Vesmír,život,a takové malé konspirace

  • Hm,mě by třeba taky zajímalo,z čeho se vyvinula opička.Nejaký australopythekus a bůh ví co,je sice zajímavé,ale rozhodně chbý 2-3 evoluční fáze přeměny na člověka.Možná je to tak,možná ne,kdo to v dnešní době může potvrdit? Ale ano,proč by to tak nemohlo být? Údajně kdesi na zemi v rámci archeologie byly objeveny kostry "obrů".ale i liliputu.Dále ve smyslu tohoto byly ve vykopávkách nalezeny i ostatky "entit" co měli obrovskou hlavu.Bohužel jak dalece se tyto ostatky prozkoumaly,odborníci mlčí.


    No zajímavé - občas si při pohledu na nebe (už jste někdy viděli Orion - myslím rameno Orionu,tu hnědou čmouhu přes noční nebe - já ano - 1x.Super zážitek).
    Vcelku je celkem zajímavé někdy sledovat noční oblohu.Měsíc co někdy nám připadá obrovský,jindy menší,někdy se zabarvuje do oranžova ........................
    Takže by mě vlastně zajímalo,proč lidé vzhlíží k obloze? Co tam vlastně vidíme? A co nás tam "nutí" se dívat?


    Taky mi připadá,že občas žijeme v kopuli.Chodíme v kruzích.Někdy když nám do cesty když jdeme do práce z práce,školy vykopou přes cestu jámu,pak je zajímavý,že když jí neoznačí,spousty lidí si rozbije ... mobil.Navážu na to,optický klamy - zajímavé jak náš mozek funguje - potvrzení bylo ve švédsku kdy lidé přes obec jezdili jak ... nepředpisově,a tak někoho napadlo na silnici namalovat 3D obraz.Tématem obrazu - bylo prasklá silnice a šílený otvor do země.To by jste se divili kolik řidičů zastavilo a šlo se podívat.......
    Opravdu docela zajímavý obrázek.

    Edited once, last by Joedo ().

  • Zmiňovaný film jsem ještě neviděla.Pravdou je,že raději si poslechnu vážnou hudbu než pop.Raději se oddám fantazii než "hnusný" realitě :-D Ale abych tu nebyla za kulturního barbarba,pak to zkusím nějak dohnat.


    Myšlenky - zajímavá to vlastnost člověka.Co vlastně je ta mysšlenka? Fantazie? Reakce mozku na možné i nemožné situace? Proč vlastně myslíme? Vždyť nemusíme.Vše máme v knihách na internetu v mediích.Navíc máme slova.Zvláštní je,že pokud uvážíme,že pocházíme ze stejných předků (ehm,tak mě napadá - co je protikladem předka? :-) ),pak proč lidé na této planetě mluví tolika rozdílnejma řečma - jazyky? Není to divné? Podle "přímky" při evoluci mluvy bychom přeci všichni měli na jednom kontinentu mluvit stejnou řečí.
    A ne japonsky,čínsky,anglicky - není to divné? Pokud tedy máme všichni stejné geny.A vezmem že je pravda,že dříve existovala posuňková - někdy nonverbální komunikace.

  • Co se týče jazyků, tak pokud tě nějakým jazykem někdo nenaučí, vytvoříš si vlastní a to ještě za předpokladu, že budeš nucena s někým komunikovat kdo na tom bude stejně jak ty. Jinak tě nic k tomu nenutí :) Takže vzhledem k rozloze Země, mi nepřijde tak moc překvapivé, že těch jazyků je tolik. A neverbální komunikace funguje pořád, hlavně když nerozumíš a potřebuješ se domluvit, jak se říká, máš ještě ruce a nohy :D Třeba znaková řeč je "uměle" vytvořený jazyk a pokud vím je všude stejná. Možná v budoucnosti se dostaneme do fáze jednoho univerzálního jazyka pro všechny, což teď trošku supluje angličtina.


    A myšlenka co mě napadla ve spojitosti s mozkem. Mozek nevyužíváme na 100%, použijeme jen malou část a přesto se evolučně nezmenšil na tu část co běžně používáme. V čem bude zakopaný pes? Potřebujeme ho celý a jen neznáme odpověď proč?


    PS: @Joedo taky mám ráda klasiku jak těžkou modernu, nicméně filmy a knihy jsou světem sám o sobě a ráda se jím nechávám unášet :)

  • Angličtina je vesmírnej jazyk.Vždyť i Ufouni,nebo lidé z jiných světů rozumí a mluví plynně anglicky. :-D


    A připouštím,že možné to tak je,s tou mluvnicí.Vždyť novorozeně jen mumlá,ale maminky mu přesto rozumí.Ale na druhou stranu je docela zvláštní - pokud se ve své fantazii přeneseme do hoodně dávný minulosti,pak tedy (což tedy je jen fikce) nějaký neandrtálec uvidí něco na zemi.Je to menšího rozměru,tuhé,"teplé",a barvy tmavší - a tak pro něj to bude slabika třeba "ho" - no a s postupem času z této slabiky se vytvoří "kámen".Pro mě dost těžký si to ale představit.Ale proč by ne - to samé je třeba latina.V jedné době to byl velice rozšířený jazyk.A tak trošku se zachoval do dnes - otázka je ale proč? :-D


    S mozkem je to těžký,lepší je bejt bez něj - ne vážně,spíš mi připadá,že využití mozkové kapacity je něco jako CPU.Pokud ho víc zatížíš,pak se začne přehřejvat.Takže z tohodle hlediska celkem chápu že teplota nad 75 stupňů teploty lidského těla by nás asi zabila.Ale můžu se plést - jen ale právě proto si myslím že využívat mozkovou kapacitu nad 50% asi nebude nikdy možný.Ale otázkou je,proč se taháme s něčím tak zbytečně těžkým,když nám stačí jen +- desetina.Možná ani to ne.


    Mozek nepotřebujeme - stačí Ch.Noris - ten ví všechno.Osobně bych byla dát si místo mozku druhé srdíčko.Vážně,proč máme tak veliký mozek a přitom využíváme tak malou jeho část? Osobně si myslím,že pokud jsme ve fázi nějaké té evoluce,pak data z minulosti v našem mozku jsou právě tam.V té mozkové kůře o které si myslíme že jí nevyužíváme.Je to něco jako pracovní a stálá paměť.Navíc,pokud opět na bázi fantazi naší fantazie zabrousíme trošku více do konspirací - pak kdo z nás měl "De ja vu?" Já myslím,že více než polovina lidstva.Ale,jak je možný,že něco co vlastně ještě neexistuje a ještě se vůbec nestalo najednou vyplave třeba o týden dříve napovrch?Zvláštní --- je to jako kdyby jsme žili dvojí život.Jeden přítomný,skutečný a ten druhý (ten co žijeme právě teď) minulý.Vždy se dopracujeme do stejné situace v našich vizích či fantaziích (tedy pokud je máme). :-D

  • Zajímal by mě Váš názor,co si představujete pod pojmem " pravidelná týdení údržba serverů?"


    Co vše to obsahuje .......

  • To, že budu zase muset dělat novou skupinu s buffíkem a že zase zapomenu na jednom ch hodit rovnoměrné rozložení. Jo a taky to, že nemá smysl z úterka na středu dělat stánek.

    :borg:

  • A nepřipadá vám,že v tomhle fantazy světě,zasazeného kamsi do dob středověku,chybí takový ta krásný věci jako:


    Mučírna - pouze pro otrlé hráče/hráčky - zmučit kamarády aby praskly smíchy.


    Inkvizice - Čas od času aby se nám inkvizice začala objevovat ve městech a pokud nezaplatíš "za odpustku" pak šup do vězení.


    Klášter - Pro hrdiny na výdech od radostí poskytující herní chat - zejména vulgarmizmy.


    a samozřejmě Vězení - Nejen pro hackery - pro provinilce co označila inkvizice za "posedlé" či nezaplatili za vykoupení ze svých hříchů,pro ty,co provádějí lichvu ve městech a také pro ty,co holdují násilý poblíž krámků. :-)

  • Nepochybně, přesně tohle hře chybí. Doufám že to hned bude v následující aktualizaci

  • Nepochybně, přesně tohle hře chybí. Doufám že to hned bude v následující aktualizaci


    Njn,taky v to pevně doufám.Jen tak,heleď nešlap mi tu po pampeliškách :-D :-D


    By mě zajímalo jestli se někdo taky dokáže odvázat - popustit uzdu fantazie.Třeba zahradničením - to tu taky chybí .... :-D

  • Nedělejme ze starověký orientální hry Farmeramu ....

  • Tak třeba zrovna zahradničení na jednom hodně známém privátním serveru je. :) A je to moc hezky udělaný. Myslím si ale, že něco takového na offik nepatří. Samé krávoviny Joedo vymýšlíš. By mě zajímalo co to z tý hry vůbec chceš udělat..

  • Tak třeba zrovna zahradničení na jednom hodně známém privátním serveru je. :) A je to moc hezky udělaný. Myslím si ale, že něco takového na offik nepatří. Samé krávoviny Joedo vymýšlíš. By mě zajímalo co to z tý hry vůbec chceš udělat..

    I když tahle otázka asi není na mě,spíš na GA popř. na vývojáře hry,přesto ti zkusím odpověděť.


    Co bych z tý hry chtěla udělat?


    1.Hru - tzn, fantazii odreagování od všeho reálného (Skutečnost ve hře i na foru hry: - pravý opak tohoto)


    a)A když hru pak takovou,kterou když zapneš víš,že zde máš něco co tě přivede na jiné myšlenky,ne na to co bylo ale na to co by mohlo být a k tomu je třeba přátel - skutečnost ve hře - proti tomuto se rázně bojuje,jak v chatu hry pak i při jednotlivých rozhovorech,popř. komentech zde na foru.


    2.Sranda a legrace - ani nejlepší programátor/programátorka nedokáže naprogramovat aplikaci tak,aby s ní byla sranda.To dokážeme pouze my lidi co hru hrajem.Pak ti budou mnohdy ukradený nějaký bugy,protože prostě víš,že je tu sranda a že kamarádi vždycky na tebe počkaj.


    3.Mylníky - ne od slova mýlit se - ale prostě nějak ten příběh formovat tak,aby se vědělo či dalo se poznat v jaké fázi hra je,jestli bude dál opravována nebo se blíží outro .....

  • Budu stručný... většina hry stojí na ekonomice a náhodě, tedy je nepravděpodobné, že by se by se navázala kdovíjaká přátelství. Pokud chceš něco přátelského a tvořivého, tak doporučím Minecraft (zcela vážně).


    A od čeho jsou teda ty mYlníky? Doufám, že ne od mÝle.