Vesmír,život,a takové malé konspirace

  • Ahoj,cíl tohoto vlákna není hledat fakta a vycházet z monotoních pouček,ale cílem je rozvinout fantazii a jen tak si o tom podiskutovat.


    Vizi mám takovou - dám sem nějaký komentář a nechám o tom chvíli diskutovat.Pak přidám další - podobné nebo jiné téma a to samé co sem uvedla před tečkou.Nejedná se tedy o nějaké fakta,jen o názory,postřehy,myšlenky - jasně že i fikce.Pro ty co o tom nechtějí diskutovat,at nediskutují - nic jednoduššího není :-D


    Takže začněme:


    Vesmír - známe ho každá/ý - vídáme ho na každém kroku a přesto o něm tak málo víme.Co myslíte - je opravdu možné aby neexistoval (pohled do minula) čas? Prostor? Je možné se dívat do minulosti? Nejen planet ale i života zde na Zemi?


    Definice času? Co je ten čas o kterém se každý zminuje vlastně zač? Lidské označení něčeho co za x tisíc let vlastně nikdo nepochopil? Proč? Vezměme si pozemský čas,a srovnejme ho s časem ve vesmíru - je to opravdu tak,že čas je konstantní?Že se našima pozemskejma prostředkama dá ten čas dokonale měřit? A co na jiných planetách,opravdu funguje Einsteina teorie relativity?A co když ne - máme tu kvantovou mechaniku,obecnou fyziku,kvantovou fyziku apod odnože.Co když vlastně naše bytí je jen obrazem? Jak políčko na filmovém pásu? Jen ho někdo "vyšší moc" posune (film) o jedno políčko ..........
    Vlak ve kterým projíždíme - nehybné skály,stromy najednou ožívají - pohybují se :-D Víme že to je fikce,ale co třeba ryby? Jak oni vnímají čas?Nežijí jak lidé dejme tomu 78 let v průměru.Jak oni chápou čas? Co myslíze nebylo by snad lepší porozumnět pozemské fauně,snažit se pochopit ostatní druhy jak oni chápou prostor a čas? A až potom se začít snažit pochopit princip okolních "světů?"


    A co stáří načí Země dejme tomu nejakých 7 miliard let.Pokud je vesmír starý necelých 14 miliard let máme tu manko 7 miliard let.Což je něco tak dlouhého,že pokud je něco co žije mimo naší galaxii pak by to bylo nejen šíleně daleko vzdáleno,ale navíc za těch x miliard let by to byla taková evoluce na kterou my asi budeme čekat našich 7 miliard let.Dokáže to někdo pochopit? :-D

  • Za mě tedy:


    Pokud před Velkým třeskem nebylo nic (ač je to krapet divný), pak pojem času byl bezcenný, protože není k čemu ho vztáhnout, klidně tedy nemusel být. Prostor? Proč by byl, když nebylo nic. Můžeme předpokládat logické děje a kauzálně podmíněné věci. Pokud se něco zachovalo, tak se na tom dá stavět.


    Definice času by se asi mohla vyvodit z chápání času jako 4tého rozměru, kterým se neustále nezávisle své vůli pohybujeme. Potom lze hodiny chápat jako ekvivalent metru a čas jako takový jako posun. Netroufám si tvrdit, že TR funguje všude, ale u nás to tak je a nikdo nenašel důvod, proč by to nefungovalo u jiných planet. Vyšší moc bych nejradši podříznul Occamovou břitvou (kdo si to vygooglí/zná to, tak zajisté pochopí). K tomu, jak ostatní druhy chápou prostor a čas - podívej se na předchozí vývojové stupně člověka a jejich chápání času - periodické a prostě dané, a pak si představ, že jsou blbší a blbší. Jediná rozumná cesta je objektivní poznání.


    Odkážu na dvě věci - Drakeovu rovnici (možná trochu zúženou o tu část s kontaktem), která de facto říká, že jsme roztomilá supernáhoda, která se moc nevyskytuje a za druhé odkážu na to, že život na zemi se vyvíjí "jen" 3800 - 4400 miliónů let. A ve stejném duchu se zamyslím nad tím "mankem" a dojdu k přesvědčení, že může být o něco kratší, přijde na to, kdy se vyskytly vhodné podmínky na prvních planetách po VT.


    Doudám, že to bylo dost fríííííííííííí, aby to ukojilo tvé touhy, ale kouzlo není v tom dělat s pomocí záhadných výkřiků svět složtějším, ale udělat si ho jednoduchým.

  • Odkážu na dvě věci - Drakeovu rovnici (možná trochu zúženou o tu část s kontaktem), která de facto říká, že jsme roztomilá supernáhoda, která se moc nevyskytuje a za druhé odkážu na to, že život na zemi se vyvíjí "jen" 3800 - 4400 miliónů let. A ve stejném duchu se zamyslím nad tím "mankem" a dojdu k přesvědčení, že může být o něco kratší, přijde na to, kdy se vyskytly vhodné podmínky na prvních planetách po VT.

    S "Drakeovou rovnicí" moc nesouhlasim...Přijde mi to jako hloupá ukázka toho jak něko chce zpochybňovat za každou cenu. Ano je to názor, to nikomu neberu, ale tvrdit že mimozemský civilizace neexistujou, jen proto, že jsme žádnýho live neviděli a nepotřásli si s nim rukou..to mi přijde dost nerozumný.


    Děsně mě taky deptá vědecká obec tvrdící, že pokud by někde existoval život, musela by to bejt jedině planeta stejná nebo výrazně podobná tý naší, tzn hafo vody, rostlinstva, kyslík a základní předpoklad je, že by takový živý "lidi" byly na bázi uhlíku :D jo...to je dost omezenej a hloupej postoj...stačí se podivat kde všude žijou organismy na naší planetě. Ano je to většinou jen bakteriální život, nebo hodně "primitivní", ale život je snad život ne? A to že tady je to jen bakterie neznamená, že támhle na měsíci jupitera to nemůže bejt vyspělá kultura :)


    Co se týče Času,....nejlíp zmáknutej čas měly vždy tzv primitivní národy...neřešily jestli je 11 nebo 1945...řešili kde na obloze je slunce...kolik uběhlo Let a nebo Zim. kolik už Bylo v roce Úplňků. Od doby co má lidstvo hodinky a to velkoúžasnolepý určení přesnýho času se pořád jen za něčim a někam strašně ženeme, furt jsme ve spěchu. a lidi zapoměly žít..ve smyslu, život si užívat...ne jen žít ze dne na den a spíš pouze přežívat každej následující den.
    prostor? no, prostor je podle mě něco, co je relativní....Pokud budem prostor brát jako ohraničený místo, pak se nikdy nehnem..pokud budem prostor brát jako místo kde hranice neexistujou, jako výzvu dostat se co nejdál, pak máme naději že se podiváme i dál, než jen na špičku vlastního nosu.


    cestování časem...podle mě dost nebezpečná disciplína....jestli je to možný..no...konspirací na to je asi tolik, kol,ik je lidí na zemi :D ale pravda bude někde uprostřed :)


    A co si myslim o cestování do vesmíru? přijde mi to asi stejně rozumný a chytrý jako testovat funkčnost zásuvky hřebíkem. Navíc...proč se cpou do vesmíru, když ani pořádně nevědi co všechno žije tady u nás na Zemi...


    Já věřim že život jinde je...a pevně doufám,že má konkrétní podobu :D

  • No, Drakeova rovnice neříká, že nejsou, jen že je malá šance, že jsou. Ať se podíváš kamkoliv u nás na planetě, najdeš organismy které stojí na uhlíku, kyslíku, vodíku, dusíku a 2 dalších prvcích, který teď nevím a až a jedny výjimečný bakterie ještě na sedmý, kterou maj všichni společnou. Z chemickýho hlediska je to dost jednoznačný, nic není tak vhodný jako uhlík, snad jen křemík a ani ten nijak extra.

  • No, Drakeova rovnice neříká, že nejsou, jen že je malá šance, že jsou. Ať se podíváš kamkoliv u nás na planetě, najdeš organismy které stojí na uhlíku, kyslíku, vodíku, dusíku a 2 dalších prvcích, který teď nevím a až a jedny výjimečný bakterie ještě na sedmý, kterou maj všichni společnou. Z chemickýho hlediska je to dost jednoznačný, nic není tak vhodný jako uhlík, snad jen křemík a ani ten nijak extra.

    No, to je už ale slovíčkaření.... :) buď říct že je nesmírně malá šance že jsaou, nebo říct že je skoro jistý že nejsou...je to takový..no.. "vyber si" :D:)
    Co se týče toho, že život na zemi je založen primárně na uhlíku, no, to nidko nemůže říct se 100% jistotou, protože nikdo nenašel všechny živoucí formy organismu, který se tu nacházej, ale většina na uhlíku asi je, o tom se nehádám....Každopádně co jsem tim hore chtěl říct...je do nebe volající a nesmírně arogantní tvrdit, že pokud by jinde život byl, byl by taky založenej na uhlíky protože My na nějm založený jsme....Je to jako říct, že proto že tenhle strom je ze dřeva, tak VŠECHNO v lese je taky dřeva... :)


    Ještě k tomu uhlíku..nedá mi to...Položit si otázku...proč je tady vše (živé) založeno na uhlíku? proto že tomu tak naše prostředí nahrává. :) Ale co když někde jinde neni takhle krásný (pro nás) prostředí, ale je tam uplně jiný..bez kyslíku..bez sladký vody...stromů...znamenalo by to, že tam život nemůže bejt? :) (život všeobecně, ne náš pozemskej život).


    Podle mě je (pro vesmírný badatele) důležitý si uvědomit, že nejsme, jako lidi, to nejúžasnější, nejkrásnější a nejdokonalejší stvoření ve vesmíru....a přijmout to...potom, se na vše bude koukat mnohem snáz :)

  • Trošku do toho vstoupím - ne proto abych ěnco vyvracela - ale:


    Je faktem,že zde na Zemi existuje jedna rostlina objevená nekdy kolem roku 2015 - a ta nemá základ uhlík.Čistě funguje na bázi amoniaku a síry + živý - děsný slovo,se oxidy.
    To není výmysl - kdo chce at tak hodinku googluje - je to i vědecky podložený :-D Další věcí co stojí o ní přemýšlet jsou vazby - ano naše RNA je podobná DNA - ale co to znamená - ža základním prvek zde na zemi je pořád ten samý - stromy,tráva prostě rostliny,ryby,predátoři,ale i pavouci mikroby - to vše má stejnej genom.A i lidskej genom má základní DNA s těmito organismy stejnou.Dalo by se přeneseně říct - že vše co žije na Zemi je z jednoho těsta - ale co jinde,v jiných galaxiích,opravdu to takhle musí být? :-D


    Tohle je jen vsuvka,neberte to jako další téma :-D


    Edit:Jinak tohle téma by mohlo zajímat i členy týmu.Nejedná se o nic zásadního.Jen o myšlenky,postoje,fikce i konspirace.Nic co by přímo souviselo s funkcí :-D

  • S tou DNA si s dovolenim lajznu udělat menší odbočku od tématu...co se evoluční teorie týče, neustále se až arogantně tvrdí, že jsme z opice...proč ale nikdo nemá opičí srdeční chlopně? kožní transplantáty? šlachy, cévy..a mraky dalších použitelnejch částí... proč když s nima máme údajně tolik podobnýho v evoluci (vývoj člověka z opice), proč se používají srdeční chlopně od pašíků? kožní transplantáty taky.. ? proč? že by mnohem větší podobmost DNA s prasetem než s opičkou? neni pak ale celá, nebo většina, evoluční teorie chybná? A nemá tohle co dočinění s tím, že někde ve vesmíru je ...někdo... kdo za to může? :)

  • No,pokud jde o nevšední myšlenku:


    My lidé na této planetě máme jakýsi ohraničený prostor.Vidíme,slyšíme (často i když nechceme).Máme svůj svět,své hvězdy .......


    Ale napadlo vás někdy se jen na okamžik zamyslet nad situací:


    Ryba "vyskočí" z vody - a najednou je v jiném světě.Ve světě hluku,slunce,hvězd....... chápete co tím myslím? :-D Ono to chápání podstaty je dost problematický .....

  • No, to je už ale slovíčkaření.... :) buď říct že je nesmírně malá šance že jsaou, nebo říct že je skoro jistý že nejsou...je to takový..no.. "vyber si" :D:) dle mého názoru tam rozdíl je a věci jako skoro jistý do seriózního vyjadřování nepatříCo se týče toho, že život na zemi je založen primárně na uhlíku, no, to nidko nemůže říct se 100% jistotou , protože nikdo nenašel všechny živoucí formy organismu, který se tu nacházej, ale většina na uhlíku asi je, o tom se nehádám....(huh, opět vytáhnu břitvu a říznu, dokud nevyplave najaká taková věc, tak budu tvrdit, že všechny na zemi Každopádně co jsem tim hore chtěl říct...je do nebe volající a nesmírně arogantní tvrdit, že pokud by jinde život byl, byl by taky založenej na uhlíky protože My na nějm založený jsme.... ano, bylo by to arogantní, ale my to tvrdíme na základě toho, že uhlík má chemicky nejlepší vlastnosti a nahradit by ho mohl leda tak křemík a i ten jen ztuha Je to jako říct, že proto že tenhle strom je ze dřeva, tak VŠECHNO v lese je taky dřeva... :) je to jako tvrdit, že protože jsou všechny mě známé dřevostavby spojené šrouby a hřebíky, tak i ta další bude takhle dělaná, výjimku tvoří stavby držící samosvorem nebo s pomocí dřevěných čepů, najděte mi takový život a já rád uznám vaši pravdu

    Ještě k tomu uhlíku..nedá mi to...Položit si otázku...proč je tady vše (živé) založeno na uhlíku? chemické vlastnosti (čtyřvaznost v excitovaném stavu, reaktivita) a samozřejmě dostupnostproto že tomu tak naše prostředí nahrává. :) Ale co když někde jinde neni takhle krásný (pro nás) prostředí, ale je tam uplně jiný..bez kyslíku..bez sladký vody...stromů...znamenalo by to, že tam život nemůže bejt? :) (život všeobecně, ne náš pozemskej život). Mohl by a bude bez pochyby jiný, ale je tam menší šance (podle mě)


    Podle mě je (pro vesmírný badatele) důležitý si uvědomit, že nejsme, jako lidi, to nejúžasnější, nejkrásnější a nejdokonalejší stvoření ve vesmíru....a přijmout to...potom, se na vše bude koukat mnohem snáz :) Vím, že se na mě nepovedlo úplně všechno, taky na mě není záruka a mám na víčku best before 40 years



    S tou DNA si s dovolenim lajznu udělat menší odbočku od tématu...co se evoluční teorie týče, neustále se až arogantně tvrdí, že jsme z opice běžná, nicméně stále chyba, opice se vyvíjely paralelně s námi, už australopithékus před 4 miliony let, tedy k rozdělení došlo ještě dříve...proč ale nikdo nemá opičí srdeční chlopně? kožní transplantáty? šlachy, cévy..a mraky dalších použitelnejch částí... proč když s nima máme údajně tolik podobnýho v evoluci (vývoj člověka z opice), proč se používají srdeční chlopně od pašíků? vývoj není rovnoměrný a tohle se tedy asi vyvinulo u opiček jinak kožní transplantáty taky.. ? proč? že by mnohem větší podobmost DNA s prasetem než s opičkou? neni pak ale celá, nebo většina, evoluční teorie chybná? A nemá tohle co dočinění s tím, že někde ve vesmíru je ...někdo... kdo za to může? :) toho někoho ti hnedle zvesela podříznu Occamovou břitvou, protože kde by se tu sakra vzal? že by někdo nad ním, kdo ho stvořil? a ten co stvořil stvořitele našeho stvořitele?

    Na závěr jenom doporučím hlubší studium před tím, než zaútočíte na základy biologie a YT kanál DarkMatter2525, super animace a něco z toho se týká i našeho tyjátru.


    Ještě nikdy mě neudivilo, když jsem skočil do vody, nevím koho by překvapilo, když z ní vyskočí. Je to změna, ale fyzika tam funguje pořád stejně.

  • Dracone tohle mi dost připadá jako "citace" wikipedie a jinejch zdrojů..ne jako osobní názor.
    Chceš mi tvrdit, že věříš tomu, že jsme jako LIDI, rasa, opravdu prošli evolucí,takovou jak se popisuje v učebnicích?
    No nevim...hele nechci ti brát to co tu píšeš, ale přijde mi to, no, dost arogantní a zaslepený. v podstatě tvrdíš - Je to jen takhle a jinak to bejt nemůže! ... Existuje to jen proto že! ... žádná alternativa neni!
    Citovat tu učebnice, wikipedii zvládne i polobl (nic ve zlym, nemyšleno osobně ani urážlivě), ale udělat si na věc vlastní názor, sdělit ho "nahlas" a nebát se si ho obhájit, to už chce mít něco v hlavě.
    Nevidim jedinej důvod proč bych měl hlouběji studovat (nebo si jako ty - muj názor z tvýho projevu, zas nic ve zlym jen tak působíš - na studovanýho hrát), jen pro to, abych si na něco mohl udělat názor a chtít o tom diskutovat ! :) ...
    Pokud mám nějakej názor na biologii, evoluční teorii, evoluční biologii a kde co, nebudu hlouběji studovat jen proto, aby jsi si přišel že debatíš " na úrovni" :D debata na úrovni probíhá na základě tématu a diskuze za vzájemnýho respektování svejch názorů, ne hranim si na kazatele pravdy a my ostatní jsme kacíři :D:D
    Kdo stvořil stvořitele našeho stvořitele? jako promiň ale tohle je fakt moc :D to už se rovnou můžeš ptát kdo stvořil boha :D (mě osobně biblickej bůh je u zadele, je to arogantní, samolibej, sebestřednej hajzl s potřebou lidi zastrašovat a ubližovat jim jen proto aby si získal jejich víru, prostě ubožák).

  • Na závěr jen stručně vysvětlím Occamovu břitvu, s níž podřezávám všechny bohy, nadpřirozeno a podobné výmysly. Spočívá to v tom, že za nejpravděpodobnější tu variantu příběhu/událostí, která operuje s nejmenším počtem doposud nefigurujících aktérů. Tak jako si málo kdo bude myslet, že WTC spadlo z Boží vůle, protože v něm bydlel Fenrir a paktoval se s Khálí (3 zhmotnělé mytologie a zvláštní setkání), spíše ho zničili a) teroristé b) vládaUSA c)někdo další, kdo by mohl mít zájem(pardon, tuhle problematiku úplně neznám), tak stejně odvrhuje více či méně absurdní a vyfantazírovaná vysvětlení u dalších situací.

  • Dráčku na jednu stranu v něčem souhlasim...na druhou stranu tvoje arogance nezná mezí :D Vnucovat druhejm svou pravdu neni diskuze..to je fašismus.
    Co se týče toho, že fakta jsou základ pro diskuzi, jinak je to jen možná a co kdyby a třeba...no...upřímě..na tohle vzorci Možná, Třeba, Co kdyby funguje celá naše slavná věda...
    A věda jako taková má jádro v diskuzi, kde se společnýma názorama a argumentama dá dobrat k něčemu, co by stálo za bádání a na tohle základu už se pak staví. Muj názor...a nemyslim si že je chybnej.


    Přetahovat se v diskuzi o tom čí pravda je ta správná za pomoci urážek budou jen lidi arogantní a moc hloupí na to, aby dokázali uznat možnost více variant, popřípadě možnost svýho omylu...
    No, jako unzávám, že tahle otázka už mě taky napadla, kdo za tim všim stojí...Kdo byl kde ve vesmíru stvořenej a kym mě v podstatě nezajímá, jen to odvádí pozornost od Nás, lidstva...je to jako poznávat naší zemi a vlastně proč, v moři už jsem plaval, na hory lezl, a co je asi ve vesmíru... no...nejdřív je třeba najít otázky na jednu věc, teprve pak se dá řešit věc druhá...a tohle je asi kámen úrazu moderní vědy...stovky odvětví bádání a zkoumání a žádný jasný odpovědi..vše je jen v rámci teorií...ať už překlady různých jazyků kterýma se už nemluví nebo nepíše, nebo popisi zvyků a životů už dávno vymřelých nebo zaniklých civilizací a kultur. VŠE jsou jen doměnky (samozřejmě krom konkrétních v "živym" jazyce psaných záznamů).


    Nevim, ta Occamova břitva mi připadá jako system vyřazování ve stylu Čemu nevěřim tak to neni fakt a tak to bejt nemohlo. Ale asi ten princip jen špatně chápu...
    Vyfantazírovaná vysvětlení odvrhovat je hrubá, do nebe volající chyba....takových vyfantazírovaných vysvětlení bylo v dobách minulých stovky neli tisíce..většina z nich je dnes považovaná za fakta.


    K tý první zelený větě :D no, to právě nebylo mco objektivní..spíš dost zaujatý a neobjektivní..přesně takový, jak se to píše v knížkách a učebnicích z předminulýho století...takovej "mírnej" fanatizmus :D

  • Máš naprostou pravdu, že objektivní je úplně špatný slovo, teď když to čtu tak si sám nad sebou vrtim hlavou. Mělo tam být obecně platná, protože objektivita jako taková s tím nemá moc co dělat (jenom to, že výzkumy, který je potvrdily nebyly ovlivněný).


    Já osobně si vědecký metody a kritického přemýšlení vážím nade vše. Je to účinný nástroj, jak vyfiltrovat nesmysly ze souborů dat a jak z souborů dat vyvodit smysluplné zobecněné závěry.

  • Dracone,tvoje vysvětlení ano,ale tohle je o myšlenkách a fantaziích,ůvahách.To fakt nemáš fantazii? :-D Nebo se bojíš?


    Jinak,vezměme to z jiné strany - Tesla,Einstein a mnozí další fantastové.Konspirátoři jako např.J.Verne všichni k tomu,čemu mi říkáme dnes teorie a vycházíme z ní,v jejich dobách byly pokládáni za fantasy a blázny.A tak tu je další otázka - nezdá se vám,teda některým,že ta doba je zpět? Lidi co mají fantazii jsou vyvrhelové blázni a místo nich sou sofistikovaní lidé s bláboly.Podložený názor - ale kým?s 2 - 20 ruky?Nejdřív si to ověřte,zkuste že to tak je,a pak to uvádějte jako fakt.Že na to nemáme prostředky - ale uvádět něčí myšlenky jako jsou teorie - je fakt?To je dost možná víc k zamyšlení než se zdá.


    A hledejte,čtěte,ono se v dnešní době pomalu začínají objevovat úpravy a přepracování různých teorií které doposud znali všichni jako fakt - ale bez fantazie budeme stále ovcema - nebude proč něco zkoumat,jelikož lidská mysl zakrní - což se potvrzuje i zde v tomto vláknu ............. :-D


    Jak funfuje vesmír? - opravdu je tak odlisný od lidského těla nebo přeneseně je to to samé i když to není to samé? :-D Co si o tom myslíte?


    Post 9 - pokud chceš něco tímto způsobem komentovat - pak se stavíš do role blázna - chtěl bys to vysvětlit? Tak to opři o fakt - hledej,snaž se - ale zatím si to ani nehledal. Ani nevíš o čem je vlastně řeč :-D A jo,dám ti radu - dřív než to z wikipedie začneš prezentovat tady,zkus prosím pochopit strukturu a princip toho co vlastně co znamená.Díky :-D (neber to jako urážku,ale máš v tom docela maglajs)



    1,Světe div se, pravdivý názor co se nemusí podkládat fakty - myšlenka mnohy není daleko od konspirace - dokaž si to,aby jsi sám sebe přesvědčil - teorie - vyzkoušej si to - a pak je to fakt,co jsi ty sám na svou vlastní pěst vyzkoušel.Což je v naprostým protikladu toho co zde občas jedna entita s oblibou dělá - cituje třeba jen něčí úmyslné fikce.(Archu ty ne)


    2.Chybnej?Tady to vlákno ale není o tom kdo má pravdu a kdo koho přechytračí - je to o fantaziích - ne tý nudě okolo. No a obávám se,že máš opět pravdu - objektivní myšlení neznamená papouškovat myšlenky druhých - ale také mít tu fantazii a zaobírat se i tou fantazii - pak máš z čeho vytvořit tu objektivitu - ale to třeba dotyčnej za čas pochopí :-D
    A jinak nechápu jak někoho názor může bejt chybnej - je to jeho názor,něco z toho dotyčnýho já.V tom je rozdíl a dost velkej :-D


    3.Souhlas - zatvrzelost znamená hloupost - schovávat se za citace jiných znamená cosi o nižší no dobře tak ne inteligenci ale nižší šanci pochopit jiné nové věci :-D


    4.No domněky - ono jde čistě o prachy.Výzkum naší planety nepřitáhne lidi - stejně jako Měsíce,ted je takovej byznys Mars.Časem to bude měsíc Europa - ale to všechno je jen o penězích.


    5.Souhlas - vědci tomu říkají anomálie - vše co nelze vysvětlit nějakou obecnou poučkou či teorií :-D (Ale že těch anomálií je)


    6.Každej sme nějakej,někdo se bojí napsat svůj názor aby náhodou ho jiní,co nemaj fantazii náhodou neoznačili za neandrtálce a aby ho pak dál nezačali pronásledovat jen kvůli tomu,že má jiné myšlení než ostatní - což třeba znamená i Vyšší inteligenci - zajímavé co? A to je stejný jako to slovíčko pochopit - vlastně je to to samý :-D



    Co když je vesmír jen jedno obrovský akvárko a my jsme jen "ryby" v něm a celý to řídí někdo jinej ?

    No souhlasím,ale mě spíš připadá že jsme obrazem vesmíru - to jak přesně fungují Soustavy,Galaxie,hvězdy planety se dá přirovnat k lidskýmu tělu.Hmota je krev,prostor je lidské tělo.Pohyby těles = cygrkulacím a různým "pohybům" v našem těle.Pokud něco zanikne způsobí to kdesi otvor - třeba u nás vypadlej zun nebo amputovaná noha.......


    Takže mě se spíš zdá,že jsme jen genetický omyl - žravý chemikálie co ničili nějakej jinej svět a proto byly odeslány jinam - byly jsme odolnějšíma a tak jsme se časem dokázali vyvinout v tuto formu - a také dokázala vymítit spousty forem zde na Zemi.Zvláštní - žijeme tu po nějakou dobu - a to co jiná zvířata ustojí - mají na různe viry odolnost nás lidi,v mžiku zahubí :-D

    Edited 5 times, last by Joedo ().