Metin při startu shazuje Windows a další programy

  • Zdravím...


    už jsem to tu řešil jinde, nicméně problém přetrvává a postupně už mi to něják odbourává chuť vůbec zkoušet zapnout metin a hrát, tak třeba budete někdo vědět, co s tím :)


    Start metinu způsobuje pád těchto programů: průzkumník Windows, Chrome, Windows gadgets, Dropbox a má problémy i s VLC Player, GOM Player, Winamp, Skype, programy nVidia a to bych mohl pokračovat i dál...


    Má někdo tušení, jak se to dá řešit? Je to docela otravné.


    Po zapnutí metinu (když se to konečně povede) tyto programy nejdou ani zapnout. A abych to doplnil vztahuje se to i na další hry (třeba Cvilization a taky Steam).

  • Divím se že se někdo ještě nevyjádřil, nicméně jsem si všimla i u sebe, že od doby, co jsem nainstalovala metin do mého dědečka, se mi skype nespustí. Pouze po restartu pc 1x dokud to nevypnu.


    (vyřešila jsem to tím, že skype mám v telefonu).


    VLC player třeba u mě v pohodě jede. Divím se ale že ti to shazuje průzkumník.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Tak já jsem čekala, až se vyjádří někdo, kdo s tím opravdu problém má také, jelikož já mám problém pouze s Operou, což mě dost štve. Vše ostatní funguje jak má (Skype, WoT..) Nikdy jsem nepoužívala jiný prohlížeč a vážně se mi do žádného jiného jít nechtělo, ale bohužel, musela jsem.. Nevím, jak toto vyřešit popravdě, asi jen tak, že to prostě nebude člověk používat, což je pěkně na palici.


    Edit: Jen bych ráda poznamenala, že pokud vám nejde VLC player, tak zkuste BS player, já používám na přehrávání filmů, seriálů, videí pouze to. :)

  • Z 99 procent za tento problém mohou poškozené registry windows, způsobí to buď nekorektní ukončení windows, nebo programy typu CCleaner používáné člověkem, který neví co čistí :)


    Další možností je zámek na sdílených systémových knihovnách, oprava je takřka nemožná pomůže jen čistá instalace windows.

  • Kolik lidí má zcela perfektní pc bez instalací zbytečných programů, které již dávno odinstaloval nebo je tam stále má aniž by o nich věděl? Dost často i obyčejná odinstalace zanechává stále zbytky v registrech. Kolik lidí používá počítač jen a pouze na metin a nic jiného? Do teď jsem nenarazila na hru/program co by měl tak obrovské problémy. A nelze tvrdit, že obyčejný uživatel pc je trouba, protože nezná IT v dokonalém měřítku, aby mu jeden program - metin, fungoval bez problému... A dokonce ani profesionál nemůže zabránit kritické chybě ve win, třeba i blbým vyhozením pojistek. A kvůli tomu přeinstalovávat win, ehm ehm :D

  • K tomu reinstalu třeba od osmiček de z historie obnovovat i knihovny.Navíc stačí si po čistý instalaci OS a natažení všech ovladačů udělat zálohu.Kdo dnes nemá 32 GB Flash disk že?
    Ale kdo taky tohle dělá? :-D


    Navíc,hra začala dělat "kraviny" od dob přidání katakomb a zrušení najdi správný metin v patře věže démonů.Jestli to bylo programátorem (programoval to už někdo jiný) to vážně nevím.Co se týče lagů - opravdu to dělá neprůhlednost oken.Ale s pády hry to nemá nic společnýho.Je to v programu a GG.Holt to není odladěný.


    A poslední věc - kašlete na čističe disků a registrů (netový softvare,ccleanery - stačí vědět co používají wokna a bud manuálně registry očistit (nutná částečná znalost woken) a nebo si udělejte *.bat kdy přes taskill (ukončovatel úloh woken) a spouštějte hru přes něj. A to poslední - program který zachvilku uvedu je free neobsahuje žádnou havět a pracuje na principu commandera akorát dokáže rozlousknout registry,najít odkazy ve složkách popř. jejich popis (knihovny) a zda-li je program ke kterému reg. klíč patří nainstalován v PC a cesta jestli je správná,když ne pak "file not found". Ten program se jmenuje - runs. Ale není automatický - vše nastavuje uživatel sám,výhoda nemusíte nic mazat,ale můžete pouze tu a tu část registru,prostě jen vypnout a pak restart kompu.Když nenaběhne pak nouzový režim opět spustit tento prográmek a znovu zatrhnout to,co jste před tím odškrtly.Ale tuhle radu používat rozhodně jen na vlastní nebezpečí - stejně jako se nechají přímo přes nouzák stahovat chybějící knihovny .dll z netu.Ale funkčnost je dosti omezená - lepší je bod obnovy. :-D

    Edited 3 times, last by Joedo ().

  • Já už mám starší krabičku ne sice vyloženě vykopávku, ale už to jde znát. Mám ještě win 7 a na ty nedám dopustit a dokonce flash disk jen s 8 GB. Už zde mám pár prográmků co už zřejmě znovu neseženu, takže reinstal pro mě není. A co jsem chtěla udělat zálohu, tak na to už potřebuji externí HDD, který mimo jiné zatím nemám :D Upřímně by se tohle mělo učit už na základce jak se starat o PC a ne a to dojít až časem :) Takže bych skutečně uvítala optimalizaci samotné hry, jak se hrabat ve vlastním PC, ještě takový odborník nejsem :D

  • Optimalizace hry nepomůže :D
    Tohle je systémový problém na daném PC, bohužel


    Tímto neomlouvám práci programátorů, na metinu se pravděpodobně učili programovat :)

  • V registrech jsem nikdy nešťoural, maximálně 1-2x nějáký detail, co jsem chtěl vyřešit. Nicméně pokud něco upravuju, tak mám přehled co. Nejsem žádný vůl, co přehazuje vše, ikdyž neví ani pořádně co jak trošku naznačuješ. Navíc žádná jiný program ani hra nemá takový problém jako metin podobně jako u mých známých či tady lidí z fóra.

  • Optimalizace hry nepomůže :D
    Tohle je systémový problém na daném PC, bohužel


    Tímto neomlouvám práci programátorů, na metinu se pravděpodobně učili programovat :)

    No je to tak no.Něco optimalizace řeší a něco né - zkusme si představit - nevím - víte třeba co je pes? Dobrá,a zkusme našeho píska (je to příklad,jen se něco snažím vysvětlit - v tomto případě psík = naše PC) optimalizovat pro jiné např. "žrádlo".Víme že to pes bude žrát? Že nebude nemocnej?Apod. A pak,jelikož my odjíždíme např na dovolenou,psíka dáme do péče svým sousedům.A jak se budeme divit že třeba psík pošel.To samé platí u PC.Nelze optimalizovat aplikaci pro všechny.Optimalizace je zkrátka věcí uživatelů,tak říkajíc.


    Ale co se týče chybovosti hry - bohužel zde je to jiné.Na jakých kompech programují? A na jakém softu hru testují? A na jaké sestavě? A co grafika a ovladače? To nikde není uvedený - takže optimalizace zde,je takříkajíc nemožná :-D (Promiň Brodie,máš pravdu,ale ráda bych touhle cestou malinko přiblížila úskalí optimalizace hry).


    No s tou poslední větou souhlasím.I když jsem jen v komunitě,občas si říkám,jak tohle a tohle mohlo projít testem .... :-D Začala bych od předem definovaných pixelů - pak vykreslováním a skončila u spawnu mobů a jejich skriptů včetně ohrazení.Tohle vše je v programu,tohle vše se dá odladit a tohle je i tím,čemu se říká zadní vrátka,která v rémci hacků dovolují jiným chodit přes pixely apod. A je toho víc. Pokud se člověk o hru zajímá a hledá i na cozojazyčných webech,zjistí že lze,v rámce špatných logů serveru (přes klienta) získavat nejen věci do hry ale i yangy.


    Už jsem o tomhle i psala.A to pár zodpovědným lidem - předně nepoužívám hacky,to jde mimo mě.Chci si hru užívat s ostatníma.Ne je nějak odírat a kazit jim zážitek-ale chybovost klienta? To se takhle portnu z věže a místo načtení oblasti,zmizí příšery před věží,ale i lidé - a mě se krásně objeví tabulka na vylepšení jakýhkoliv předmětů-sice to trvá tak 30 vteřin,pak hra padne,ale že by zrovna tohle bylo něco co by se nedalo převést v hack? Ale no tak - takže souhlasím s Brodiem - ono by ty zadní vrátka chtělo prostě zavřít a zamknout-pak by nebyl přístup přes jednoduchy kode - (stačí občas otevřít něco přes poznámkový blok) - a používat šifrování a přípony které nerozlouskne nic co je dostupný na netu - k tomu se vytváří unpackovač.Což maj i windows svůj vlastní.Nic složitýho to není :-D


    Takže,dokud se nezačne s tím,že nám spuštěná aplikace nezačne vracet RAMky z GK,bude je nadále syslit,tak se bugů a chyb a sekání kdekoliv nezbavíme.I když hodně se na tom podílí i překrývání textu a textur.Zvlášť když jsou neprůhledné :-)

  • Dobrá vyjádřila jsem se špatně. Uznávám svoji chybu :)
    Nicméně jsem chtěla vyjádřit to, že hra má velké problémy u spousty uživatelů. Když to jde jinde udělat, že to funguje bez větších problémů, proč ne u metinu?

  • No řekněme to asi takto, vzhledem k tomu že je hra naprogramovaná v C++, tak nepředpokládám žádné mega compy programátorů.
    Něco jiného je testování, to probíhá celkem masívně na testovacích serverech. A tam již přistupujou testeři s velkým množstvím sestav a vzhledem k tomu že testují napříč komunitami, tak čekám i hafo TOP HERNICH MASIN :)


    Samozřejmě odladit něco pro nepřeberné množství konfigurací je nemožné.
    Proto nebývají hry pro konzole tak chybové, testuje se to jen na jedno železo :)


    Můj osobní názor je, že metin má svoje chyby, ale 99 procent takových těch pádů, nefunkčnosti s jinou aplikací atd. má na svědomí gameguard.
    A jak říkám, ještě jsem nenašel PC na kterém bych metin do hodiny nerozchodil :D
    Bohužel žádnou radu sem dát nemůžu, kromě těch co sem dávám.
    Některé postupy jsou pro laika nebezpečné a nerad bych pak měl návštěvu rodičů s basebalovou pálkou, kteří mi ručně budou vysvětlovat, že díky mojí radě jim jejich potomci
    smazali důležitá data.


    Pokud má někdo opravdu problém, jsem ochoten to řešit osobně v rámci mého dosahu.
    Samozřejmě pouze jako odborník a na daňový doklad :) mimo moje kompetence v teamu :)

  • Věřím v tvé schopnosti Brodie, že skutečně by jsi to dohromady dal :D Nicméně, časem dalším používám by to šlo zase do kopru, takže by to nebylo nic trvalého, takže buď se naučit sama jak na to nebo doufat, že si metin polepší :P

  • No dělal jsem menší testování a nahradit kompletně gameguard je otázka 15ti řádků kódu do klienta :D
    A hackeři by měli trvale smůlu, zkusím to prosadit v září osobně v GF, bohužel k výsledku jsem značně skeptický.

  • Mě osobně by třeba zajímalo, proč není možné mít najednou spuštěný Metin se stánkem a hrát u toho CS:GO. Tenhle problém je globální, na Steamu se to řeší pravidelně a není s tím možné nic udělat. Dost mě to štve.

    :borg:

  • Lousos: Tento problém je pouze v případě pokud máš spuštěný Metin2 a spouštíš jako druhé CS:GO. Vypisuje to myslím chybu Kernelu.
    Poradím ti jako první spustit CS:GO a mít ho zaplé pořád, i když nebudeš hrát, tak ho nechat např. v lobby a poté spustit Metin.