Offline nákupy, aukce "dražba"

  • Protože se obávám, že bez "pay" to GF neschválí.

    Pokud neschválí nic pay to win, tak jsou sami proti sobě. Stejně jako u eventů, když udělají event jen pro itemáky, tak budou naštvaní všichni (i itemáci) a nasypou jim o to méně + když bude event kvalitní, bude i hráč, který je neplatí uvažovat o menším nákupu. Pokud si tohle neuvědomí, tak jim to umře postupně.

  • Prepáčte, ....nechcete trošku len kapku rešpektovať to čo Vám Admin hry napísal, a ukázať jasným konceptom návhru, následne ankety......, to začo ste bojovali,...on to urobil, rešpektoval Váš návrh.......
    Ale, ako vidím, stále si idete svoje....a to ma trošku mrzí..... moderátor, Vás pred chvíľou upozornil, ako písať vo vlákne, čoho sa máte držať, ....a Vy nic :( zautočíte, že Vašou diskusiou to tu žije.....fakt ma to mrzí,......ok, rozprúdili ste tu diskusiu, fajn,, ale skúste sa pozrieť očami nezainteresovaného človeka, má to dotyčný brať vážne? .....Diskutuje tu pár ľudí, v nejakých akoby súkromných správach, a navzájom sa laikujete.....svedčí to o objektivite? Sry ale nemôžeme podporiť niečo, v čom sa i Vy úplne strácate...
    Mrzí ma to.... ae jinak se vyjadriť, i když chci, nemužu....zamotávate sa do toho stále viac a viac a mrzí má, že zlým smerom... Nechcete sa trošku sa odreagovať, uložiť si to v hlave a po pár dňoch nám napísať niečo, k čomu sa budeme môcť vyjadriť......


    P.S.: :(

  • V první řadě, pokud sis nevšimla, se stále bavíme o konceptu, zda placená verze či ne. V druhé řadě si povšimni, že nikoho kromě dvou like vážně like nespamuji, protože na to vážně nemyslím. Za třetí si teď protiřečíš, protože se pro změnu taky nebavíš o tématu, ale o tom, že my se tu nebavíme o tématu, což automaticky eliminuje tvůj příspěvek.


    A uzavřít vlákno? Pak se na to tady vybodnou další tři aktiv lidi, zbyde jich tu kolik, pět? Není se kam teď posouvat, všichni se stále u sebe zamýšlíme, jak to dát dohromady, já osobně čekám, až si Fufin dodělá svoje a hodíme sem anketu.


    Nevšimla jsem si ani, že bys reagovala na to, kde jsem ti vysvětlila, oč jde.


    Osobně si nemyslím, že je špatně, že tu lidi dále reagují i přes to, že to není akutně přímo na téma, protože to udržuje téma aktuální a kdokoliv, kdo přijde, vidí, že se tady o něčem mluví.


    Dobře, jako uznám, že některý věci bych tedy vážně promazala, ale už od počátku tady prostě nebyl dostatek lidí aktivní a nikdo sem prostě nechce, nevyznají se tu, nechtějí číst ani dvě stránky, někdo to sabotoval už tím, že jsme ČR a nás přeci nikdo neposlouchá.


    Nicméně aby se neřeklo, zde jsou první hrubé verze, které se budou eliminovat na jedinou:


    1.: NPC seznam


    NPC bude umístěna ve městě, kde si po zakoupení předmětu (v IS či jiným způsobem na hře za yangy) můžete vytvořit off stánek. Stánky budou časově umístěné - v prvních stránkách nové, vzadu ty staré. Tam bych využila možnost kašmírového - chceš být viditelný, připlať si. Mínus je v dořešení situace, jak to udělat, aby se tam neudělal houf lidí. Každá říše bude mít svou NPC.


    Výhody: Snadná dostupnost, naprostý úbytek lagů, přehlednost
    Nevýhody: Možné shlukování lidí, tím znepříjemněné nakupování, v případě vysokého počtu stánků je riziko, že bez IS si u vás nikdo nenakoupí, protože vás vyšachuje delší doba až dozadu.


    2.: Off stánek se současným vzhledem, ale upgradovaným načítáním (?)


    Off stánky by definitivně nahradili současné stánky, které musí mít k vytvoření zaplého clienta, pc, riskovat, že jim to spadne apod. Kašmírový měšec by měl stále stejnou funkci - zviditelnit, přidat slot, zjednodušené přidávání věci se stejnou cenou.


    Výhody: Podle mě to tolik nezasáhne do hry, bez nutnosti vytváření map a NPC, hráči jsou přizpůsobený hned
    Nevýhody: Nemohu se zbavit dojmu, že lagů neubude.


    3.: Off stánek v dodatečné "mapce"


    Tenhle nápad se mi líbil poté, co jsem v editoru viděla přístav. Nevím, zda by to šlo, případně by se to doladilo (je to hrubý nápad) ale dodatečně by se do prvních měst udělal přístav (každé město má vodu, pokud je mi známo). Na přístavu by se udělalo pole pro off stánky, který by měli současný vzhled, ale upgrade načítání (?) Doporučuji všem se podívat na metin editory na YT, prostě dokud neuvidíte, neuvěříte, jak absolutně LUXUSNĚ to vypadá, prostě radost nakupovat :) :) :)


    Výhody: Dojezdová dostupnost, klídek na námku, příjemná lokalita
    Nevýhody: Prckové s obchody by museli ťapkat, podle mě tam nebude tolik prostoru


    4.: Obchodní mapa


    Vedení se tenhle nápad nelíbil, nicméně jsem se tázala na hře, známých apod. na tuhle verzi a 99% souhlasilo, že to je nejlepší nápad. Po obchodce touží většina z nás hrozně dlouho a ať to zapadá do příběhu nebo ne, věřím, že my češi a slováci jsme v tomhle tak kreativní, že vytvoříme k tomu takový příběh, že i to slavné Německo bude čumákovat, jaký super kreativní lidi zde máme. Obchodní mapa by byla velmi jednoduchá, zároveň ale jemná, vzdušná, minimální počet objektů, zároveň ale vzhledově pěkná. Žádný vodopády a kdejaké věci, co by mohli lagovat. U obchodní mapy je v možnosti hned několik verzí - každýmu se líbilo něco jiného.


    a.) Obchodní mapa pro každou říši - Musí být ale dostupná pro ostatní říše, jinak by všichni řvali. To je verze, co by zapadala do "příběhu" co tu nikdo nečte - že přeci se nebudeme paktovat s jinou říší.


    Výhody: Klidná lokalita, velký výběr
    Nevýhody: Stále si budete jezdit do jiných říší omrknout věci


    b.) Obchodní mapa pro všechny - To by vyhovovalo většině, které jsem se ptala, díky praktičnosti. Říkám to i osobně, protože žlutý a hlavně rudý musí prostě k nám do Jinno jezdit za nákupy, zatímco z Jinno se fakt málokdo hne. Tam jde o další dvě pod verze 1 - Agresivní mapa - můžeme se tam třískat. 2 - neagresivní mapa - nikdo si nic neudělá.


    Výhody: Absolutní kontrola nad veškerým trhem ve všech zemích najednou, obrovský výběr, pohodlnost
    Nevýhody: Totálně přestánkováno, v případě agresivní mapy velké riziko bordelu.



    Tohle jsou 4 verze, které po komentech apod. jsem eliminovala. Pokud někoho napadne ještě nějaká, určitě doplním.
    Dále, co by každá verze měla splnit:


    ° UVOLNĚNÍ HRY OD LAGŮ NA CH1
    ° VĚTŠÍ POČET OBCHODŮ DÍKY MOŽNOSTI PRODÁVAT BEZ POTŘEBY ZAPLÉHO PC
    ° MNOHONÁSOBNĚ VĚTŠÍ VÝBĚR
    ° KLIDNĚJŠÍ NAKUPOVÁNÍ BEZ POTŘEBY ŘVÁT :)
    ° UPRAVENÉ MOŽNOSTI STÁNKU
    a.) Stánky z cizí říše lze po nakliknutí otevřít
    b.) Stánky i se zobrazováním jména obchodu nebudou lagovat
    c.) Kašmírový raneček bych vyměnila za obchodovatelný - zvýšený počet stánků = zvýšená potřeba viditelnosti


    Včera jsem slyšela i první nevýhody offline stánků :


    Údajně (a to nemám ještě nikým potvrzený) jsou off stánky již na privátě (nevim který), prý to tam kompletně zruinovalo ekonomiku. Takže pro ty, co za draho prodávají, asi tohle může být slabina, jelikož bude více dostupné veškeré zboží, je velká šance, že to někdo koupí jinde za levněji. Na to jsem ale oponovala, že to je přece blbost těch lidí, za kolik si to dají. Ekonomiku nakupování přece GF nenastavuje a samotné off stánky za to taky nemohou. Pokud se všichni rozhodnou, že dají třeba pergy za 2,7kk, tak nemá ten, kdo je shání, jinou možnost, než to za tu cenu koupit na stánku, nebo se pokusit najít levnějšího prodejce v chatu.


    Na základě těchto verzí se zde ještě během dneška založí anketa, nicméně bych v tuto chvíli chtěla předběžné vyjádření všech, doplnění posledních nápadů, abych případně vše poupravila, veškeré pozitiva, negativa, všechno sem nahučte :) :) :) V tuto chvíli s nápady pomalu finishujeme, tudíž je moc důležitá AKTIVITA VŠECH ZDE :)


    Tak, doufám, že si všichni tohle extra dlouhý i na mě bedlivě přečtete a vyjádříte se :) Klidně se poptejte lidí na hře, já to taky dělám, a klidně to sem i se jménem osoby doplňte (ideální by bylo sem tu osobu dohnat :P ), to určitě ocení i moderátoři boardu ;)

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Tak přesně takhle bohužel končí většina témat s návrhy - spousta postů nesouvisejících s tématem, že případný podporovatel návrhu ani nemá šanci dohledat to podstatné. A to je problém i 10ti stránek tohohle vlákna. Jsem tu po víkendu a přesně to samý mě taky trklo, směrem ke kenci však rapidní zlepšení

    Anketu si klidně udělejte, ale není vůbec podstatná. Jediné, na čem záleží, je kvalita a rozpracovanost návrhu. Když to nikdo nebude chtít, tak nemá cenu vůbec nic...To je způsob, kterým se mají návrhy prezentovat a hráči jim pak mohou dát "like" hvězdičku. Nic víc a nic míň. Takže...... je jen na vás, jak se toho chopíte.


    To musí být jako hned v IS? Proč to nedát jako součást hry...? Se nezlobte, ale u konkurence udělají aktualizaci pro všechny hráče, s tím že někdy je možnost si přilepšit za real. To už tady budete opravdu i navrhovat, aby nová inovace hry byla pouze v IS? :D si děláte srandu ne. Souhlas, takhle by to nešlo, MT2 ale vždy stavěl na tom, že ti, co jeli IS se měli o dost líp(vemte si jenom naitemovaný věci v začátcích, dnes je to samozřejmě taky jinde).


    A Sparrowe, celé téma jsem teda nečetl, ale aspoň někde to tady žije. Chápu, že je otravné to číst vše, nebo aspoň ty ukruhy, které máš na starosti, ale pokud to budeš brát takhle, tak se taky brzo může stát, že fórum umře úplně.

    Takže, můj názor si můžete vyvodit z červených doplňků, ale stručné shrnutí:


    Off stánky určitě ano, pokud by se tím nepodařilo dost odlehčit ch 1, tak obchodka, pro každou říši zvlášť a nebojovou.

  • Prepáčte, ....nechcete trošku len kapku rešpektovať to čo Vám Admin hry napísal, a ukázať jasným konceptom návhru, následne ankety......, to začo ste bojovali,...on to urobil, rešpektoval Váš návrh.......
    Ale, ako vidím, stále si idete svoje....a to ma trošku mrzí..... moderátor, Vás pred chvíľou upozornil, ako písať vo vlákne, čoho sa máte držať, ....a Vy nic :( zautočíte, že Vašou diskusiou to tu žije.....fakt ma to mrzí,......ok, rozprúdili ste tu diskusiu, fajn,, ale skúste sa pozrieť očami nezainteresovaného človeka, má to dotyčný brať vážne? .....Diskutuje tu pár ľudí, v nejakých akoby súkromných správach, a navzájom sa laikujete.....svedčí to o objektivite? Sry ale nemôžeme podporiť niečo, v čom sa i Vy úplne strácate...
    Mrzí ma to.... ae jinak se vyjadriť, i když chci, nemužu....zamotávate sa do toho stále viac a viac a mrzí má, že zlým smerom... Nechcete sa trošku sa odreagovať, uložiť si to v hlave a po pár dňoch nám napísať niečo, k čomu sa budeme môcť vyjadriť......


    P.S.: :(

    Promiň, ale diskutujeme o návrhu, nikdo se tady nikde neztrácí. Pokud s tím máš problém, tak kontaktuj BM, ať mi dají warn, ač teda nevím za co.


    PS: :(



    Jinak Wendy, dvojka (off stánek) zní nejlépe. Off stánek v dodatečné mapě taky fajn, ale nepříjde mi, že by v prvních městech byly až takové lagy.. navíc to tam bez obchodu umře.



    Obchodní mapa pro každou říši - Musí být ale dostupná pro ostatní říše, jinak by všichni řvali. To je verze, co by zapadala do "příběhu" co tu nikdo nečte - že přeci se nebudeme paktovat s jinou říší.

    To je zajímavý pohled na věc, myslím že červená by těžce ostrouhala (když by nemohli nakupovat jinde než v červené) :D ale i jinak 4a určitě ne.



    4B by bylo hodně zalagovaný. Jelikož nelagují věci jako je vodopád a jiné fajnovky, laguje velké množství hráčů - potažmo stánků na jednom místě. Si vem, jaké lagy jsou o eventech, kde je opravdu obrovská masa lidí a vynásob si to dvěma :) to by nešlo.

  • Tohle jinak není finální verze, ale je to základ, od čeho bychom se mohli odvíjet. Ještě určitě něco přibude.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Ok,obsáhlejší názor ode mě má Fufath,vezmu to na drsňačku a budu stručná:


    (post 207) - bod1. Souhlasím,jen nemusí to být nová NPC - Opilí občan -stačí mu dopsat scripta - bez obav z front - postavička behá napříč mapou.
    Nevýhody:Nesouhlasím,žádné nevidím,nemá smysl to řešit,tohle si my ve vyřešíme časem sami - přímo ve hře (komunita)


    Bod2.Pokud to bude statický krámek,souhlas - bez obav z lagů.
    Výhoda - eliminuje tebou udávanou nevýhodu
    Nevýhoda - úprava mapy popř. nová mapa.


    Bod3. S tím definitivně souhlasím.
    Výhody/nevýhody - nesouhlasím co jsi psala - do teď lidé jezdí do všech jiných říší - zbytečná starost.


    Bod4 - souhlas ve znění jakém bylo podáno - jen doplním,nejde se zavděčit všem.
    pod čarou volba a) Bod b) je mimo příběh hry.K bodu A - opět tu žádnou nevýhodu nevidím - do ted funguje hra - navštěvovat jiné říše.


    Zde mimo jiné doplním,že bych v to nepiplala až do detailů - potřebný je názor GA který k tomu bude mít také co říct a upozorní na to,co poupravit či změnit,popř co vyškrtnou.
    Tím nic nenařizuji,jen zkušenost velí to sem napísat,aby se neřešili zbytečné prkotiny,když přesně nikdo neví co samotná hra ještě dokáže pojmout a co ne.


    K podbodům s hvezdičkou:
    k prvním dvěma větám - první - stačí upravit krámek (brát v potaz že se načte 1x na server a dost- jedná se o off stánek)- snížit detaily - stejně jako bych upřednostnila více textu než obrazu - forma statistiky - pouze symboly v obchodu (nazpůsob již známých kartiček příšer - karty jsou symboly - staci jen do karty předmětu potom uvést jen statistiky.
    Druhá věta - obavy zbytečné - mnoho lidí použije obchod z lišty - krámky ve výsledku počtu budou stejné dříve/současně.



    Na základě toho všeho bych byla ráda,abychom se oprostili od toho,co by ještě ... Ne,řeší se tu návrh offkrámků,ne lagu,a buh ví čeho - třeba lenosti.Někdy je nutné být velice tvrdá až neústupná - jinak se k ničemu kloudnýmu nedospěje.


    To jaké výhody nevýhody to sebou přinese se řeší zbytečně,ve hře to není,a nikdo z nás neví jak co dopadne.Zbytečné odbočení.Nezáleží co na to lidé z komunity až tolik,zaleží pouze na GA - GF - Ymir.Pokud to projde,pak se rozhodně nikdo nebude ptát všech lidí co oni na to.Mohli tu být a své negativa tu napsat jejich smůla.


    A konečně,nezapomínejme,že to co se nesekrtá/nepřetvoří tady,může seškrtat GF/Ymir a tak to doupravit k obrazu svému - prosím,mysleme na to,že nikdy nebude nic dokonalé,vždy se najdou chyby a proto časem třeba vznikne další vlakno na to co upravit - ale to se odrazí až přímo ve hře.Navíc nevím neznám postoj Ga ani GF ani Ymiru - bylo by vhodné je nechat vyjádřit zde,k tomuto návrhu.


    Omlouvám se za strohost a panovačnost v tomto komentu,ale tenhle postoj jsem zaujala kvůli tomu,že jinak by se to nikam nehlo-děkuji všem za pochopení a ješzě jenou se omlouvám.

  • nechci nic psát tedka ale vy nevíte že hra jde RAPIDNĚ dolu ? včera sem jel ch1 už to není takový jako dřív a ty offline stánky nebo aukce by možná i pomohly :) ještě před pul rokem tam bylo víc obchodu ted je to jak thalion 4 minuty po restartu :(

  • Něco málo napíši. Přikláním se spíše ke "klasickému" vzhledu stánku jako jsou do teď, to je jedinečnost metinu. Dále bych volila spíše mapu určenou přímo na obchody, bude vytvořená tak, že bude mít jen to nejnutnější, aby nedocházelo zbytečně k lagům. Což první města k tomuto přizpůsobená nejsou. Jako obchodník bych uvítala společnou jednu obchodní mapu. V čem si nejsem jistá, dosáhneme takové úpravy, že budou eliminovány lagy i na společné mapě? Jestli ne, tak raději pro každou říši zvlášť. A určitě neagresivní mapa, zbytečný bordel se pak dělá. Buď jde nakupovat nebo ať se jde mlátit jinam :)


    Co se týče dopadu na ekonomiku, starosti bych si moc nedělala. Však na tohle stačí kdejaký event :D Pak ti co si za lepší stánek připlatí, nebudou prodávat extra pod cenou, by šli proti sobě :)

  • (Jména uvedená v obrázku nepoukazují na žádné hráče ani osoby. Jedná se o čistě vymyšlená jména.)
    Stručný náhled toho, jak by měl cca vypadat panel offline stánku. Nehleďte na vzhled, už tak to byla piplačka, svůj účel to splňuje :D
    Vzhledem k tomu, že uprostřed samotného panelu zbylo spoustu místa, tak nás napadlo využít toto místo pro 6 zpráv od kupců. Zprávy by se ukládaly zároveň s off-stánkem na serveru po dobu provozu stánku. Po uplynutí času nebo uzavření stánku by se všechny zprávy odstranily. Zprávy se dají posílat hráčům normálně přes off-stánek. Kliknou na něj pravým a vybrat možnost Šeptat/Zpráva.
    Jméno NPC/off-stánku je vidět pod obrázkem stánku.
    Open shop funguje na stejném principu jako měšec, jen po přidání všech předmětů a založení stánku se na stejných souřadnicích jako je herní postava spawne NPC. Tato možnost by fungovala pouze v případných obchodních mapách.
    Close shop stánek uzavře/despawne NPC.
    Change price změní částku u předmětu, který je již ve stánku.
    Add item přidá předmět do otevřeného off-stánku.
    Remove item odstraní předmět z otevřeného off-stánku.
    My bank otevře tabulku s počtem yangů, které off-stánek vydělal a bude možnost je vybrat dle vlastní libosti(v jakém množství).
    Change design a change banner fungují jen v případě zakoupení IS off-stánku(Kašmírový měšec).
    Ohledně časovačů se ještě dohadujeme.


    Námitky/připomínky?
    board.cz.metin2.gameforge.com/…dex.php?attachment/16080/

  • Ještě teda dodám, že není hotový návrh na obchodní mapu, jinak prakticky kompletně vše ostatní už je hotové (až bude komplet i mapa, předáme to sem).


    Pokud by se chtěl někdo ujmout mapky, případně věděl o nějakém náčrtu - budeme moc rádi :)


    Mapa by měla být jednoduchá, bez zbytečných budov a okras, spíše plac - velký prostorný plac, ale aby trochu vypadal. Nic extra, opravdu.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Mapa přístav (a) - mapa jeskyně=sluj=podzemí (b)


    (a) - mapu nikdo z nás neviděl,težké si cokoliv představit.Ale mapa bude zřejmě obsahovat vodu,což znamená mírnou nevýhodu - lagy.Nevýhoda:Možné lagy,global mapa (pokud by měla každá říše mapu přístavu,pak zatím nikde v příběhu hry není uveda zmínka o nějakém přístavu a myslím že po vodě se ve hře také zatím cestovat nedá).Pokud se jedná čistě o přístav - zřejmě by asi každého napadlo,že v přístavu "nesmí" chybět lodě apod - prostě spousty barev pro nic.


    (b) - známé lokace,bez příšer,rud,NPC. Nevýhoda:Zatím mě nic nenapadá.Výhoda:Možnost snížení detailů oblastí,více prostoru a méně interakce,mapa pro každou říši zvlášť.


    Snad jen při editaci NPC postavy (off/krámku) - by se to mohlo vymyslet tak,aby v mapě se krámek s názvem nepřekrýval s jinými názvy krámků.(stálo by možná za to na toto myslet při editaci - postava může stát kde chce,jen npc krámek (spawn) by mohl mít předem stanovené souřadnice,nejblíž k místu postavy.Což,podle mě, zaručí nepřekrývání názvů stánků.


    Připomínka - zpracování času do ofstánků: Časovač,jelikož zůstanou (snad?) on-line krámky,pak toto,je jakoby něco navíc.Osobně bych v tomhle směru myslela na IS víc - tzn - nemělo by se to s tou dobou časovaní přehánět,navrhuji - do 5 dnů.(Zahrnuje to čas víkendu,čas v práci - škole ....).Pokud se mýlím,a zrušili by se on-line krámky,pak i 5 dnů je celkem dostatečná doba.(s ohledem na to,že doby trvanlivosti předmětů - jsou i kratší např.úlomky trvanlivost - max 24hod.Dalším problémem by mohlo být znovuotevření krámků - tzn,v průběhu již otevřeného krámku se krámek zruší.A otevře se nový?Opět s délkou trvání např těch 5 dní? V tom se ztrácím.


    EDIT: K problému znovuotevření mě napadla věc - a to potom,místo volby (1,2....5) tyto ikony "zneaktivnit"(Ikona výběru dní nebude dostupná,mohla by mít např.šedivé orámování a uvnitř ohraničení uvádět dobu pro znovuotevření krámku.Tzn.i když již otevřený krámek někdo zavře -a pak se ho pokusí otevřít nanovo - znova - potom nebude již moci,dokud nevyprší čas na znovuotevření krámku.(Ikona/y se stanou aktivní.Dále by se to možná mohlo i odstupňovat časy kdy: nejdelší prodleva bude na 5 dní a nejkratší 1 den).

    Edited 9 times, last by Joedo ().

  • podle mě je to dobrý :)

  • Quote from Joedo

    Připomínka - zpracování času do ofstánků: Časovač,jelikož zůstanou (snad?) on-line krámky,pak toto,je jakoby něco navíc.Osobně bych v tomhle směru myslela na IS víc - tzn - nemělo by se to s tou dobou časovaní přehánět,navrhuji - do 5 dnů.

    7 dní je maximum, co ten stánek může mít. Co je v IS musí mít aspoň 7 dní, když jde zrovna třeba o takovouto možnost :D



    Quote from Joedo

    (a) - mapu nikdo z nás neviděl,težké si cokoliv představit.Ale mapa bude zřejmě obsahovat vodu,což znamená mírnou nevýhodu - lagy.Nevýhoda:Možné lagy,global mapa (pokud by měla každá říše mapu přístavu,pak zatím nikde v příběhu hry není uveda zmínka o nějakém přístavu a myslím že po vodě se ve hře také zatím cestovat nedá).Pokud se jedná čistě o přístav - zřejmě by asi každého napadlo,že v přístavu "nesmí" chybět lodě apod - prostě spousty barev pro nic.

    Z hlediska přístaviště se nejedná o velký zdroj lagů. Jediný co by tak mohlo dělat problémy je větší množství stromů a efekty.
    Voda/Oceán nejsou nějak extra náročný na výkon počítače, což platí i o stojících objektech, které nic nedělají.
    Nicméně to nemění nic na situaci, že tam toho nemůže být hodně už jenom z toho důvodu, že je potřeba dostatek místa pro off-stánky.



    Quote from Joedo

    K problému znovuotevření mě napadla věc - a to potom,místo volby (1,2....5) tyto ikony "zneaktivnit"(Ikona výběru dní nebude dostupná,mohla by mít např.šedivé orámování a uvnitř ohraničení uvádět dobu pro znovuotevření krámku.Tzn.i když již otevřený krámek někdo zavře -a pak se ho pokusí otevřít nanovo - znova - potom nebude již moci,dokud nevyprší čas na znovuotevření krámku.

    Při otevřeném stánku nejde znovu spustit stánek. Script musí být nastaven tak, aby kontroloval zda je již NPC spawnuto nebo ne.
    No to už by byly 3 časovače, které by musely běžet jen pro spuštění off-stánku, což mi zrovna moc nevoní .. Ale vím kam tím míříš, zapřemýšlíme nad tím.




    Quote from Joedo

    Snad jen při editaci NPC postavy (off/krámku) - by se to mohlo vymyslet tak,aby v mapě se krámek s názvem nepřekrýval s jinými názvy krámků.

    Co k tomu můžu říct je jen to, že by se zároveň s off-stánkem mohl udělat plugin, který označí již zobrazené stánky. Zkusíme to zakomponovat do návrhu s off-stánkem.

  • Návrh se mi líbí. Jednoduché a přehledné. Délka trvání určitě 7 dní, od restartu do restartu.
    Jen asi blbá otázka... editaci v krámku může být jen přes tu postavu na které byl otevřen nebo to půjde přes nějaké heslo? V tomto se poněkud ztrácím :)

  • Prosím Vás,mohu vás požádat o krátkou (stačí jen v bodech) rekapitulaci?


    Co prošlo,co se vyškrtlo? A co se současné době řeší? (Jen slušně žádám - v bodech,a pro mě,sem hloupá - abych to pochopila) pokud možno barevně odlišit - to co již je vyřešeno a to co je ještě v diskuzi?


    Vím,zní to jak rejpání,ale opravdu to tak není.Děkuji za ochotu

  • Tak my to máme hotové, shodli jsme se na finální verzi a jdu založit nové vlákno kvůli přehlednosti, jelikož je tu již 12 stránek. Finální verzi vč. popisu, obrázků budete mít do hodinky :) :) A budete čubrnět ! :D

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Takže znovu zdravím všechny čtenáře, ať už staré, či nové :)

    V krátkosti náš návrh zahrnuje ulehčení nákupů pro nás všechny ve formě offline stánků. Offline stánek může stát i přes to, že na účte není nikdo připojen a PC je vypnutý. Offline stánek bude mít možnost vlastní mapy - pro každou říši vlastní OBCHODNÍ ZÓNA. Offline stánek by fungoval na principu NPC - díky tomu se větší množství stánků na jednom místě nebude sekat. (Uvedu příklad: Když někdo shodí stánky přes měsíční pokladnice na CH1 v modré říši, okamžitě se uvolní sekání a hra je plynulá i přes to, že jsou tam lidé). Velice podobně by to mělo fungovat, ale stánky přes to stojí :)


    1. Jak offline stánek vypadá?




    Zde je náš navrhovaný panel pro offline stánek. Panel pro offline stánek je podle nás přehledný. Zde jsou dvě formy offline stánku:


    a.) Offline stánek s možnostmi, které mají současné stánky - klasicky vzhled, jeden inventář pro prodej, možnost off prodávání.


    b.) Offline stánek s rozšířenou možností z Item Shopu (IS) - V IS by byl pro vřelé obchodníky zvýhodněný nákup pro obchodování.


    Verze 1: Základní offline stánek s časovačem až na 7 dní
    Verze 2: Obchodníkův balíček (malý) - Offline stánek + Kašmírový měšec
    Verze 3: Překupníkův balíček (velký) - Offline stánek + Kašmírový měšec + Okulár


    Tyto balíčky by byly dostupné za zvýhodněnou cenu. (Tu zde nechceme určovat).


    Panel pro offline stánek bude mít i možnost offline zpráv, omezený na určitý počet, kvůli vyhnutí se spamerů a apod. Zprávy zanechané v Offline stánku budou velmi krátké a podobné, jako v současné době můžete zanechávat v cechu.



    2. Jak offline stánek získám?

    Jsou zde dvě verze, jak můžete offline stánek (měšec pro vytvoření offline stánku) získat.


    Verze 1: Získání za zvýhodněné ceny v Item Shopu
    Verze 2: Získání ve hře hrou s Opilým občanem




    Nechcete si kupovat obchodníkův balíček v Item Shopu? Zde je pro Vás celkem zábavná forma získání offline stánku. Nevyužité NPC "Opilý občan" si s Vámi rád zahraje hru.


    V čem hra spočívá?

    Hra má jednoduchá pravidla. Inspirovali jsme se hrou známou jako PixWords - doplňování jmen k obrázkům. S rozdílem, že náš Opilý občan si ověří Vaše znalosti z metinu. Přijdete k opilému občanovi, který Vás vřele uvítá a nabídne Vám si zahrát hru. Zaplatíte 500 yangů za započatou hru (cena měšce), které v případě, že prohrajete, si opilec nechá na svojí "medicínku". V případě, že se Vám povede, Vám opilec podle stupně obtížnosti nabídne základní Offline stánek dokonce až na 3 dny! :) Stupně obtížnosti jsme nerozhodli, proto zde dávám k zvážení obě verze:


    a.) Stupně obtížnosti rozdělený v základu na SNADNÁ, STŘEDNÍ, OBTÍŽNÁ

    Snadná úroveň by obsahovala věci, NPC, metiny, prostě zkrátka vše, na co běžně narážíte a jsou snadno zapamatovatelné, např. příšery metiny apod. z prvních map, kam se prakticky dostane jakákoliv úroveň. Odměnou za splnění je offline stánek na 1 den.

    Střední úroveň by obsahovala již obrázky věcí, NPC, metinů apod., na které už tolik ve hře nenarazíte, stejně jako příšery, bosse. Zde by byli již i obrázky, na které jen tak třeba lvl 1 nenarazí, jelikož jsou třeba ve věži. Odměnou za splnění je offline stánek na 2 dny.


    Obtížná úroveň by obsahovala obrázky, jež je opravdu těžké rozeznat. Obsahovali by veškeré možné věci, na které si vzpomenete, ze všech map, co na oficiálním metinu jsou. Odměnou za splnění je offline stánek na 3 dny.



    b.) Stupně obtížnosti rozdělený v počtu splněných her

    Čím více her splníte, tím delší offline stánek Vám - i když neochotně - opilec dá. Záviselo by na rozhodnutí GF, kolik her a obrázků by bylo nutné k max. možné délce stánku 3 dny dosáhnout. Prakticky jsme se shodli, že za jednu hru o 3 - 5ti obrázcích by byl jednodenní offstánek. Za třídenní by bylo nutné splnit 3 hry o 5ti obrázcích / 1 hra.



    Pokud s opilcem prohrajete, stánek NEDOSTANETE. Tak schválně, kdo si zkusí tipnout, co je na obrázku výše? :)




    3. Kde lze offline stánek postavit?

    Pro možnost postavení offline stánku by měla každá jednotlivá říše vlastní obchodní zónu. Vzhledem k tomu, že se nám nepovedlo mapu vytvořit, zde dodám pro představu nějaké screeny. Obchodní zóna bude NEAGRESIVNÍ mapa, kde nelze využívat předměty, jako měsíční pokladnice, či bojovat mezi sebou. Mapa bude velice jednoduchá, obdobná náměstí, bez zbytečných NPC, se základními objekty. Zdejší mapa bude prostorná, takže se nemusíte obávat, že se Váš stánek nevejde, stejně tak, jako že do obchodní zóny jiných řeší přes vlastní nebezpečí se můžete dostat také :) Mapa nebude omezená lvl. OFFLINE STÁNEK LZE POUŽÍT POUZE V OBCHODNÍ ZÓNĚ.









    Opravdu bychom si přáli mapku s nádechem přístavu - pro náhodné obchody, skvělou tržnici a sociální sféru se hodí do metinu podle mě krásně :) Zapadá :)





    Na závěr:


    Naším cílem je vytvořit něco pro poklidné nákupy bez toho, aniž by se těm, co mají slabší pc, sekala hra. Bez strachu, že klient spadne. Bez vyčerpávajícího boje si "honem honem" postavit stánek a po dvou hodinách bědovat, že obrazovka zčernala a nevíte, co se vlastně prodalo. Pro poklidnou hru pro nás všechny :)


    Ráda bych poděkovala všem, kteří se na nápadu podíleli, speciálně pak @Fufath, který mi s nápady přímo pomáhal :)



    Jezebeth

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity