Offline nákupy, aukce "dražba"

  • Zakládám nové téma s návrhy na offline stánky, nápad je vlastně jednoduchý - Offline stánek, díky němuž už nemusíme logovat stánky, a nechávat zaplé PC s klienty, aby se na CH1 něco prodalo, jednoduše offline stánek, kde se jasně nahází zboží za tu a tu cenu, v klídku si vypneme pc a necháme prodávat :) Ulehčí to obrovsky počet zalogovaných postav a na CH1 bude konečně plynulo :)


    Druhá věc je aukce. Stejně jako offline stánek by fungovala aukce. Zadáte předmět, dáte do aukce, dejme tomu že si zadáte nějakou minimální cenu, od které se aukce bude odvíjet, příklad:


    Plácnu fms +9 k+4 30% full item dražba začne od ****** (cena, kterou z toho chcete minimálně). Zadáte si čas, do kdy aukce trvá, (třeba) případně stanovený serverem. Jakmile je aukce ukončena, předmět získá za ***** částku poslední přihazující. Cestou domů jsem o tom přemýšlela a bylo by třeba dobré, aby se třeba nedělo to že to tam někdo schválně bude přehazovat apod., aby byl a.) omezený počet příhozů třeba na 5x, za b.) aby předem byla částka rovnou zarezervovaná z účtu přihazujícího a předešlo se problému jako že si to rozmyslí, nebo ty prachy na to nemá (tohle nechám už na vás, jak to domyslet)




    :beer:



    ÁÁÁ zajímají mě nápady :D



    Jezz

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Perfektní nápad, zavedl bych na to extra fond, kam by se Yang z účtu dal převést, ale ven by se nedaly vyvést, pokud by měl majitel někde přihozeno.
    Počet příhozů bych rozhodně neomezoval, takhle se připravit o gradaci aukce je škoda.


    Jinak by se to se i nechalo udělat, jediné, co je potřeba je zrušit neustálé ptaní serveru po odezvě.

  • K tý aukci,možná by se na to nechal využít skladník,možná že i nějaké místo v cech. skladišti.


    Do aukce by tak mohla být zařazena postavička cechu a za cechový fond chodit do aukcí.Stejně jako jednotlivec,v cechu,by mohl mít tento svůj fond.Ale byl by jen jeho.


    A aby nedocházelo k uměle vytaženým cenám,možná by se hodil cooldown - přihodím částku a začala by se odečítat automaticky doba do možného dalšího příhozu.
    Co se týče příhozů - tohle už asi vymyšlené je.Také nelze koupit věc,v normálním krámku,když nemám v invu dostatečný množství yang/won.Jen s tím,že pokud např. přihodím 1000 (v invu/fondu akce mám 10 000 yang,tak se mi tyto yangy odečtou,tzn mám tam 9 000 yang).Pokud za dobu čekání někdo přihodí 10 000 - pak já bych dál do aukce už nemohla.
    Jelikož mám právě že v tom fondu nebo invu pouze 9 000 yang.(Už jsem jednou přihodila).Po skončení aukce,by všichni kdo se zúčastní obdržely zpět své yangy kterí na příhoz použili.Samozřejmě mimo výherce,ten by obdržel předmět + trvalé odečtení yangů.Jedná se mi o to,aby se zas nepřihazovalo po 1 yangu.Možná že by se na to hodila i nějaká postavička.(Nevím,ale tenhle způsob je asi moc složitý,má někdo jednodušší?).


    Navíc po lokacích běhá opilí občan.Od něj by možná šlo získavat krámky s aukci popř. by on mohl sloužit jako samotná aukce.Aby se zkrátila doba čekání na další příhoz aukce - takovej informátor o průběhu aukcí.Kde by měl třeba dané něco jako info nástěnku posledních 5 akučních příhozů a názvy předmětů a jejich lvl.Ale asi myslím moc složitě.

  • Já právě myslela kvůli tomu aby si tam někdo nezvedal cenu sám, omezit to na příhozy, protože to bude první, co budou lidi dělat. :) (My to s bývalým cechem při aukci dělali taky, když vykradli jednoho člena a sháněli jsme mu yang na výbavu, jeden tam zvedal ceny po domluvě přes cech. chat a druhý přihazovali, prostě se hlídalo, aby nás přímo aukce moc neojebala)



    Btw. funkce opilého občana by mě fakt zajímala.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • (Předem upozorňuju, že mě jaksi bolí hlava, když něco nebude moc dávat smysl, tak se omlouvám :D)
    Offline stánek -
    Měšec - Nad tím pořád přemýšlím tak, aby to zároveň mohlo projít dál .. Ačkoliv je Okulár v IS a nedokážu odhadnout, kolik hráčů si ho kupuje, tak by se spuštěním této možnosti si myslím rozjelo kupování Okulárů, protože si každý hráč samozřejmě bude chtít postavit svůj offline stánek, což znamená, že to co je momentálně v modré by bylo tak trojnásobně. Stánky lagovat nemají, protože by byly průchozí, neměly by hitbar a rovněž by offline stánky nevlastnily žádné předměty - Cože? Jak nevlastnily žádné předměty? Jedná se pouze o NPC bez hitbaru, tudíž není pomalu co načítat krom dat ze serveru v podobě prodejní hodnoty a předmětů. Pro každý offline stánek by byl vytvořen seznam předmětů(na serveru), které bude muset server ukládat po dobu provozu offline stánku. Jenže je tu menší problém v tom, pokud by se na stánky nepoužívala jiná mapa, tak by si hráči museli uvědomit to, že modrá by už nebyla obchodní mapa jestli si rozumíme. Každá říše by měla svých stánků víc než dost, tak si nemyslím, že by si každej nenašel ve svojí říši to co potřebuje. Stánky by sice z CH1 nezmizely, pokud by se neudělala tá nová mapa/nevyužívala se na tuto možnost eventová mapa, kterou má každý server a u nás je víceméně nevyužívaná, nevím jak u ostatních zemí.


    Nicméně abych se vrátil k tomu měšci .. Napadají mě 2 možnosti, které by se daly spojit(obě využít).

    • Měšec dostupný u obchodnice, který umožňuje postavit klasický offline stánek - Klasický stánek jako je u obchodnice se stejným prostorem, nicméně časovač offline stánku, než zmizí by byl 12-24h buď od jeho postavení nebo od času odhlášení vlastníka stánku.
    • Měšec v IS nebo úprava .. Teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje ten bordel na změnu vzhledu stánku + mu zvětší "inventář" .. Je mi jasný, že by GF neschválil možnost žádného časového omezovače(pro zakoupení) na tento předmět(kdyby se udělal úplně novej předmět na čistě založení offline stánku) ale u této možnosti by se časovač uzavření stánku dal změnit - 1 den/3 dny/7 dní/14 dní - Když se jedná o IS, tak by se mohlo udělat něco na styl "nastavení offline stánku" přes web v javascriptu. Jednoduše se hráč přihlásí na stránkách Metinu2, dá svůj uživatelský panel a vybere offline stánek, tam by taktéž byla možnost "refresh" aneb prodloužit časovač stánku. Šlo by tam monitorovat momentální stav yangů nebo minimálně kolik bylo yangů ze stánku obdržených. Váhám u jedné možnosti, nevím jak moc by to šlo nastavit a jak moc by to šlo udělat "interaktivní" - Že by se dal zobrazit inventář vlastníka stánku a přesouvat předměty ze stánku a nastavovat cenu(Tuto možnost by klasický offline stánek od obchodnice neměl - nevím jestli by to u GF prošlo). Myslím si, že kdyby tyto možnosti obsahoval jeden předmět v IS, tak si to mrtě hráčů koupí z hlediska pohodlí a možnosti monitorování. A to samozřejmě nemluvě o Okuláru.


    Po samotném uzavření stánku by se buď předměty přemístily do IS skladu nebo by zůstaly v offline stánku. Pokud by měla projít jen druhá verze, tak samozřejmě jen IS sklad nebo všechny předměty naskládat do inventáře, které se už nevejdou, tak IS sklad.


    Víc mě teď zatím nenapadá, jsem mírně vygumovanej :D

  • Fufina: Ten bordel z IS o kterém mluvíš se jmenuje tuším kašmírový měšec. Já si to pak pročtu ještě jednou až se vyspim, nicméně se upřímně moc nevyznám v kódování, java apod. takže netuším, co vše by k tomu bylo třeba, nicméně pokud by se to tu zde řádně domyslelo a přidalo se více lidí s nápady, jak by offline stánek měl vypadat, myslím, že to má obrovskou šanci uspět, jelikož z toho profitují obě strany, a to dost - nám se uvolní stánky, překupníci budou mít větší šance monitorovat všechny země, kdo co prodává, s okulárem by se to určitě mohlo spojit bez problémů, klidně o 10 DM zvýšit cenu okuláru, vlastně mě výhradně nenapadá absolutně nic, proč by to být nemohlo nebo kde by s tím měl být přesněji problém. Vzhledem k parametrům na offline stánky by bylo taky dobrý konečně udělat ty offline zprávy, aby si mohl každý nakupující případně napsat tomu uživateli do offline stánku, zda by třeba nezlevnil apod., teď už si budu moc vymýšlet, ale bylo by třeba dobrý, aby každý offline stánek měl nějakou menší poznámku jako třeba kontakt na prodávajícího ve hře třebas (jméno postavy apod., v současné době to řeším tak, že veškeré moje obchodní stánky jsou v cechu PmJezebeth). Offline zprávy už jdou, nevím tedy, kde přesně je problém (zprávy lze teď zanechávat v cechu), takže to evidentně jde.


    Fufino, ještě by bylo dobrý něco na ty dražby domyslet, nicméně ty offline stánky mi přijdou spíše více profitující.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Spojení s webem by sice bylo zajímavé a pohodlné, ale asi si myslím, že moc složité. Kdyby se věci ze stánku potom hrnuly do IS skladu, tak myslím, že by to mohlo dělat problémy, místo v invu to stejně zabírá (stejně jako u online stánku) tak se to může vrátit tam jako normálně. Případně by se stánek mohl po uplynutí časovače (skvělý nápad) prostě zneviditelnit a nedalo by se už jen dál nakupovat.
    Moje představa o offline stánku je ta, že účet je de facto přihlášený, server ho tak vidí, ale nečeká odezvu od počítače, kde by normálně musel být stánek přihlášený. Vzhledem k tomu, že client funguje co se týká obchodu jen jako okno do databáze předmětů a peněz, tak by to nemusel být problém.


    Já právě myslela kvůli tomu aby si tam někdo nezvedal cenu sám, omezit to na příhozy, protože to bude první, co budou lidi dělat. :) (My to s bývalým cechem při aukci dělali taky, když vykradli jednoho člena a sháněli jsme mu yang na výbavu, jeden tam zvedal ceny po domluvě přes cech. chat a druhý přihazovali, prostě se hlídalo, aby nás přímo aukce moc neojebala)



    Btw. funkce opilého občana by mě fakt zajímala.

    A aby nedocházelo k uměle vytaženým cenám,možná by se hodil cooldown - přihodím částku a začala by se odečítat automaticky doba do možného dalšího příhozu.
    Co se týče příhozů - tohle už asi vymyšlené je.Také nelze koupit věc,v normálním krámku,když nemám v invu dostatečný množství yang/won.Jen s tím,že pokud např. přihodím 1000 (v invu/fondu akce mám 10 000 yang,tak se mi tyto yangy odečtou,tzn mám tam 9 000 yang).Pokud za dobu čekání někdo přihodí 10 000 - pak já bych dál do aukce už nemohla.
    Jelikož mám právě že v tom fondu nebo invu pouze 9 000 yang.(Už jsem jednou přihodila).Po skončení aukce,by všichni kdo se zúčastní obdržely zpět své yangy kterí na příhoz použili.Samozřejmě mimo výherce,ten by obdržel předmět + trvalé odečtení yangů.Jedná se mi o to,aby se zas nepřihazovalo po 1 yangu.

    Joedo, tady by šlo o to, že se potřebujeme vyvarovat toho, že někdo zběsile přihazuje, má na to dost. A v okamžiku, kdy se aukce ukončí, tak už nemá ty peníze co přihodil a nemůže to tedy proplatit. To bych právě řešil tím, že by existoval "aukční fond" kam by e Yang z postavy převedl a dokud by měl dotyčný někde přihozeno, tak by z něj nemohl vyvést žádné Yangy z5 na postavu, navíc by se tak ani nemusely ty Yangy z účtu odebírat a mohl by dotyčný z tvého příkladu, když ho někdo přehodí 9500 přihodit celých 10k. Samozřejmě příhozy bych omezil třeba rozdílem 10% u cen do 10kk a pak alespoň 1kk nebo tak nějak.


    Wendysis, já si nemyslím, že by šponování ceny bylo nějak na škodu, prostě si každý musí uvědomit, kolik chce za co dát.Může doufat, že to dostane za levno, ale musí objektivně zvážit rizika.
    Zbytečně někoho vyštípat z aukce jen proto, že přihodil vícekrát nebo že přihodil 4:59 před koncem a někdo ho přehodí- ač by rád zaplatil ještě více, tak nemůže...

  • To by se muselo doladit, určitě tam musí být nějaká rezerva, že předem mu to prostě ty prachy, co nabízí, strhne "do nějakého fondu" a podle konce aukce případně navrátí - pokud nevyhraje. Jako už vidím blbečky, jak chodí, všude přihazují nesmyslné částky a po aukci nazdar. .. To určo ne, jednou přihodíš, tak už prostě musíš.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Ono by je to nemuselo někam strhnout, kdyby byl prostě peněžní účet na aukce, ze kterého by se ty peníze nedaly vyndat, dokud by měl majitel účtu někde přihozeno na aukci. Byly by jenom bloknuté, ale pořád na tvém účtě, Ušetřilo by to všechny ztracené pohledávky, které by se při vracení zatoulaly. Byl by tam nějakej total, kterej tam člověk fakticky má a pak disponibilní zůstatek, který by nebyl zablokován nějakým nejvyšším příhozem v nějaké aukci.

  • Zjednodušeně něco, aby měl prodávající jistotu, že mu tam někdo neblokuje příhozy zboží, který si nakonec výherce dražby nekoupí.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Jednoduchej systém
    Úplňkový meč +9 - Dražba začíná na 5kk
    Týpek 1 přihodí na 6kk a bude mu 6kk ztrženo na účet "banky".
    Týpek 2 přihodí na 6,5kk a týpkovi 1 bude třeba při příštím přihlášení vráceno 6kk.
    Aukce by byla třeba na 7 dní.
    Peníze do aukce přihodit nemůže, pokud tu danou částku u sebe nemá.
    Po skončení aukce dostane týpek tu zbraň do IS skladu a třeba zprávu mailem, že aukce proběhla úspěšně, yangy byly ztrženy a věc dodána do skladu IS.


    btw. Sorry jestli jsem něco podstatnýho nepřečetl :D

  • No, ta nejpodstatnější věc, kterou jsi tam minul je ta, že týpek co má 10kk přihodí 6kk, pak ho někdo přehodí a bude pak moct se svými 4kk přihodit? Proto si myslím, že by bylo nejlepší založit ke každé postavě aukční pokladničku, ve které by muselo být dost, aby člověk mohl přihodit a pokud by měl někde přihozeno, tak by odtamtud ty peníze nemohl vyvést(dokud ho někdo nepřehodí).

  • Mindfuck moc na mě .. Týpek dává 6kk, toho někdo předhodí, dá třeba 7kk a pak tamten týpek přihodí 4kk .. To nejde


    Týpek 1 má 10kk > Dá 6kk do aukce > Týpek 2 dá 7kk > Týpkovi 1 je vráceno 6kk > Týpek 1 nemůže dát 4kk, jedině že by z tech 6kk co se mu vrátilo to sloučil s těmi 4kk, pak už by to šlo.

  • Určitě by se muselo vymyslet upozornění na to, že někdo kupce předběhl v aukci.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Nějak tak,i když moc složitě jsem to myslela,Dracoone.


    odmyslíme si pokladničky,nachvíli,oni budou ale - preostě,cena předmetu 1000 yang.1. přihazujicí (ma v pokladničce třeba 10 000) přihodí 500.Tzn.systém přihodí tuto částu,vznikne tedy aukční cena 1500 a 1 aukcikovi se z pokladnicky strhne 500 (má k dispozici jeste 9500).Ted plyne nejaka ta doba než bude moc prihodit,treba ceka 2 hodky.A mezitím,přijde někdo další a přebije jeho nabídku a to o 10 000.Tzn cena se ted pohybuja za 11 500.A 1 aukčník už nemůže tuto sumu přebít.Jelikož má v tý pokladničce pouze 9500.Nepřebíjí celkouvou cenu,ale přebíjí tu dotyčnou nabídku - příhoz.Ale ani z druhé strany dál do aukce jít nemůže jelikož právě ta celková suma je o mnoho vyšší než má v pokladničce.Takhle ne,takhle by to bylo,podle mě špatně.
    Takže Fufath to sepsal líp.


    Uff - tak ještě jinak - 2 co se "hádají" - cena základ 1000,Oba mamí v pokladničce 10 000.Takže do dražby mohou - cena v základu je 1 000.První nabídne 500 (tudíš k dispozici mu zbývá 8 500 - 1 000 se odečítá - cena ze základní nabídky)) a cena se vyhoupne na 1500.Další přihodí 3 000 (má v pokladničce 5 500/10 000).Celková cena je tedy 4 500.Prví ted přehodí a to tak aby přehodil nabídku,ale současně aby celková cena nepřekřekročila jeho částku v pokladničce.Takže může přihodit třeba 4 500? Ne nemůže.(Celková cena předmětu by pak nebyla 6 750 ale 9 000).Protože by musel mít ještě 1x tolik tzn 4 500 na příhoz.Takže může prihodit částku 2 250.Tzn půlku z toho co má ve zbytku.Takže,neporuší logiku.(Ale poruší v tom,že nepřehodí nabídku druhého - takže toto taky nelze - prohráva tudíž aukci).Cena předmětu bude tedy 6 750 a těch 2 250 je ta přihazovací částka - tzn 1 aukčník je na 0 ve zbytku pokladničky.Dál nemůže,ale pokud vyhraje,pak zbylé (přeplatek) mu bude vrácen.Tzn ve zkratce,celká cena nesmí přesáhnout velikost částky v pokladničce.Stejně pak nemůžu přihazovat pokud bych tím příhozem sama sobě zvedla základní cenu nad svý možnosti - uff.(Bolí mě z toho hlava - výsledky propočtů so radši orientační - slouží jen pro názornost a pochopení)


    A tohle by trvalo až do skončení tý jednotlivý dražby.Pak by se ty yangy všem prostě vrátili.(Mimo vítěze).Smysl to má.Navíc tím by měl člověk zvážit jestli to chce.Pokud by se zúčastnil ještě jiné dražby,už by ale nedisponoval třeba tou částkou 10 000 co měl úplně na začátku,ale částkou,která mu zbyla - tzn např. 0.S tím,že pokud by počkal na skončení 1 dražby,pak částka by se mu vrátila (pokud by v tý dražbě nezvítězil) a tak po zpětným připsání těch 10 000 by opět měl svejch 10 000.


    Logiku to má i v tom,že pak by nešlo být účastníkem x stovek aukcí,jelikož se ceny různí a člověk by asi i musel čekat než skončí 1-2 předešlý aukce aby dostal zpet svý yangy a mohl pak treba přehodit jiné v jiných aukcích.
    Teda pokud to tak nějak chápu,jestli to tak Dracoone myslel - stejně jak já :-)


    Ted když to pročítám od Fufatha,jj nějak tak - sice sem to musela číst 2x ale asi tak nějak je to myšlený (post13) :-)


    EDIT: post 14 - no třeba taky by to upozornění být nemuselo.Aspoň by bylo víc emocí.Každého věc,si sama hlídat tu svou aukci a klido kvuli ní vstávat ve 3 ráno.Aspoň bych si tý věci o dost víc vážila.

    Edited 12 times, last by Joedo ().

  • Moment, moment .. Teď mě mindfuckuješ i ty Joedo :D


    Však aukce funguje na smyslu toho, že kdo přihodí nejvíc, ten vyhrál
    Né na principu FMS+9 za 20kk začínáme > Hodí se prvně 20kk > Pak někdo přihodí 500k, čistě 500k a ve výsledku by to bylo 20.500.00 Yangů, to je blbost. 500k přihodit nemůže, jedině 20,5kk a poté by se tomu prvnímu týpkovi vrátilo 20kk, co to začal .. Sorry jestli jsem to pochopil špatně ale takhle mi to z toho zní.

  • Začínáte plácat to samé dokola, jen jiné verze. Zkuste to prosím v bodech bez zbytečných slohů :) Akorát se do toho všici zamotáváme.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Já to čtu už asi po 5té a jsem ještě víc mimo než na začátku :D :D


    Nicméně jak píšeš ..


    Quote from Joedo

    Uff - tak ještě jinak - 2 co se "hádají" - cena základ 1000,Oba mamí v pokladničce 10 000.Takže do dražby mohou - cena v základu je 1 000.První nabídne 500 (tudíš k dispozici mu zbývá 9500) a cena se vyhoupne na 1500.

    Takhle to přece jít nemůže - Začátek je 1k a někdo přihodí 500 yangů, to nejde .. Začátek je 1k, což znamená, že minimum na přihození je 1.001 yangů ..

  • přesně tak, měl by tam být parametr, kolik % lze přihodit nejméně, a přece se tam nebude přihazovat po yangu, ale po třeba půl násobek základní ceny nebo prostě standartně nastavený základ příhozů, který je nějakým způsobem předem určený či více dle vlastního uvážení

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Njn - mozek hlásí přehřátí - ne vážně:


    Fufath - píšeme o tom samým,ty jednodušejc já složitějc.Ale je to ta samá myšlenka :-)


    Wendysis (post 14) Dám ti lajk já už sem uplnej gordickej zamotanej uzel,pff.(i za post 19)