Interakce s ostatními programy.

  • Zdravím, ten Metin těmito spouštěcíma procesama a samotná hra je pěkně v p*či, protože, když mám zaplej metin, tak při spuštění Wo*ld of T*nks se W*Tko zkrátka neupdatne, je to zamražený na 1%, nevím co za prasáka tu ochranu metinu programovalo, ale byl to doopravdy debil (ano, lékařský termín 8) ). Jako aby to takhle sabotovalo ostatní programy a hry, je to nesmysl :pillepalle: , poprosím ať to tým pošle na GF, něco v podobě vyhodnocení CZ/SK komunity ohledně tohoto problému a pochybuji, že naše komunita je jediná, a ať si najmou schopnýho programátora a ne nějaký netáhlo. Samo o sobě, pochybuji, že někdo z tohoto "týmu" tam něco pošle protože tu to pouze je, existuje a nedělá se s tím absolutně nic .. a jak to znám z mé práce, dokud jim to o hlavu neomlatíš minimálně jednou denně :grumble: , nic s tím dělat nebudou, ale CZ/SK tým nechce vypadat za dementy poté (ano další lékařský termín), prostě W*T, hra která je dobře naprogramovaná a dělá to takhle bordel ? kravina :thumbsup: Žádný programy vypínat nemá smysl, je to jen a pouze vina GF. Omlouvám se za lehce omluvitelnou hrubost, ale toto dokáže člověka zvednout ze židle :)

  • Mě se WOT updatne i hraje při zapnutém Metinu ůplně v pohodě :-) asi máš nějakej svinčík co není s ostatníma prográmky moc velkej kámoš!

    Edited once, last by Serenity ().

  • Konkrétně poslední aktualizace :) teď ta menší asi 15Mb .. stáhnout šla, ale nainstalovat ne, bylo to freezlý na 1% asi 10 minut, vypnu metin a náhle se to rozeběhlo během 2 sec :)

  • Je to docela zhovadilost, přesně jak píšeš no.. ono shazování nějakého patcheru jiné hry se dá ještě přežít, ale metin má problémy s daleko více programy (shazuje chrome, přehrávače (gom, víc, winamp), průzkumník, záložky, programy nvidia a mohl bych klidně pokračovat), už jsem si na to nějak zvykl.

  • Ahoj,


    mě konkrétně GameGuard společnosti INCA Internet problém dělal jedině s nvidiou.
    Při zapnutém Metinu nemám jediný problém s ostatními hrami.


    Quote from AWIDIUS

    Samo o sobě, pochybuji, že někdo z tohoto "týmu" tam něco pošle protože tu to pouze je, existuje a nedělá se s tím absolutně nic ..

    - Můžu tě uklidnit, že tady nejsme jen na okrasu a chyby na které se přijde nahlašujeme GF. To za jak dlouho se chyba opraví nezáleží na nás ani na celé Metin2 komunitě ze všech zemí ale na komunikaci mezi Gameforge, YMIR a INCA Internet.

  • Jen pro upřesnění, komunita němců, poláků je několikanásobně vyšší, takže pokud by takováto chyba byla, byla by řešena už na základě stížností německé komunity, přeci jen mají k GF nejblíže.
    Vzhledem k tomu, že jsem měl v ruce již cca 15+ počítačů, kde tvrdil majitel že je to metinem a vždy jsem to nastavil tak že vše bez problémů fungovalo, je mi jasné že 90 procent je tím, že má člověk "bordel" v počítači.


    Dnes je hodně moderní:
    Čistit registry = pokud člověk neví na 100% co dělá a necháto na programu typu RegCleaner = pomalá sebevražda
    Mít vícero bezpečnostních programů SpyBot+Antivir+NějakyDalšíAntiNěco :D = problémy


    Uvědomte si že metin je hra stará cca 10 let.
    Že musí běžet na hardware kterej co kus to originál.


    Takže na závěr, když se to dobře nastaví a vyladí, tak frčí Metin bez jakéhokoliv problému.
    Pokud má člověk v PC rezidenty, který očuchávaj běžící procesy tak Gameguard Reaguje (někdy konfliktně někdy benevolentně :) )


    Pokusím se dát dohromady článek, kde vypíchnu všechna možná řešení konfliktů se kterýma jsem se setkal.

  • To, že metin (game guard) při startu shazuje chrome a je konfliktní i s řadou dalších programů je fakt a svádět to na to, že jsme beztak neznalí, máme v pc bordel a beztak chybně upravujeme registry a kdo ví co ještě je fakt naprosto zcestné... metin je snad nejnestabilnější hra na trhu mající problém s každou prkotinou


    Je to hra stará 10 let? No a co... chtějí za hru platit, každý event, každá novinka je prakticky jen další pay to win blbost a neumí si ani stabilizovat hru?

  • To, že metin (game guard) při startu shazuje chrome a je konfliktní i s řadou dalších programů je fakt a svádět to na to, že jsme beztak neznalí, máme v pc bordel a beztak chybně upravujeme registry a kdo ví co ještě je fakt naprosto zcestné... metin je snad nejnestabilnější hra na trhu mající problém s každou prkotinou


    Je to hra stará 10 let? No a co... chtějí za hru platit, každý event, každá novinka je prakticky jen další pay to win blbost a neumí si ani stabilizovat hru?

    Nikdo na nic nesvádí, jen jsem prohlásil že vyladit jde vše :)
    Chrome to schazuje těm, kteří v něm mají nějaký doplněk co špízluje (ověřeno debuggerem).
    ANO souhlasím že bugů je hodně.
    Ne nesouhlasím s tím že se to nedá nastavit tak aby to bez problémů fungovalo (s vyjímkou pádu celého klienta, to se občas stane a dělá to DirectX, který už dnes není s verzí co je pro metin použitá 100% kompatibilní)


    Já osobně bych nejvíce uvítal nějaký kvalitnější antilag systém, není příjemné že po zakoktání internetu dostane člověk všechny rány od mobů naráz a elíky si dopije až pak když už leží vykostěnej na zemi :D


    Já do hry za posledních pár let nestrčil ani korunu, takže hrát se dá naprosto zdarma.
    Pokud se bez věcí z IS neobejdeš, je to jen tvé rozhodnutí ;)

  • Já do hry dal za poslední rok asi 500kč a to v podstatě jen DM na zlodějky a 3.ruku, když ve hře nebyly kupony. jinak většinou kupuju PSC za yangy...
    Hra se dá hrát uplně v pohodě bez toho aniž by do ní člověk vrazil byť jedinou korunu... v tom s Brodiem souhlasim :) navíc právě díky DM kuponum a možnosti koupě psc za yangy může mít DM
    prakticky každej.
    Jinak Brodie, to že je Metin 10let stará hra rozhodně neni omluva pro to, jak brutálně je zabugovanej a zalagovanej, a to jak roztáhli textury tomu fakt nepomohlo :D
    Jen pro příklad LineAgeII od stejný vývojářský firmy je stará 14let a za několik let hraní jsem nezažil, že by mi jakkoli omezovala chod běžnejch programů jako VLC,WMP, Mozzilu, jiný hry (až na metin, jelikož GG v LA2 je implementovanej do herního jádra a u metinu je jen jako externí aplikace, tak se tyhle 2 hry spolu nedorozumí, protože Metin GG vyhodnotí LA2 jako nekompatibilní software a zakáže její spuštění :D fakt debilita :D ) , jinej software od pracovních programů až po prográmky na tvorbu muziky pálení filmů atd atd..to jen metin je tak neandrtálsky zaostalej, že skoro vše s nim koliduje (jelikož GF je líná a nenažraná aby investovali nějakej ten tisíci groš na update herního jádra). A upřímě řečeno, dost zajímavý je, že to dělá jen metin pod správou GF, korejci ani amíci tyhle problémy nemaj :)

  • Promiň Brodie, ale když hraji hru, očekávám, že bude odladěná, ne že budu kvůli ní vše upravovat, aby vůbec nějak trochu stabilně fungovala...


    Jen jsem zmínil, že eventy jsou pay to win, za 8 let hraní jsem tady víc než 7 stovek nedal a ani dávat nebudu

  • Promiň Brodie, ale když hraji hru, očekávám, že bude odladěná, ne že budu kvůli ní vše upravovat, aby vůbec nějak trochu stabilně fungovala...

    Evidentně ne, protože jinak bys to nehrál. To, že je to zasekaný pravda je, to, že s tím nic GF nedělá pravda taky je a to, že jim tímhle tempem všichni odejdou je jen jejich problém. Pokud ti to vadí, hraj na jiných serverech nebo líp - jiné hry a nebo ještě líp - posuň se od hráče k tvůrci.


    Tím neříkám, že by byl mt2 špatnej, ale dneska už to prostě není HRA. Jako mladšího mě to bavilo, užil jsem si spoustu pěknejch chvilek, ale fakt je, že to žere moc času a ne vždy je to zábava. Dá se hrát bez DM? Jo dá. Já to dělal. Měsíce dropení (herního času) pro pár itemů aby se člověk začínal jakžtakž dostávat na úroveň ostatních. Pak sem vesele našetřil na poslední full item, ještě ten den ho ze mě modrej dropnul a po oživení už sem byl neutrál. HA! Karma! Rozdal sem všechno a šel pryč dřív, než bych tu stihl zestárnout. (a věřte že toho nelituju)


    Pokud vám to bugování vadí, jděte taky pryč. Všichni. Uvidíte, jak bude GF makat na upgradu ;)


    EDIT: PS: Ale občas stejně sentimentálně zabrouzdám na fórum :P

  • Basility: Myslím, že jsem to psala už před rokem, a stále si stojím za tím, že když všichni odejdem, GF už nebude investovat. Nevím jak ostatní, ale v tuto chvíli celkem vnímám nárůst počtu lidí, co začali hrát, ale i nárůst lidí, co se na to už vykašlali. Abych byla upřímná, nejsem si přesně jistá, co věčný problémy způsobuje, já jenom vím, že metin a chrome - nekamarádí se, metin a VLC - taky nic moc, metin a skype - zapomeň, metin a lagy ve waterce - hajej holka, hajej. Při představě, že by museli opravovat celkem hodně klíčových problémů si upřímně nedokážu představit, na jak dlouho by bylo nutné metin "pozastavit" (představuji si tak měsíc) a to je podle mě tak riskantní, že za ten měsíc si najde hromada lidí jinou zábavu. Fakt by mě upřímně zajímala nějaká oficiální odpověď GF, proč se nevykašlou na nějaké novinky, když by si stačilo část hráčů udržet aspoň částečným řešením některých "obecných problémů, co se tu snaží hodně lidí spolknout". Oni jsou to podle mě vcelku prkotiny, pokud se jich sejde hromada, máme tady nespokojenýho hráče.


    P.S.: Skončit na základě toho, že jsem idiot a neumím si postavu hlídat, když je v záporu a nenosit při sobě standart výbavu jako pláště, prsten, symbol - no nebudu sprostá. :D S buffem by se mi nestalo, že by se někomu z něho povedlo něco dropnout. A že ten buff hajá taky každou chvílu. ;)


    P.S.2: Btw, opravdu neznám osobu, ale opravdu ani jednu, která by mi řekla : "Metin mi nepadá, všude to super běží, věž se mi neseká a na CH1 se projdu bez problémů".

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Upřímně... Metin strašně tratí na tom, že ho spravuje GF. Ta hra je dobře vymyšlená, co se týče příběhu, tak posílení jeho role by neuškodilo, ale není to problém.


    Co poslední dobou vnímám docela dost je strašná grafika, jednoduchost, až lajdáckost v detailech hry. Téměř žádné osobní vzhledy, nějaké nastavení postav...


    V tomto všem GF prostě strašně zaspalo. Všechny úspěšné hry se musí vyvíjet i graficky a uživatelsky přívětivě, tady se to zastavilo.


    Nejlepší by holt bylo (dle mého názoru) Metin ukončit, a navrhnout potažmo naprogramovat novej.


    Optimalizace, grafika, trochu víc příběhu, bugy... Vše by se dalo vyřešit.
    Otázkou zůstává, jestli by se to vývojářům vyplatilo...

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • P.S.: Skončit na základě toho, že jsem idiot a neumím si postavu hlídat, když je v záporu a nenosit při sobě standart výbavu jako pláště, prsten, symbol - no nebudu sprostá.

    Neznáš okolnosti, nesuď. A jak jsem psal, jsem moc rád, že se to stalo :)

  • Basility: Myslím, že jsem to psala už před rokem, a stále si stojím za tím, že když všichni odejdem, GF už nebude investovat. Nevím jak ostatní, ale v tuto chvíli celkem vnímám nárůst počtu lidí, co začali hrát, ale i nárůst lidí, co se na to už vykašlali. Abych byla upřímná, nejsem si přesně jistá, co věčný problémy způsobuje, já jenom vím, že metin a chrome - nekamarádí se, metin a VLC - taky nic moc, metin a skype - zapomeň, metin a lagy ve waterce - hajej holka, hajej. Při představě, že by museli opravovat celkem hodně klíčových problémů si upřímně nedokážu představit, na jak dlouho by bylo nutné metin "pozastavit" (představuji si tak měsíc) a to je podle mě tak riskantní, že za ten měsíc si najde hromada lidí jinou zábavu. Fakt by mě upřímně zajímala nějaká oficiální odpověď GF, proč se nevykašlou na nějaké novinky, když by si stačilo část hráčů udržet aspoň částečným řešením některých "obecných problémů, co se tu snaží hodně lidí spolknout". Oni jsou to podle mě vcelku prkotiny, pokud se jich sejde hromada, máme tady nespokojenýho hráče.


    P.S.: Skončit na základě toho, že jsem idiot a neumím si postavu hlídat, když je v záporu a nenosit při sobě standart výbavu jako pláště, prsten, symbol - no nebudu sprostá. :D S buffem by se mi nestalo, že by se někomu z něho povedlo něco dropnout. A že ten buff hajá taky každou chvílu. ;)


    P.S.2: Btw, opravdu neznám osobu, ale opravdu ani jednu, která by mi řekla : "Metin mi nepadá, všude to super běží, věž se mi neseká a na CH1 se projdu bez problémů".


    Proč pozastavovat ? Mají snad testovací servery a jen nahrají aktualizaci. Která bude trochu větší. Ale GF to nic moc nepřinese, takže proč by to dělali, že ? :D


    Ale musím uznat, že poslední aktualizace se GF daří. Zajímalo by mě, co se stalo, že najednou dělají věci, které měli přijít již před několika lety. Nový patcher, in-game změna ch, a je toho více.

    Since 2012
    :-S

  • Týden dělat nějakou pěknou grafiku společně s detaily do starého enginu, dobře :D

    To je právě hloupost... celkově je engine hry už prostě za opicema, proto by byl lepší celkovej rework... jenže to je práce na minimálně rok... A vyplatilo by se to vůbec? :/ ...


    Těžko soudit.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee