AMD Bulldozer

  • Ahoj,
    po delším hledání jsem na německém fóru našel informaci o tom že Metin2 není plně funkční na počítačích s architekturou AMD Bulldozer.
    Tato informace je více než půl roku stará, avšak tady a tom ani zmínka.
    Tímto děkuji "společnosti GF a jejím nohsledům" za to, že se s námi o tuto důležitou informaci milerádi podělili a neustále nás udržují informované o tom kdy bude problém vyřešen.


    Zcela zásadní chyby: zamrznutí klienta, padání hry


    PS: Brzy zde budeme potřebovat zřídit seznam hardware na kterém tato hra vůbec funguje :thumbdown:


    Pro ty, kdo mají zájem (v němčině):
    http://board.metin2.de/board18…schen-probleme/#Bulldozer

  • Zdravim cetl jsem v tom neco o AMD 4100 což mam i já a nekolik tydnu už metin nehraju kvuli nehratelnosti i kdž mi bylo napsáno že chyba je jiste na mé straně ,zde je muj thread ktery jsem kvuli tomu zaloýil před několika týdny http://board.metin2.cz/board13…C5%A1n%C3%AD-udr%C5%BEba/ ,chtel bych tímto poprosim jestli by mi to mohl někdo z německého fora přeložit ? Nebo alespon o co se tam zhruba jedná. díky

  • Takže potvrzuji, po výměně desky a procesoru (za méně výkonný Q2020) problémy již nejsou. Tudíž tato skvělá hra funguje jen na některém železe a skvělý provozovatel této hry k tomu dál dokonale mlčí.

  • Bohužiaľ MEtin2 CZ nepodporuje nové procesory od AMD typu FX. Škoda no a to mám nový pc cca pol roka...

  • Zdravím všechny!!! Také jsem měl problémy s hratelností metinu2.. Od jednoho osudového updatu.. :) (PS: všechny priváty jely)..


    Z počátku jsem hledal problém v grafické kartě, viz:
    [Game] Dnešní udržba



    Všiml jsem si toho, že problémy mají jen hráči, používající procesory řady AMD FX... Ovšem našel jsem způsob jak to napravit. Chyba je zapříčiněná tím, že tato úžasná hra, která je pěkně domršená (na privátech nejsou a ani s tady tímto nebyly nikdy žádné provlémy :D a privátní servery mi jely..) prostě nejede, pokud vlastníte procesor zmíněné řady.. Je to kvůli BIOSu, který si nerozumí s touto domršenou aplikaci (kterou mimochodem na svém kompu již nechci nikdy vidět. :) ). Po aktualizaci BIOSu na nejnovější verzi bude vše bez problémů.


    Má ověřená rada, na nejednom počítači:
    Najděte si stránku výrobce vaší základové desky a stáhněte a aktualizujte BIOS na nejnovější verzi. // nedoporučuju instalovat betu

  • Fúúú tak na aktualizáciu Biosu sa teraz nejak necítim ak to pokašlem tak som kvalitne v prdeli :D

  • s BIOSEM zrovna taky moc neumim ,ale za pokus to stojí ,nez prachy vyhodit za procesor,jinak bych chtěl vzkázat tam nahoru ,né vždy musí být chyba 100% na naší straně !!!

    Edited once, last by xBrill ().

  • BatistaTheAnimal: u me nepomohlo, to bylo prvni co jsem zkousel. Stojim si za tim ze problem je v Metin2 klientovi. Mam skvely vykonny pocitac na kterem tato archaicka hra nefunguje.

  • Mě a mým dvoum kamarádům to pomohlo.... Metin 2 (pouze ofik!!!) proste na nových AMDčkách FX nejede a stojím si za tím že update BIOSu na verzi F7 pomůže.. (možná by to chtělo, aby jsi napsal jakej typ zákl. desky máš).


    LyingForYou nic na tom není.. můžeš to udělat softwarove přímo ze systému.. Doby klasického flashování BIOSu jsou už pryč :D.. Klidně tě navedu....

  • DavidThun možná maš až tak dobrej komp ze to tuhle hru ani nechce vzít..to se taky stáva

  • Jsem na tom naprosto stejně, bohužel mám zde zmiňovanou AMD FX 4100 a od osudové úterní údržby jsem si nezahrál.Taky jsem hledal problém jinde a dokonce jsem poslal počítač na záruku, kde mi bylo sděleno, že počítač je v naprostém pořádku a mám hledat problém jinde.. :D nenapadlo by mě, že je problém v metinu.. :chainsaw: najede mi to na přihlašováky z 90% a restartuje mi to celej komp.. :shit: z těch 10% se ani na přihlašováky nedostanu.. :evilgrin:

  • Update biosu na verzi F7 :D:D
    V tom pripade si to sve tvrzeni omez na zakladni desky od Gigabyte

  • Potvrzuju, že update BIOSU..:-) u mě funguje a zase hraju....

  • Byl by tady někdo ochotný mi pomoct s tim updatem BIOSU? Nebo, dostal jste se někdo i k nějákému jinému řešení?

  • je hezké že řešíte to že vám to na Bulldozeru nejede já mám Phenoma ii x4 a vše v poho ale důvod proč tohle píšu je spíš pro GM aby to poslal dál.. ze strany provozovatele je nechutné aby dal hru do oběhu stím že nefunguje všude sám okrada sebe o hráče a provozovatel vypadá jako amatér.. to je jako bych udělal WWW stránky a napsal jsou optimalizované jen pro google chrome v rozlišení 800x600px u ostatních to nejede... hnus velebnosti

  • je hezké že řešíte to že vám to na Bulldozeru nejede já mám Phenoma ii x4 a vše v poho ale důvod proč tohle píšu je spíš pro GM aby to poslal dál.. ze strany provozovatele je nechutné aby dal hru do oběhu stím že nefunguje všude sám okrada sebe o hráče a provozovatel vypadá jako amatér.. to je jako bych udělal WWW stránky a napsal jsou optimalizované jen pro google chrome v rozlišení 800x600px u ostatních to nejede... hnus velebnosti


    nojono, pak se diví že je tady málo lidí a jde to do kytek ten problém je tady skoro půl roku, na německým fórku je o tom taky témat dost ale aby se s tim něco dělalo, to néé...

  • Tak nejak. Nebo to, ze hafo lidi ma problem nejen na win8, ale i na win7. Ze metin ma problem s kompatibilitou s MS visual C++, ze proto neustale pada, kope a hazi chyby atd atd. Opravit tohle to by mel byt zaklad spokojenosti pro hrace/klienty

  • Tak nejak. Nebo to, ze hafo lidi ma problem nejen na win8, ale i na win7. Ze metin ma problem s kompatibilitou s MS visual C++, ze proto neustale pada, kope a hazi chyby atd atd. Opravit tohle to by mel byt zaklad spokojenosti pro hrace/klienty

    Aha takže i kdybych si náhodou chtěl koupit jinej CPU tak bych stejně neměl jistotu že mi to bude fungovat :thumbsup:

  • Nejsem vseznalek, ale co sem to resil s kamosem co nejen stavi kompy, ale vsemozne programuje a dela veci z ,pro me, jineho sveta :D tak jednoznacne rekl, ze problem je u tvurcu softu a ne u nas v HW

  • Nejsem vseznalek, ale co sem to resil s kamosem co nejen stavi kompy, ale vsemozne programuje a dela veci z ,pro me, jineho sveta :D tak jednoznacne rekl, ze problem je u tvurcu softu a ne u nas v HW

    Tak to mi bylo jasný hned protože všechno co jsem chtěl jsem si vždycky na tomhle PC zahrál až teď na ofík po tom zázračnym updatu :thumbsup:


    Btw. Už se těšim na odpověd z ticketu jak je chyb na mojí straně :D