Ptejte se

  • Doplněk k mojemu předchozímu dotazu:


    No,jde i o to,že spousty lidí nechce být účastníky různých půtek nebo šarvátek.Jde si pro svůj cíl.Tak proč je omezovat?Stačí si přivolat pegase,a hupky šupky přelet přes šarvátku.Bez omezení třeba tím,že je donucen měnit ch :) A jestli jsem to nenapsala - tak to píšu teď - nešlo by bojovat ze vzduchu - jen by to sloužilo čistě k tomu co jsem psala a píšu teď :)


    A mimochodem,kdo z vás se díval na herní oblohu? Pořád stejná statická,tohle by to trošku rozproudilo.

    Edited once, last by Joedo ().


  • Pokud máš na mysli tento event, pak lze říct, že principiálně jeho opakování nic nebrání. Problém je jediný - funkčnost toho eventu není 100% a občas se může stát, že se nastavený event pokazí a způsobí hráčům nemalé problémy, protože jejich postavy zůstanou chycené na eventové mapě. Stává se to přibližně jednou z pěti válek a za boha nevíme, čím to může být způsobeno.


    Zkráceně tedy říkám - ano, tento event můžeme zopakovat, pokud komunita přijme jako fakt výše zmíněné riziko a nebude nás pak kamenovat za vzniklé problémy.

    Myslím si, že tuto drobnou chybu většina hráčů přežije. PvP poslední dobou je fakt málo a toto by mohlo oživit situaci na serveru. V Německu tento event mají každou chvíli (soudím dle frekvencí přidávání videí na YT) a taky to tam jde. Chce to jen ignorovat ty blbečky, co budou nadávat, až se to zasekne.
    No a jako odměnu pro vítěznou říši dát malý bzk bonus nebo něco takového, hra by více ožila :)

  • Dovolím si mít otázku: Jak někteří z týmu píšete, že hrajete velmi málo, a víme, že hra jde dopředu, ať už novinky ve hře, nové mapy apod., A bohužel už to není to jako v minulosti - rok jsem nehrál o nic jsem nepřišel - (možná máte pravomoc si tyto novinky vyzkoušet někde mimo, dokud se zavedou do praxe - to netuším), otázka zní: Myslíte si, že umíte pochopit problémy současného hráče?

  • Dovolím si mít otázku: Jak někteří z týmu píšete, že hrajete velmi málo, a víme, že hra jde dopředu, ať už novinky ve hře, nové mapy apod., A bohužel už to není to jako v minulosti - rok jsem nehrál o nic jsem nepřišel - (možná máte pravomoc si tyto novinky vyzkoušet někde mimo, dokud se zavedou do praxe - to netuším), otázka zní: Myslíte si, že umíte pochopit problémy současného hráče?


    Možná se to bude zdát divné, ale většina herních problémů je stále stejná a opakuje se od začátku hry - viz opakující se témata na ticketech i tady na fóru hry v sekci "problémy". Pokud máš svou otázkou na mysli spíš pochopení herní mentality dnešního hráče v porovnáním s minulostí, troufám si za sebe i za ostatní říct, že po těch letech v teamu už máme dost dobře vyvinutý cit pro posouzení situace.
    Ohledně seznámení se s novými věcmi ve hře, naše herní postavy jsou většinou na takových úrovních, že se na nové mapy dokážou podívat a hrát tam. Navíc, průzkum může udělat i GM postava. A samozřejmě, posbírané zkušenosti a informace si předáváme mezi sebou.
    Já osobně si novinky ve hře vždycky vyzkouším na vlastní kůži, abych věděl, o čem mi hráči píšou. Tím samozřejmě netvrdím, že znám hru do detailů, hlavně v oblasti PvP je spousta mnohem zkušenějších borců, kteří znají principy vhodných kombinací bonusů mnohem lépe než já.

  • Vážený Lendine,drahý týme,


    jak všichni víme,oblast výpočetní techniky,ale hlavně obecně komponentů či chcete-li hardweru kráčí velmi rychlou cestou kupředu.
    Mě by zajímalo,zda bude toto bráno v potaz,včetně softverových věcí jednotlivých kompů,a tím se bude postupně upgardovat tato hra,tak aby byla schopná provozu i na těch nejmodernějších sestavách.(Řada instrukcí které podporovaly např. GK dřívější doby (direct osm v těch dnešních již není popř. jsou obměněny ve sběrnicích 128-bit,ne jak u starších 32-64 bit=brzdí to výkon počítače,a další je onen direct8 versus direct 12).


    A dále by mě zajímalo,zda se uvažuje o nových dungeon lokacích cechu.Jistě je zde doupě Melley,ale to je hratelné pro jistou skupinu hráčů (lvl 100+).A co pro ty nižší lvl?


    A konečně dotřetice: Množí se tu názory,že tato hra se stává komerční,proto,uvažuje GF o této hře do budoucna jako o komerční hře?


    Děkuji za odpověď

    Edited 2 times, last by Joedo ().


  • Stačí prosté oslovění "ahoj" nebo "Lendine" :)


    add aktualizace podle vývoje hardware)
    Nemyslím si, že lze v této oblasti očekávat nějaké zlomové události. Hra je už fousatá - od prvního spuštění slaví letos 10 let - a je to na tom znát. Nevěřím ale tomu, že by někdo utrácel velké peníze za přeprogramování hry, aby bylo využito moderních funkcí grafických karet a PC. Programové jádro je staré a měnit se podle mě nebude.


    add nové dungeony)
    Tady bych si dovolil říct, že budou. Ne sice v blízké budoucnosti, ale snad se jich dočkáme. Speciálně na toto téma jsem se v Německu ptal produktového ředitele (mimochodem, sympaťák). Potvrdil, že od plánu přidat dungeony neustoupili, jen to není hlavní priorita. Nejprve je snaha namířena jedním směrem (detaily "no comment"), pak bude následovat snad konečně vybalancování hlavních nesrovnalostí mezi povoláními a pak... kdo ví, třeba ty dungeony. Ale to je spíš otázka někdy druhé poloviny příštího roku (můj soukromý odhad, žádné podložené informace k tomu nejsou, proto to berte s velkou rezervou)


    add komerčnost hry)
    Joedo, uvědom si, že hra je komerční už teď (vždycky byla). Ze své podstaty musí být. Nikdo nebude provozovat online hru pro charitu. Provozovatel chce mít ze hry profit a bude ji provozovat do té doby, dokud budou ze hry vyšší příjmy než výdaje.
    Pokud svou otázkou myslíš, jestli provozovatel změní hru z "Free to play + mikrotransakce" na "měsíční paušál all inclusive", pak se dá vycházet z rok staré informace produktového ředitele, kdy prohlásil, že toto neudělají. Jestli se něco změnilo, to nevím, ale silně pochybuji. Podle mého soukromého názoru by to hru pohřbilo.

  • No , mě by zajímala jedna podstatná věc .
    Dneska je trend hráčů nakoupit za PSC jangy , nechat si vyexpit postavu , znovu nakoupit přes PSC nebo IS yangy , nakoupit výbavu a hrát .
    Je to strategie provozovatele , nebo s tím zamýšlí něco udělat ?
    Jo eště ohledně dropu yangú . Na 90 mapách padají téměř stejné částky jako na mapách pro level 40 . Zamýšlí provozovatel i v tomto směru změny ?

  • Jak vidím otázky začínají být odbornější.
    To že se zde množí názory a kritika na komerční (obchodní) aspekt hry, neznamená, že by ho hráči nechápali, právě naopak
    chápou ho velmi dobře a nebrání se komerci, ale vyžadují seriózní přístup k hráči pokud tedy chceme .. "zákazníkovi" ..... vyžadují správný marketing.
    Podstatou kterého v širším slova smyslu je "firma se má ztotožňovat se zákazníkem, vcítit se do jeho problémů a rešit je ..",
    v užším slova smyslu "v zájmu firmy je uspokojování potřeb a přání zákazníků, ... (napsané zjednodušeně).


    Ale já spíš vnímám metin z pohledu hráče, v první řadě jako hru a chci to trochu odlehčit,
    a budu ráda když odpoví i jini GA, SGM, GM . nebo i moderátori, taky sou členy týmu...... ;) , je to tu jen samé Lendin a Lendin a ješte jednou Lendin ..(nic ve zlým ).. tak se zahrajme na menší bulvár 8) :
    1. Svobodný / nebo ženatý?
    2. Tmavovlasý / blond?
    3. Výška / váha?
    4. Telefon / kontakt .....?


    (Berte to prosím s nadhledem ... fantazii se meze nekladou 8o )

    Edited once, last by Mortisia ().

  • . Svobodný / nebo ženatý?
    2. Tmavovlasý / blond?
    3. Výška / váha?
    4. Telefon / kontakt .....?


    1. Ženatý se závazky
    2. Vlasy barvy kůže
    3. 179/80
    4. brodie@metin2.cz nebo na srazech M2 komunity v Praze, Brně oslovit člověka s panákem v ruce co má na každém koleni jednu slečnu ;)

  • 1. Svobodný / nebo ženatý?
    2. Tmavovlasý / blond?
    3. Výška / váha?
    4. Telefon / kontakt .....?


    1.šťastně zadaný
    2.permanentně plešatý
    3.asymetrická
    4.Evergreen Terrace 742, Springfield

  • Ahoj


    Doporucuji precist pravidla fora, priste warn/Lucyana

  • Tentokrát bych měl otázku především na team, jelikož za poslední 2 dny jsem dostal mnoho rozdílných informací.


    Týká se to pet systému - pokud vylíhnu např. opici a vidím, že má pouze 2 místa na schopnosti, může se stát, že po vylíhnutí (3. stupeň lv 81) bude mít 3? Nebo tak jak se narodí, tak také zůstává? Díky všem

  • Nemusíš čekat na nikoho z teamu .
    Počet slotů je daný při vylíhnutí a už se nikdy nezmění .

  • Otázka na členy týmu.


    Pokud jsem svědkem nějakého podezřelého chování hráčů a nestihnu udělat screeny (například dost často mi to dělal jeden hráč ve věži,kdy se prostě po portu rozběhl kamsi dozadu a než jsem stačil dojet,tak mi odtáhl několik skupin za zeď,kde už na ně nefungovaly pláště),lze pak takového hráče prověřit i bez screenu,nebo je obracení se na tým zbytečné,případně co všechno v ticketu uvést?Upozorňuji,že na IRC jsem nikoho z týmu nezastihl...

    Bída a hlad na světě není pro to, že bychom nedokázali nakrmit chudé, ale proto, že nedokážeme uživit bohaté


    Náboženství vzniklo tehdy, když první podvodník potkal prvního hlupáka


    Náboženství láme charakter dřív, než se v dětství zformuje, a to učením lží ještě před tím, než je dítě schopné lež rozeznat, odepřením zvyku myslet před tím, než se myslet naučí a vytvořením pokrytce z dítěte dřív než může poznat jiný postoj k životu

    Ayn Rand

  • Ahoj


    a) Mě by zajímalo,zda se majitel této hry zajímá o dění a chyby ve hře.Bez ohledu na tým.Pokud to vztáhnu na sebe,pokud budu vlastnit věc,firmu apod. pak bych se čas od času třeba 3x za rok sama na vlastní oči chtěla přesvědčit,jak a co funguje či nefunguje a jak jsou spokojení zákazníci.Tzn.Chodí někdo přímo ze členů GF popř jejich společníků do hry různých států včetně CZ aby se sami přesvědčili? To jestli rozumí či ne česky není podstatné.


    b)Bylo by možné vysvětlit co které společnosti náleží v této hře? Např.GF - produkce,(sponozoring apod. spolumajitel hry + hlavní představitel pro evropu),Ymir - sponzoring,starost o reklamní věci ku této hře apod.? (Netvrdím,že v tom co jsem uvedla mám pravdu :D )- děkuji za odpověď

    Edited once, last by Joedo ().

  • Ahoj. Mohl bych se zeptat? Pokud jste administrátoři, mohli by jste vědět, v jakém jazyce je Metin naprogramován. A taky mě zajímá, jestli jako admini máte přístup ke zdrojovému kódu této hry.

  • Admini přístup ke kódu určitě nemají, to mají programátoři v německu. A kód... Nehledal bych nic zvláštního, nějaký klasický objektově orientovaný jazyk...

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Ahoj. Mohl bych se zeptat? Pokud jste administrátoři, mohli by jste vědět, v jakém jazyce je Metin naprogramován. A taky mě zajímá, jestli jako admini máte přístup ke zdrojovému kódu této hry.


    Nemáme přístup ke kódu a osobně mě ani nezajímá, v čem je hra programovaná.


    Admini přístup ke kódu určitě nemají, to mají programátoři v německu. A kód... Nehledal bych nic zvláštního, nějaký klasický objektově orientovaný jazyk...


    Programátoři sedí v Korei.


    Pokud jsem svědkem nějakého podezřelého chování hráčů a nestihnu udělat screeny (například dost často mi to dělal jeden hráč ve věži,kdy se prostě po portu rozběhl kamsi dozadu a než jsem stačil dojet,tak mi odtáhl několik skupin za zeď,kde už na ně nefungovaly pláště),lze pak takového hráče prověřit i bez screenu,nebo je obracení se na tým zbytečné,případně co všechno v ticketu uvést?Upozorňuji,že na IRC jsem nikoho z týmu nezastihl...


    Prosím, hlásit na IRC. Ano, je pravda, že tam nejsme stále, ale snažíme se.

  • Mám několik dotazů:


    1.Dezing hry - uvažuje někdo z těch vejš,že by konečně bylo vhodné rozdělit (a nevhodným lvl zamezit přístup) do jednotlivý lokace dle lvl postav? (Dle vyskytujících se lvl příšer) = vyvážení lvl (v lokacích pro 61-75 lvl (Lungsam) by lvl s nižším číslem ani vyšším číslem se tam prostě nedostali - tím je zaručený zvýhodnění dotyčných lvl + ta jejich snaha "donutit" k vyšším lvl - když je vyšší lvl o tolik lepší).Vyjma c2 která souvisý s IS a baronky + oblasti měst a cech pozemku.


    2.Obměna úkolů - na jednu stranu pořád to stejné na malych lvl (10 let a žádná změna).Stejně tak zrušení loveckých úkolů,když máme karty příšer.


    3.Eventové lokace - nápady jsou,proč tedy neexistují čistě eventové mapy ku svátkům? (Přístup pouze ve sváteční dny)


    4.Co spojit herní soutěž OX s některým znalostním eventem zde na foru? Pokud se zúčastníš na foru hry jisté soutěže,získáš body a dle počtu bodů ti pak bude umožněn ve hře přístup na soutěž OX?


    5.Konečně - bude vyrovnán rozníl ve smyslu teleportů mezi naším metinem (CZ) a zahraničníma? My se rozhodně nemužeme teleportovat do oblastí,kam jiní např (DE) ?

    Edited 3 times, last by Joedo ().

  • Ahoj,


    1.Nevím co vše je podmínkou smlouvy,ale mě by zajímal osobní názor všech členů týmu a to na:
    Zatím nejlepší (nejpovedenější updat této hry a naopak nejhorší (nepovedený updat) této hry.


    2.Je to ve vlákně ptejte se,takže se ptám:
    Pokud někdo z členů týmu má čas,a chuť,mohl by si i zahrát hru (ted to snad nebude spam) ve vlákně Kdo ví co bude dál,pokračuje ?
    Jde o to rozvinout příběh hrdinky s tím aby vše bylo pouze o či ze hry metin 2.Hrdinka (samozřejmě se dá dopsat i hrdina) plmí úkoly ze hry,může zemřít a vrátit se od jistého postu zpět.Dle toho co kdo napíše.Takový otevřený scénář kdy každý může doplnovat děj a kdo ví,pokud se to povede,může se z toho třeba udělat knížka potažmo film :)

    Edited 2 times, last by Joedo ().