A což si to jednou takhle otočit ?

  • Taky si myslím spíš bych ty stanky na 24 hodin zabanovala aby se poučili a dělala bych to každy den tak dlouho až by se to ti duťaci dutí odnaučili, jim by chyběly 24 hodin yangy a nic by si nevydělali :P Myslím že tech par dní by vas to nezabilo a kolik by tam bylo hned místa :D

  • Předně děkuji LGM Boženě za vyčerpávající informace.


    Protože jsem sama v Teamu byla, vím velmi dobře, jak to funguje a že skutečně všichni dělají, co je v jejich silách.
    Já z Teamu odešla pro nedostatek času a v ne poslední řadě i pro to, že jsem spíš chtěla hrát a těch volných chvil na hru jako takovou zbývalo příliš málo - hraní je přeci jen pro mě zajímavější než tajné běhání po metinu a lovení hackerů, přináší mi větší uspokojení ;) .
    Lidi z Teamu, které jsem za dobu svého působení měla tu čest poznat, byli všichni do jednoho suproví, féroví a čestní, mezi sebe mě přijali přátelsky a za to jim dodatečně děkuji :) .


    Jednu žádost bych však přeci jen měla - hraju nyní především na Ganymedu - modrá říše. Velmi často se stává, že přes stánky není možné se dobrat k obchodnici nebo kovářovi. Jednotlivé odpojování stánků moc efekt nepřináší - pamatuji z vl. zkušenosti, kdy jsem s TGM postavou stánkaře přesouvala za trest do červeného lesa :D , většinou se stánkař vrátí a stánek postaví na stejném místě znovu.
    Přimlouvám se proto za častější radikálnější čistky - rozdupat troly, nepomůže-li to, tak krátkodobá ban.
    Ganymede je mladý server, dosud není tak přeplněný jako jiné servery, kde je situace se stánkaři mnohem katastrofálnější a právě proto, aby se situace ještě víc nezhoršovala, prosím o tyto tvrdší postihy.


    Ještě mě trápí jedna věc, která se táhne napříč celým Metinem a tou jsou krádeže. Ne krádeže účtů, za ty si mohou hráčí z převážné většiny sami, ale je zde příliš mnoho hráčů, kteří zkouší na důvěřivce - převážně děti - dej mi zbraň, vylepším ti jí, hoď to na zem.. nebo při obchodování dají obchod, něco ukážou, zavřou obchod, pak znovu nahodí, opět dají stejně vypadající věc, honem odkliknou přebrat - a nešťastník se pak diví, že najednou místo kupovaného např. fms +9 má jen fms +0, místo náramku se zb +1000 má náramek bez bonusu atd. atd.
    Problémem je, že tyto zlodějny se zatím jako zlodějna uznávají pouze v případě, kdy screeny byly pořízeny hrací postavou GM. Osobně bych navrhovala, pokud by byl screen rozhovoru atd. pořízen jakýmkoliv hráčem prostřednictvím programu Fraps, aby tyto screeny byly brány jako důkaz a zloděj byl potrestán pernamentním banem.
    Metin by se tím konečně vyčistil a všem poctivým hráčům by se hrálo mnohem lépe.
    Teď mi možná namítnete, že stačí číst fórum, že zde jsou rady, jak neudělat chybu a tyhle zlodějíčky odpálkovat - uvědomme si však, že Metin nehrají jen dospěláci, ale i děti a co si budeme nalhávat, zloději dokáží být velmi přesvědčiví.
    Pokud je v Metinu někdo okraden, obvykle slyší stejnou písničku - měl jsi být víc opatrnější, tvoje chyba. Ano, i tak by se to dalo říct, ale pak není divu, že se v Metinu rojí zloději jako houby po dešti, když krást je vlastně oficiálně povoleno a hráči nemají jedinou možnost se bránit.
    Nestálo by za úvahu dát sem někam odkaz+návod na Fraps jako na oficiální program, přes který lze pořídit usvědčující screeny krádeže ?



    Na závěr přeji celému Teamu hodně štěstí a s námi hráči svatou trpělivost - občas je zapotřebí :love: .
    Mějte se suprově


    exKolegyně Apophys

  • Zdravim ta apophys.


    no zaujala ma v tvojom prispevku veta- Ne krádeže účtů, za ty si mohou hráčí z převážné většiny sami... Aky je pripad kedy si zato nemozu sami?


    a az druhe... to ztym fraps sidce niej zly napad, ale muselo bi to ist cez GF a myslim ze bi to malo aj docinenie z VOP a to su veci co bi mohli bit problemy.

  • Koneckonců na tyto případyby bylo ideální věc schopnou dokumentace těhto záležitostí integrovat přímo do klienta tak aby její vypovídající hodnota nemohla být zpochybněna možnou manipulací hráčem v nějakém editoru.Tento záznam by pak hráč odeslal přímo z prostředí klienta jako důkaz celé záležitosti.Tím ,že by neměl přístup k danému záznamu by byla zachována jeho vypovídající hodnota.

    Ninja Archer LV 115
    Otrávený: P(33) Opakované: P(36) Ohnivý: P(36) Smršť šípů: P(28 ) Našlapování: P(36) Jiskra P Proměna: P Kůň 4 x M1 - přijde hned (100%) Těžba M1 Vedení: G9 , Jazyky M1 Obrana : 940+- :)
    Zabiják s dýkama LV56: Léčka: P(33) Blesk: P(34) Víření: P(36 ) a chcíplej kůn
    Malá dračice LV42: Talisman: P Střílení : P
    Malinký Aurák LV54 Aura P Pádit P Smršt P

  • hanak - problém je v tom, že stále chybí ten přímý důkaz o krádeži. To, že někomu napíšeš, že jsi mu něco ukradl tě samo o sobě neusvědčuje z toho, že jsi mu skutečně něco ukradl. Zloděj se krásně může hájit tím, že se dohodli na cenně 1,5kk za náramek v hodnotě 50k (rozumějte, ten vyměněný). Zde by měla platit presumpce neviny a nemělo by se odsuzovat na základě nepřímých důkazů. Neberte to jako obhajobu zlodějů, ale nerad bych pak na foru četl thready s názvem "Proč sem dostal ban?" a v něm se dočetl, že dostal ban za to, že s někým obchodoval nebo že něco někomu prodal.
    konecne - nemůžou za to v případě, že se jim tam někdo dostane přes hádače hesel ;) ale to je jen malinké procento.

  • hanak - problém je v tom, že stále chybí ten přímý důkaz o krádeži. To, že někomu napíšeš, že jsi mu něco ukradl tě samo o sobě neusvědčuje z toho, že jsi mu skutečně něco ukradl. Zloděj se krásně může hájit tím, že se dohodli na cenně 1,5kk za náramek v hodnotě 50k (rozumějte, ten vyměněný). Zde by měla platit presumpce neviny a nemělo by se odsuzovat na základě nepřímých důkazů. Neberte to jako obhajobu zlodějů, ale nerad bych pak na foru četl thready s názvem "Proč sem dostal ban?" a v něm se dočetl, že dostal ban za to, že s někým obchodoval nebo že něco někomu prodal.
    konecne - nemůžou za to v případě, že se jim tam někdo dostane přes hádače hesel ;) ale to je jen malinké procento.


    Kyeron - od toho by byly screeny. Zlodějíčci se pak okradeným mnohdy vysmívají v PM, není problém udělat fotodokumentaci tohoto "inteligentního" rozhovoru, kde se zloděj vlastně sám usvědčuje.

  • Kyeron - od toho by byly screeny. Zlodějíčci se pak okradeným mnohdy vysmívají v PM, není problém udělat fotodokumentaci tohoto "inteligentního" rozhovoru, kde se zloděj vlastně sám usvědčuje.


    Asi jsi mě nepochopila. Pro představu usvědčí mne z krádeže to, že někomu řeknu, že jsem mu něco ukradl? Nejdřív okradený musí dokázat, že danou věc vůbec měl, aby ji někdo mohl zcizit. Tady se asi ke kloudnému výsledku nedobereme a záleží na těch "nahoře" jak to vyřeší :)

  • Koneckonců na tyto případyby bylo ideální věc schopnou dokumentace těhto záležitostí integrovat přímo do klienta tak aby její vypovídající hodnota nemohla být zpochybněna možnou manipulací hráčem v nějakém editoru.Tento záznam by pak hráč odeslal přímo z prostředí klienta jako důkaz celé záležitosti.Tím ,že by neměl přístup k danému záznamu by byla zachována jeho vypovídající hodnota.


    Ano, to by bylo nejlepsi, bohuzel to neni a nejspise nikdy nebude. Gameforge jsou provozovateli hry, mohou hru trosku prizpusobit, ale delat radikalni zasahy muze pouze tvurce hry.Byt je to skvela myslenka, tak se toho na 99% nedockame.


    Pro Apophys a ostatni. Hracske dukazy jsou neprijatelne a to z duvodu ochrany vas hracu. Takto by kdokoliv trosku zdatny falsoval udaje a nevim, zda by se vam libilo byt trestani na zaklade falesnych dukazu. Bohuzel i nadale to tedy musite nechat na nas.


    Kradeze uctu...ano to je problem sam pro sebe. Stale hlasime nedavejte nikomu id a heslo, presto dokola chodi posty hracu, kde prosi o vraceni uctu a vyjde na jevo, ze klikli tam a tam, napsali tomu a tomu udaje, pujcili ucet kamaradovi atd... Chapeme, ze jsou tu deti, ale tezko se dokazuje, ze skutecne o kradez slo. Je to slovo proti slovu, proto jedinou moznosti nas, M2T, je poskytnout informace jak ziskat ucet zpet. To, zda se to okradenemu podari nebo v jakem stavu ucet bude mit neovlivnime. Mozna je to krute, to co ted reknu, ale je to ponauceni do zivota. I v zivote si musite davat pozor, kdykoliv vas muze kdokoliv okradnout. To same veci, neukazujte veci, nehazejte je nikam atd. Kdyz chcete vec ukazat tak si postavte stanek a dejte neprodejnou cenu. Pokud vam nekdo napise, ze z vaseho BS +2 udela BS +9 neverte mu, protoze je to podvodnik. Pokud nekdo se snazi nekoho verejne okradat a vidite to, nahlaste to hned na IRC at muzeme zasahnout. To je jedina moznost.

  • tento tread sleduji od začátku co vznikl.
    Božena nám tu po delší době doměnek, dohadů a konspiračních teorii, trochu osvětlil práci členů GM.



    nedávno tu rozhořela diskuse na téma pravidel hry. to vedlo až k nebývalé aktivitě členů týmu. Většina se snažila "rozvášněný dav" uklidnit, někteří se zmohli jen na ctrl+c a ctrl+v, když přepisovali doslovné znění pravidel. Byl tu i jeden SGM co zmohl jen na hulvácký projev za kterým si pevně stojí a ostatní členové týmu ho ž ne přímo porovali tak jim to nevadilo.


    ti co se snažili o diskusi se ale pravděpodobně rozepsali více než měli původně v plánu a zcela jasně naznačili, že jejich ruce nejsou až tak svázané a že můžou podstatně více zasáhnout do běhu hry než jak to tu prezentuje božena
    takže co tým může a nemůže se pravděpodobně nikdy nedovíme, páč členové o tom nesmí mluvit a bývalí jsou svázaní smlouvou, kde to mají zakázáno.
    (což samozřejmě schvaluji a podobný člověk co poruší smlouvu by měl být za svůj čin potrestám)


    jedno to však na celé věci pozitivní - najednou tu jsou členové týmu vidět, najednou umí diskutovat a něco nám napsat.


    chtěl bych je za to pochválit ale bohužel to nejde, protože slovo "pochválit" je tak vulgární že nejde na metinu do chatu napsat :D


    samozřejmě vtip - jen tak dál at víme že tu jste a že nedáváte jen bany :thumbsup:
    Asi si spatne neco pochopil. My skutecne mame svazane ruce a to co psal Bozena presne vystihuje co muzeme a co ne. Bohuzel.My tu jsme stale, ale kdyz neni duvod nereagujeme. Vzhledem k tomu, ze nekteri hraci nejsou schopni dialogu na zaklade faktu a preferuji utocny monolog ztraci veskera nase snaha ke komunikaci efekt /Arabis

  • Tak to koukám:-)Poprvé normální diskuze ktrerou jsem po dvou příspěvkách nezavřela a ty dvě hodiny při restartu mi utekli jak voda


    Gm a tyem myslím s že makáte jak můžete.Já si nikdy nijak nestěžovala potřebovala jsem poradit a božena mi během dvou minut odpověděl i když byl v té tobě určitě hodně zanaprázdněn.Ticet system super věc už jsem ho bohuže musela taky použít:.(díky Lucyanko za rychlou odpověd)A to z důvodu že po roce hraní této hry mi došla trpělivost a nebudu se snikým mazlit když tu jsou hráči na lvl60 a zapínají si hacky tak si té postavi vůbec neváží a nebo i opravdu myslí že ty gmka nic nedělají.Event jo občas se něco ukáže díky za snahu:-).Já osobně ocením akorát tipu padají cí punčochy nebo srdíčka.Jak padnou metiny na námko je t o ničem kolem nich nalítne 60 hráčů kolem 20lvl a metinu lvl90 nic neuberou a hráči kteří na to mají,mají akorát vztek a když jsem jim konečně povede mezi tou haldou procpat k metinu rozbít ho tak ho nenechají sebrat ani drop a nakonec mu vše seberou.Myslím si že eventy v téhle míře v pohodě stačí:-).Ušetří to pár rozumnejm hráčům nervi.Gm a jejich ukazování ve hře :za celí rok co to hraju jsem ani jednou gmko neviděla.Nějak jsem neměla štěstí:-).Nevadí nepotřebuju ho vidět abych věděla že tu odvádějí nějakou práci.Lucyanka když se ukáže tak v noci a určitě aspon po hodině čtení chatu co si tam píšeme, taky se nám ozve tak mi noční ptáci víme že tu opravdu jsou:-).Jinak si myslím že vysvětlení některých záležitostí byl opravdu potřeba snad si pár hloupých lidiček konečeně uvědomí že gm není král metinu ale je to jen člověk který se snaží pomoci hráčům v řešení problémů pokud to je v jejich silách.K řešen praní prádla si vyjadřovat nebudu ale jedno k tomu řeknu.Kdo si otvírá moc H.. může taky přez ní dostat:-)



    Mějte se a hodně zdarů:-)

  • Gm a jejich ukazování ve hře :za celí rok co to hraju jsem ani jednou gmko neviděla.Nějak jsem neměla štěstí:-).Nevadí nepotřebuju ho vidět abych věděla že tu odvádějí nějakou práci.


    Přesně tak, GM jsem neviděl celoudobu co hraju metin, kromě superprasetea to miokamžitě skolaboval PC ;(
    Držím se dvou zásad
    1) Gm nevyhledávám, nemám tu potřebu si s nima pokecat, vyzvat je na soiboje, škemrat o věci a pod.
    2) Hraju a chovám se tak, aby GM nevyhledávalo mě :D


    O to více bych uvítal jejich přítomnost tady, ikdyž asi hlavní formou komunikace je asi IRC a ticket


    To Arabis až najdu čas a chut, tak ti klidně některé výroky pošlu do PM, kde si, když tu řeknu velmi kulantně protiřečíte. Jinak nedomnívám, že útočný monolog a neschopnost dialogu byla výlučna na straně uživatelů fora, jak ukázali i něktří členové týmu, Moje snaha o dialog a fakta byla ukončena zavřením treadu anereagováním na PM ze strany BA, kde jhsem pro hoidně rozjitře¨nou atmosferu nabídl i cenzuru příspěvku před uveřejněním.
    Takže můj jediný kontakt s GM,BA je dost negativní - ale zas pro vás jen dobře je to na hodně dlohou dobu poslední ne-li úplně posledním, protože po zkušenostech nevidím smysl komunikace, když nedojde k odpovědi.

  • GM neni videt protoze to by proti hackerum asi nebylo moc ucinne :) proste behaji pod invisible modem (jsou neviditelni) tak ja jsem videl par GM o octaviove superpraseti :)

  • Píšu opožděně, což je ale právě k tomuto tématu včas.Důvod? Zkušenost.


    I já zažil chvíle, kdy jsem dny až týden čekal na závažnou odpověď a přesunul jsem se s pocitem, že na mě kašlete, na privát.
    Tam jsem měl tu výsadu stát se taky členem týmu a můžu k tomu říct jen jedno:
    UŽ NIKDY VÍC.


    Já už teď vím, co to je pořád všem na vše reagovat, řešit a zabývat se ke všemu ještě chybama serveru, takže teď, kdyby se stalo cokoliv, budu trpělivě čekat a vědět, že vaše odpověď nebo rada bude myšlena vážně, s cílem pomoci nebo vysvětlit, proč se stalo to a to.


    Já si lidí v týmu vážím, protože vím, že narozdíl od jiných pochybných serverů jsou v týmu lidé zralí.
    Proto si jich děcka važte a nevalte do nich pořád nadávky.
    Kde byste bez nich byli.