Petice

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tento post výhradně slouží jako petice nás hráčů za opravu klienta.Už mě nebaví číst,že máme rozhašený kompy a že za problémy s klientem si můžeme jen my sami !!!

Žádné body,žádné komenty - pouze bud lajky nebo max podpisy - pod toto se podepisuji - o to jediné vás žádám.Já jsem tímto pod toto podepsala.
      (Takže vás žádám - no commnet - jen podpisy nebo lajky).

Pokud seberu dostatečnej počet podpisů - pak to brzo omlátím těm vejš o hlavu.
      uoou.cz/poruseni%2Dzabezpeceni/ds-5020/p1=5020
      (a zejména poslední odstavec)
    • Na to aby si spisovala petíciu, si tu moc krátko...
      Mne sa páči, ako teraz v aktualizácii, zabudli použiť cythonizer na root súbor...
      Ten kód v pythone, je tip top ala webzen :D
      Premýšľam, že vo Webzene pracujú študenti strednej školy a moc im teda neplatia...

Pokiaľ bude mať hru pod palcom webzen a gameforge, tak sa zmeny nedočkáš, aj keby napíšeš 1000000000 peticii :D
    • Na téma python popř. přes java script jython bych udělala jiný vlákno.Ale - dobře když si to nakousl:
      1.python sou dvě verze 2.0 a 3.0
      2.Programovat v pythonu se dá (jako dřív v ABC) snadno.Obsahuje jak skripotový programování tak programování grafic. rozhraní.
      3.Závažné:
      Je to jednoduchý pro vkládání embedding.Práce je jednodušší pro pragramátory a tím to končí.

Negativa:
      Záludností je,že obsahuje nedokumentované funkce a lokální proměnné, které mohou být zneužity pro spuštění příkazu v operačním systému.
      Proměnné není nutný uvádět/vypisovat - v jiných jazycích se při deklaraci proměnné uvádí souvislost jména proměnné s typem ukládané hodnoty. V jazyce python je proměnná jen pojmenovaným odkazem na nějaký objekt. Typ objektu je ale vázán na odkazovaný objekt, nikoliv na jméno. Potřeba deklarace proměnné ve významu určení souvisejícího typu dat tedy odpadá.
      Proměnné:
      Mezi běžné praktiky při vytváření objektu patří i založení používaných členských proměnných. Tento obrat se ale v jazyce Python chápe jako užitečná technika, nikoliv jako nutnost. Členské proměnné (čili proměnné uvnitř objektu) mohou vznikat až za běhu.Což je zde na denním pořádku,že jo.
      Typová Kontrola:
      Výhradně se provádí za běhu aplikace nikoliv jak je tomu zvykem u jiných kompilačních jazyků.
      Interaktivní žežim - o tom tady psát nebudu kapitola sama pro sebe.

A ted trochu hackerství:
      Fuzzing - Mezi běžné praktiky při vytváření objektu patří i založení používaných členských proměnných. Tento obrat se ale v jazyce Python chápe jako užitečná technika, nikoliv jako nutnost. Členské proměnné (čili proměnné uvnitř objektu) mohou vznikat až za běhu.Fuzzing umožňuje odhalit pády, špatnou práci s paměti nebo třeba neočekávané chování programu. Nejedná se o novinku, tyto techniky se používají už velmi dlouho, rádi je mají například lidé z Google.
      A je mi jedno co si tady kdo o mě myslí - jo sem naštvaná,nebo chceš abych ti napsala diplomku? :D
      Tohle mě vadí - to že se nic nedělá - ano vidíte dobře co píšu,nic nedělá.A to nemyslím náš tým či jiný nýbrž ty co nesou přímou odpovědnost - programátoři a jiné hyeny :-)
    • To že je sa dá v pythone programovať lahko, je fajn... Len ten kód, by nemusel vyzerať ako z chlieva a nemusel by byť tak dlhý...
      Na seba nadväzuje to skriptovanie v pythone... Prasácky kód = na houby optimalizácia...
      Ak by na Metin použili nejaký lepší engine, bolo by o 80% problémov menej. Nový engine s lepšou grafikou by prilákal viac hráčov a hra by opäť prosperovala.
      Len bohužiaľ Metin2, stroskotal presne na ľudoch, ako sú tí, čo majú pod palcom Gameforge.
      Hamty hamty, peniaze sem, kvalita fuč. Tie systémy, ktoré z 90% kopírujú systémy z privátov, mali byť pridané do hry už veľmi, veľmi dávno.
      Hra by sa časom vyvíjala a určite by neupadla, do takmer zabudnutia.
      Ale takto sa zaradila medzi ďalšie hry, ktoré mali rovnaký osud. Nedávno tiež po 10 rokoch, uzatvorili jednu mmorpg, ktorá sa už 7 rokov nikam nepohla (graficky a optimalizáciou).
      Metin čaká rovnaký osud, viď hru teraz... Po spojení tu bolo veľmi veľa ľudí, časom to upadlo a teraz na Fénixe je problém nájsť ľudí, čo tu hrali pred 3 rokmi ;)
    • Python tam není z Vámi popisovaných důvodů, nýbrž proto že jde o masivní multiplayer a vše probíhá v několika vláknech.

Uznávam že optimalizace stojí za ehm ehm....
      Uznávam že ten kód je psán tak, že to vypadá že se na tom ti programátoři učej :D

Teď ke změně enginu, lepší grafika? takže předělat všechny modely na více polygonů ... pár mega určitě.
      Přepsat kompletně klienta ... dalších pár mega.
      Takže jednoduše řečeno utopie, to se prostě u starých her nedělá.

Za mě .. oprava chyb ano a to masivně, lepší antilag systém a kompletní předělání úkolů a hlavně odměn.
      A hlavně vyhodit neefektivní GameGuard, strčit tam kontrolu na script injection, dodělat možnost dvoufázového ověřování při loginu (volitelně).
      A přidávat dungeony pro skupinovou akci, to jediné má možnost hru oživit.
    • Nekro wrote:

Teď ke změně enginu, lepší grafika? takže předělat všechny modely na více polygonů ... pár mega určitě.
      Přepsat kompletně klienta ... dalších pár mega.
      Co se tohohle týče, tak se mi líbí přístup firem/společností v zemích jako je USA a UK. Velký množství společností/firem který maj něco, co chtěj předělat,vytvořit nebo prostě nějak poladit a nechtěj na tom utratit desítky milionů , tak to zadaj jako úkol nějaký (povětšinou technicky zaměřený) škole, která to zadá nějaký třídě a vybraný skupině. Skupina,ale občas opravdu i celá třída, která ten projekt zvládne zrealizovat má pak zaručený prospěch ve škole a pracovní místa - pro školui z toho pak od tý společnosti koukaj například další projekty a finanční dotace.
      Takže si myslim, že překopat herní jádro, zaimplementovat GG do něj, změnit grafický rozhraní,předělat klienta a kompletní vyladění léta trvajících neduhů týhle hry, by zas tak nákladný nebylo/být nemuselo. Muj názor,čistě subjektivní, je ten, že GF do toho ale investovat nechce ideálně vůbec nic, popřípadě jen nezbytně nutný částky.
      Archangellus
      Sura - WP , 75lvl
      Říše Jinno
      Cech - Predators
      Server - Fenix

• Archu máš pravdu takhle to funguje v ideálním případě ...jenže.
      Práva na vývoj hry, opravy atd má bohužel stále webzen.

Na metinu to funguje tak, že GF zadává webzenu opravy s nějakou prioritou a webzen to prcá a opravuje si co chce :D
      Pokud by GF chtěla hru překopat výše uvedeným způsobem scénář by byl následující.

GF zadá co chce
      Webzen odpoví no probléma cena 4.000.000 éček
      GF se kroutí vzdychá ale odepisuje OK
      Webzen to zadává nějaké střední škole za cca 500éček
      Střední škola to zprasí a dodá nedodělek
      Webzen jí dá jen 100éček
      Webzen sleví GF 1.000.000 euro
      Komunity maj další zprasenou hru :D

Je to sice fikce ale dost pravděpodobně by to probíhalo přesně takto.

Takže problém je ten že si GF hned na začátku nekoupila full práva ke zdrojákům, modelům a grafice.
    • TucoSalamanca wrote:

Na to aby si spisovala petíciu, si tu moc krátko...
      Mne sa páči, ako teraz v aktualizácii, zabudli použiť cythonizer na root súbor...
      Ten kód v pythone, je tip top ala webzen :D
      Premýšľam, že vo Webzene pracujú študenti strednej školy a moc im teda neplatia...

Pokiaľ bude mať hru pod palcom webzen a gameforge, tak sa zmeny nedočkáš, aj keby napíšeš 1000000000 peticii :D
      Je jedno jestli to má od sebou GF nebo webzen, protože je fakt , že je to zastaralé. A tak samo je pod GF 4story, které opravili tak, aby uživatelům kteří mají W10 šel a nesekal se. Takže si myslím, že opravit klienta pro metin by nebyl až takový problém. Až na ten tým.
      " If love is a lie, then why do we need it? "
    • BlackStarX wrote:

Také se podepisuju..
      Ovšem je třeba vědět že to není tolik o tom že by to ti nahoře nechtěli opravit spíš jako že to není jednoduché opravit
      Už je to několik let, takže je na čase. :D Pak to akorát svádějí na nás, že je to naše vlastní chyba, přitom tomu tak není. :D

Nehon tady prispevky a pouzivej tlacitko "edit post"... Doubleposty jsou v pravidlech fora zakazany. Priste to bude i s postihem. /valkis
      " If love is a lie, then why do we need it? "

The post was edited 1 time, last by Valkis ().

• @Nekro - asi poprvý co mírně nesouhlasím s tvojím názorem :)

Pokud by to opravdu bylo jak zde uvádíš - pak je to úplně to samý - přijdu s mobilem do opravny - ptaj se - paninko co s tím je? Já na to - je to rozbitý.Opravář,nu ale co s tím je,tak hledáme společně s ním správný slova abychom se vůbec domluvili.A když úřímo poukážu na to co to teda nedělá nebo dělá a nemá dělat,ve finále mi opravář řekne,paniko máte starej model - tenhle vyhodte a kupte si novej - od nás,budete spokojena? Ale no tak - takhle přeci ne :)

A jestli někdo tvrdí - ono to nejde opravit - má u mě pohlavek a to hodně velkej a pořádnej - mechanicky věci beru - se opotřebují - ale IT systémy pouze stárnou - a jdou nahradit jinýma.
      Tak at mi nikdo netvrdí že to nejde - spíš nechci.To beru :D

Co se týče toho pythonu - stručně sem se snažila poukázat jen na chyby a možný řešení - nechci tu psát diplomku,ale to @Nekro už asi o mě víš,jako jeden z mála :D Takže co chtěj víc? Aby lidi odcházeli,naštvaný,pomlouvali GF právě kvůli tomuhle?V tomhle případě souhlasím s nima - mají pravdu.Když něco koupím (GF je snad vlastník) pak taky bych měla dbát na svou pověst a kvalitu.Ne na to co je jak starý - to jsme všichni a jsme pořád použitelný a pořád se vyvýjíme :)

A konečně - souhlasím s tím co píšeš pak v dalším postu - navíc nepřímo (snad) i potvrzuješ zrůdnost programátorů - za což děkuji.Ale to co navrhuješ v tvém prvním postu vyjde úplně stejně - jako to s předěláním klienta - proto mírně nesouhlasím.
      A ještě k politice - pokud já něco vlastním a zadám to firmě - pak tohle by nemělo dlouhýho trvání - dotyčný společnost by obdržela takovou pokutu - že by byla ráda kdyby to opravila a s díky dále na věci nespolupracovala,páč bych jí ani další spolupráci nenabídla - ale to je můj názor.Z peněz bych nechala opravit klienta - a to tak,že by chodil na novejch systémech - což je základ.Ostatní nedostatky bych opravovala po jednom popř všechny vydáním obsáhlýho patche - ale až po verifikaci.A opět - 10 let má tahle hry.10 let stejný problémy-dřív to nebylo takhle přeplácaný.Práce by líp odsejpala - jde to i ted.Jen najít prachy :)
      A beta je od toho aby se daný lokace objekty propočty (zjednodušeně řečeno) testovali a pokud se hra začne chovat jak nemá - beta se zarazí a dotyčná oblast se okamžitě řeší nic nákladnýho to není - jen to stojí čas.

Jinak s talším komentem máš můj souhlas - a vlastně na tohle téma začínám vždycky vidět rudě a začínám být vždycky naštvaná - at žijou hackeři - ty jediný si budou totiž tady chrochtat :)

Pro mě je schůdný DLCčko - pro metina - což se dá provázat a dá se také zavést jinej model (engime) hry.A tohle bych zadala profíkům ... Proč to neudělalo GF? Mělo na to 10 let ... :)
      Takže žádnej bojkot - petice pokračuje .......
    • Serenity wrote:

Joedo wrote:

JProč to neudělalo GF? Mělo na to 10 let ... :)
      Joedo: nauč se počítat od 2012 do teď je to kolik?
      Ehm - GF a vlastniký práva / hra - vydání rok 2004/5 Korea Čína - o rok později byl spuštěn server pro Evropu roku 2006/7.
      Takže ano máš pravdu - ne deset let ale 12 - dle propočtů od jistého zporstředkovatele hry Metin2 cz.
      A jinak můj asi jeden z posledních vstupů - nechci zaneřádit tohle vlákno diskuzí - není totiž o čem diskutovat.

Je to petice.
    • Ne že by to k něčemu bylo, ale máš tam like, líbí se mi jak se vztekáš, stejně se nic nezmění :D Co přidali zvěrokruh tak mi metin do vánoc prakticky nejel, teď mi kupodivu pár týdnů už nepadá.

Někdo by mohl upravit aspoň ten text "uživatelské jméno" nebo co to tam je napsané přes půl logovacího okýnka, kdybych byl nový hráč a tohle viděl, okamžitě vypínám a mažu metin.
    • To by chtělo rozhecovat víc komunit, vstoupit na boardy více zemí a globálně zbouřit lidi. Pokud je situace podobná tady, jako v zemích, kde se spíše kouká, jak jsou lidi nasraný, efekt by to mohlo mít.

Btw. to co tu dělají za úpravy odpovídá spíše tomu, že to dělají vysloveně dobrovolníci zadarmo. Kdyby to zadali aspoň těm vysokoškolákům za nějaký peníz, dopadlo by to určitě lépe. Programy, co jsou v Americe apod., se dělají i u nás, Seznam.cz právě s vysokoškoláky spolupracuje, stejně jako hromada jiných společností (například ČD, dopravní podniky apod.)
      Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix

Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity
    • wendysis wrote:

Programy, co jsou v Americe apod., se dělají i u nás, Seznam.cz právě s vysokoškoláky spolupracuje, stejně jako hromada jiných společností (například ČD, dopravní podniky apod.)
      To ano, ale neni to na takový úrovni, většina spolupráce tady u nás začíná a končí na tom, že se tomu říká brigáda nebo stáž, ale ne "zakázka", grant, nebo spolupráce na vývoji.

Co se týče vzbouření i jiných komunit, myslim, že to by mohlo mít úspěch. Za pokus to určitě stojí.
      Archangellus
      Sura - WP , 75lvl
      Říše Jinno
      Cech - Predators
      Server - Fenix

• Celkem se mi líbí zdejší cynici, mají pravdu a bohužel žádná hráčská revolta napříč komunitami s hrou nejspíš nikam nehne.
      Faktem je, že Metin je prostě starej a umírá jak na tom, jak to s ním vede ten cirkus zvaný GF, tak na tom, jak ho válcují nové hry. Stejně jako na Nokii 3310 nerozjedete wifi a LTE tak ani na metinu některé věci prostě nešlapou a šlapat nebudou. A ano, stejně jako by se dala stará dobrá Nokie přestavět tak, aby to všechno zvládala, tak i Metin by se dal kompletně přepracovat. Ale stejně jako u toho mobilu je mnohem snazší si pořídit komplet novej kousek, než vlepovat do starýho nový části nebo ho celej předělávat. Metin je prostě pomalu umírající gigant mezi MMO RPG a já mu děkuju za ty roky, co jsem u něj zahazoval svůj čas, ale konec je nevyhnutelný. Budu tu s Metinem nejspíš do jeho poslední chvíle, ale vidím to jasně: Neinvestovat do něj a nečekat zázraky. Tak jak běží to sice není optimální, ale mě to stačí a tak to neřešim. Kdyby to tolik nekopalo, míň se sekalo a nebylo tam tolik chyb všeho druhu, tak by to bylo lepší, ale i tak mám metin rád.