Metin2 nejde zapnut

• Metin2 nejde zapnut

Zdravím dnes som preinštaloval win menil som grafiku a zdroj.Nainštaloval som všetko potrebné.Stiahol som metin lenže po zapnutí mi vyskoči čierna obrazovka a rovno zasekne.Netušite čím by to mohlo byť ? Viem že to tu nemá byt ale skusil som zapnut iný metin a ten ide v pohode.Iba ofik nezapnem.

The post was edited 1 time, last by Youichi ().

• Je nutné mít aktualizované ovladače základní desky a grafické karty.
    V případě windows 10,8 je nutné mít aktivované windows a dotaženy aktualizace.
    Doporučuji aktualizovat i DOT.NET FRAMEWORK 4.5
    Musí být pro antivirus a firewall zřízena vyjímka a to ideálně na celý adresář s metinem.
    V případě, že máš AVG budeš ho muset nahradit jiným antivirem (např. AVIRA) AVG má s metinem dlouhodobé problémy. Už občas i Avast
    Pokud to nezabere zbýva zkusit toto:
    Přesunout adresář s hrou např na plochu.
    Smazat adresář LIB v adresáři s metinem.
    Smazat složku GameGuard
    Smazat soubory začínající python
    Spustit launcher jako správce a to tak že opravdu kliknout na soubor metin2launch.exe pravým tlačítkem myši a dát spustit jako správce.

Příště zkus tlačítko hledat na foru, na téma nejde spustit je toho dost ;)
  • Docela zajímavé řešení,

Já mam pro vás také oříšek... při zapnutém metinu (nejdříve jsem myslel při více oken, ale bohužél to dělá i při jednom jediném) mi zničeho nic většinou v zátěži (vež/drak/meley/razador atd) se sekne obraz. a to tím stylem že jakoby problikává (třese se) jakoby to zamrzlo. Pal jsem tohle už i na Support ale tam mě furt říkají vrátit ovladač grafiky a nebo total přeinstalace (vše proběhlo a už to dělá od vánoc) PC není z nejslabších (momentálně nejsem doma tak nevím přesné specifika ale je tam GEforce a AMD proces, WIN7), kupodivu slabší notas co mám a dáva i 4 učty v pohodě tak tam se to ani jednou nestane. Zajímavé je, že na PC hravám PBUG/GTA V/Zaklínač a celkem v pohodě...

předem díky :)
  • Myslím si,že na podobný dotaz již odpovídal Brodie v nějakém starším vlákně.Takže bych tě ráda požádala,zkus prohledat toto forum.

Ale za mě - opět si zatím stojím.Možná je to jen smůla ale podobné problémy vykazují Radeony popř.Saphirre.U Nvidie se sem s tím nesetkala.Asusky mají podobný problém ale je méně častější.Ale jak jsem uváděla,možná to je jen mojí smůlou.

Já nevím,jak to vysvětlit,pokud chceš sofistikovaný názor,snad když požádáš Brodieho napíše víc.Jinak,problém není přímo v kartě ale je to problém této hry.Verze ovladačů jsou jiné - nevím jak to vysvětlit líp - pro každou kartu GK.Můžeš zkusit,pokud máš možnost,třeba od kámoše,vyměnit svou kartu za jeho.A zkusit to hrát chvíli na ní.(A je celkem zarážející že i když to budou shodné karty - tzn výrobce + název karty + verze - prostě totožné karty,přesto na té jeho ti může chodit metin 2 bez problémů,když to přehodíš zpět,pak se vrátíš k již zminovanýmu problému).Můj názor je tedy ten,že vše má své limity.Limity (i když je to špatný název) karty jsou od něčeho po něco.A to má každá karta jiné.Neexistuje úplně stejný kus - jako double.Ale na drobné odlišnosti ovladače nehledí.Mělo by to být tak jak uvádí výrobce,ale mnohdy to tak není.Takže,bohužel,někdy se může stát,že po reinstalaci ovladačů Gk - tzn.nové za starší bude metin běhat v pohodě.Dáš tam nové a je to samej problém.

Závěr tedy je,bud si počkej na další názory,nebo si vytvoř pár bodú obnovy OS s názvem ovladačů (verze) a zkoušej.To je jedna z mnoha možností.Druhou je zkusit vyměnit GK od kámoše.Ale problém je s programováním týhle hry ne s jakoukoliv kartou či CPUčkem.Mimo 486 a 128MB GK.(I když po 15 minutách grabování disku hru spustíš taky - ale bude to nehratelný). :)
    Modelová situace - psaní návrhů + malý návod čeho se držet (post 23)
  • docela me to pobavilo :)

Jen info k tem ovladacum uz to dela celkem 9 mesicu takze ovladacu probehlo cca 9 a ani na jednom to nebezelo vporádku.
    Dávat tam jinou grafiku kvuli M2 to ho radeji prestanu hrat... ta grafika neni špatna...

Nějaký jiny použitelný nápad ? Nějaké podrobné nastavování grafiky nebo tak neco ?

jinak PC je :

Procesor: AMD FX(tm)-4300 Quad-Core-Processor 3,8 GHz
    RAM 8 GB
    WINDOWS 7 64 bit
    Grafárna : NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
  • Joedo, když tomu nerozumíš, tak se k tomu raději nevyjadřuj. Pokud se jedná o problematiku čipu (viz. AMD vs nVidia), tak nemají vendoři typu Asus, Sapphire, MSI..... žádný vliv.

Zaseknutí se obrazu stylem, že se celý obraz pouze klepe (překrývá se několik snímků) je v Metinu hodně dlouho a děje se jak na nVidia kartách, tak AMD. Nemělo by se to stávat příliš často, pokud ale někdo hraje třeba 6 hodin v kuse, tak se to jednou, dvakrát může stát. V takovém případě je potřeba vypnout a zapnout klienta > nerozchodí se to.

Přeinstalování řidíčů grafiky také nebude mít význam, protože jak jsem řekl, tak je tento bug v Metinu několik let a za tu dobu se vystřídalo tolik verzí řidičů....

Určitě vyzkoušet co psal nahoře Brodie, to řeší většinu hlavních problémů, bohužel problémům tohoto typu se nedá nijak moc vyvarovat. Můžeš vyzkoušet různé tvrdé nastavení v řidičích GPU (např. vynutit vyhlazování, V. synchronizaci, optimalizaci shaderů, FPS limit, vynucení kvality textur, morfologické vyhlazování atd...) a uvidíš co to udělá a zda to nějak pomůže. Je to ale pouze experiment.

Pokud používáte nový OS (zejména Windows 10, Linux vynechám) a hrajete starší hry (hry na enginu, který používá DirectX9, případně DirectX8, který stejně grafiky konvertují kvůli podpoře na DirectX9), tak doporučuji stáhnout a nainstalovat starší balík DirectX9, protože Windows 10, i když obsahuje knihovny DirectX9, tak neobsahuje úplně všechny (hlavně ty staré) a jsou hry, které bez nich nefungují. Ty hry to většinou řeší tak, že si ty dll (knihovny) nainstalují při instalaci, ale občas se to nemusí povéct případně nemáte čistou instalaci a ty hry nefungují (jmenovitě World of Tanks). Je to asi jako střelba s .22 do lesa s nadějí, že sundáte Yettiho, ale za pokus to stojí. Odkaz ZDE

PS. Vždy je to jak uvádí výrobce, vždy GPU musí splňovat specifikace, vždy řidiče musí přistupovat ke všem čipům stejně. Každý kus křemíku (čipu) je originál, všechny jsou v továrně testované a pokud má nějaký defekt, tak se z něho udělá slabší model tím, že se část jádra vypne, ale vždy musí splňovat udávané specifikum. Pokud máš dvě stejné karty a na jedné něco blbne a na druhé ne, tak je ten kus na reklamaci, případně se problém vyřešil tím, že při přehození karty se restartovaly/přeinstalovaly/nastavily defaultní ovladače grafické karty nebo se nějaké specifické nastavení resetovalo.

EDIT: Pokud by někdo zkoušel měnit ovladače grafické karty, tak si nejprve nastudujte, jak je správně a čistě odinstalovat, ideálně použijte TENTO nástroj a dále zkoušejte ovladače, které se liší i něčím jiným, než je pouze nějaký hot-fix (např. nemá smysl zkoušet ovladače 17.8.2, poté 17.8.1 a poté 17.8.0, když nebudou fungovat 17.8.2, tak zkuste rovnou 17.7.1 a poté třeba 17.6.2, hlavně dejte za 5 hodin vědět, jak jste dopadli :)

EDIT2: Co mě ještě napadlo a určitě by stálo za pokus je vypnutí dedikované grafické karty a přenechání celé práce na integrované grafice v processoru (všechny Intely krom Xeonů nebo všechny APU od AMD). Pokud máte notebook a CPU má integrovanou GPU, tak dedikovanou grafiku vypnete v BIOSU. Pokud máte desktop, tak můžete grafiku buď vypnout přímo v řidičích nebo odinstalovat řidiče dedikované a nainstalovat řidiče pro integrovanou (nezapomeňte přepojit kabel z monitoru do základní desky!) nebo ideálně také vypnout dedikovanou grafiku (PCIe slot) přímo v BIOSu, ale nezapomeňte před tím nainstalovat řidiče pro integrovanou grafiku a opět přepojit kabel.
    Je možné, že Metin poběží na integrovaných grafikách bez problémů (výkon na to bohatě stačí).

Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

The post was edited 2 times, last by SHOWSTOUCH ().

• No když už se post nade mnou otírá o můj nick - dobrá :)

Tak odstaveček první - rada nepomůže - jedná se o chybný kod ne přímo o GK.Mnohdy chybí knihovny Direct X.Což jsem kdysi psala.Stávat se to bude tak často,jak se pracuje s jinýma aplikacema než se přejde k metin 2.Po čistém restartu (+- stahování aktualizací do jiných aplikací) se to stane bez restartu kompu vcleku hned.Pokud PC restartujeme,oddálíme zaseknutí.Chybou je 100% kod hry (+ adresování pamětí) další věc je chip GK.Tečka.

2.Nesmysl - hra běhá pod Dircet 8-9c.Pokud se najde GK která tohle podporuje (Ne direct X 10-12) ale přímo directy 8-9c nebude se obraz zasekávat.Tečka.

3.Někde jsem o jednotlivém nastavení psala - rada je scestná - metin je v rozlišení 800/600.Veškerá novější soft.nastavení jsou pasé hra je neumí zpracovat a jen to brzdí GK.Tečka.

5.Ne nepomůže mu to.Pro natažení ovladačů musí restartovat komp.Starší ovladače directů budou ukončeny - jelikož novější systém s nima neumí pracovat.A tak je ani nevyužije pro spuštění starší hry.Jediné co by mohlo vyjít sou dva systémy popř. Emulace win XP.Tečka.

P.S.Vypnout kus jádra? Boože - neuskutečnitelný.Mnohé jádra jsou vícevrstvé.Ty jádra tam budou i když si to člověk nepřeje.A právě proto mnohé chipy pro tebe jádra jsou podtaktovaný.Tzn.Na vyšších frekvencích vykazují chyby (česky odhadují nepočítají) a pečou brambůrky.Sníží se takt,tím se "odlehčí" zatížení jader.Nehřejou a jsou schopny počítat.Další bod,mýlíš se,pouze totální nefunkčnost GK popř objevující se artefakty (hlouposti na ploše OS mnohdy se nebere zřetel na zátež GK) je důvod k reklamaci - jinak reklamace nebude uznána.Výměna kus za kus neznamená default nastavení.Pouze to znamená že po očuchání OS si OS sám nastaví své ovladače.Které obsahuje.A jak jsem psala je to kus od kusu a jsou na to limity.Tech specifika jsou všeobecné (nehledí se na přesné paramatery - výrobce se tím nezabývají a mnohdy by je to stálo čas a peníze) takže karta splnuje VŠEOBECNÉ tech.specifikace.A proto jsou mnohdy odlišné v interpretech přerušení či adresování pamětí.Tečka.

Edit:Takhle rozhodně ne - akorát budeš mít galamatiáš - to co tam chybí je práce s nastavením (MSconfig a povypínání služeb popř.mod diagnostiky - popř vlastní nastavení přes toto spouštění.Ale nikdy ne bez vytvoření bodu obnovy.Na což autor opět zapomněl.Tečka.

Edit2: To nemůžeš myslet vážně.Pokud deska má integred. grafic,je dána do firmware Biosu to je ten prcek šváb.V Romce biosu (napevno napsaná pamět,nejde s ní pracovat - přepisovat (otázka je jí flashnout - což jde ale opět je to trvalé a pokud špatně,pak odrovnáte celý komp-desku,i když Asusky mají ochranu a lze se vrátit zpět).Takže grafic tam je pořád.I když je softverově vyplá,stejně využívá rom a tudíš je její ID a její IRQ (přerušení) detekováno v OS.I když s ním OS nepracuje (?) Doichází ke snížení velikosti RAM a často ke konfliktům.Takže tohle co autor píše nedoporučuji - navíc opět je tu podpora Direct X - kde by jsi musel mít takovou desku s integer GK která pracuje výhradně na bázi Direct X 8-9c.Ale potom je otázka jak ti poběží Win 7 64bit popř. Win 10.Tečka

A závěr,poslední dobou mi připadá že autor čerpá z různých tech.forek a pouze je opisuje.A vyhražuji si a nárokuji si,aby dotyčný autor se přestal otírat o můj nick !!!
    Pokud k tomuto má výhrady Ať napíše své pocity,ale svýma slovy a přestane se opírat o odbornou literaturu,ze které čerpá ale jednotlivým významům moc nerozumí.Driver - řidič,ne ovladač.Toto slovo je zřejmě autorovým oblíbeným.Ano takhle vypadá rejpání - bud tak laskav a přestan s tím.Děkuji. :)
  • 1. nesmysl
    2. nesmysl
    3. nesmysl
    5. nesmysl
    P.S. nesmysl, jako bývalý reklamační technik vím, co se lidem reklamuje a co ne.
    EDIT: Takže je podle tebe lepší tam nechávat staré soubory (které možná i nefunkčí) mohou ovlivnit test toho daného řidiče? Proč bod obnovy? Nikdo nedělá v servisech bod obnovy. Systém se tam kompletně resetuje. nesmysl
    Edit2: Firmware Biosu? Prosím, napiš co si pod tím představuješ. V BIOSU můžeš jednoduše povypínat PCI express a zapnout integrovanou grafiku (pouze). Není potřeba nic přehrávat, není potřeba nic níčit, mazat nebo dlouze přenastavovat. Ochrana? Však píšeš , že je to trvalé. Ta tvá ochrana je druhý čip, který má nahraný defaultní BIOS a v případě chyby prvního čipu se deska jednoduše přepne na druhý. (I druhý čip lze přepsat). Po prvním řádku to ani nejde pořádně číst. Dostal jsem se ke třetímu řádku a IQ mi kleslo víc než po třech litrech špatné pálenky. Takže NESMYSL.

Jak jsem Ti napsal v PM, tak to napíšu i zde. Narozdíl od tebe nemusím hledat v žádných fórech, diskuzích, debatách, encyklopediích dálného východu (tam se asi brzo dostanem tímto tempem) a tak podobně. Pokud zde budeš psát nesmysly, tak Tě budu přímo jmenovat a lidem jasně napíšu, že ty nesmysly píšeš a tvou radu jim nedoporučím. Přesně tak, jak jsem Ti to napsal v PM.

Pokud máš nějaké další nápady, jak lidem snížit IQ a udělat z nich IT negramoty, tak klidně piš dále, ale počítej s tím, že Tě znovu opravím a znovu napíšu, jak se pleteš.

Věřím tomu, že jsou zde i chytřejší lidé co se IT týče, ale Ty jím nejsi. Můžem si dát třeba závod v pletení ponožek. Tam mě třeba porazíš. V IT světě se Ti to ale nepovede, protože každý jen trošku znalý hned pozná, že tomu doopravdy nerozumíš a všechny věci si několikrát kontroluješ z různých zdrojů a ve výsledku je to úplná spatlanina. Půlka textu je správná, doopravdy technická a hned na to to zabiješ úplným nesmyslem. Kdybys sama dokázala napsat tu první půlku, tak nikdy nenapíšeš tu druhou.

EDIT: A abych toto téma úplně uzavřel a nedovolil žádné jiné fantas-magorické odpovědi, tak položím pár otázek. V EDIT2 píšeš, že deska má int. GPU jádro, což nevím kde jsi vzala (psal jsem o integrovaném grafickém čipu v CPU), ale vůbec to nevadí v položení otázek typu: Vynalezla jsi perpetum mobile? Protože pokud vypneš (zapneš) v BIOSU grafické integrované jádro CPU, tak je jasně znát pokles (případné navýšení) celkového odběru/odběru integrovaného grafického jádra v procesoru a tedy pokud Ty říkáš, že i když se vypne, tak s ním systém stále pracuje a vykazuje nějaké známky aktivity, že odebírá processor celkově stejný proud, jako Xeony, které mají tyto jádra hardwarově vypnutá? Pokud Intel dokáže zapnout své čipy aniž by nespotřeboval žádný proud, tak prolomil všechny zákony fyziky, ale to ještě ani nezjistili a bylo by dobré, kdybys jim napsala a vysvětlila jim, že i kompletně vypnuté jádro, jádro bez jakéhokoliv proudu, dokáže stále částečně pracovat a vykonávat nějaké úlohy. Za toto dostaneš buď Nobelovku nebo Tě pošlou pro nějaké zlaté na adresu Ústavní 91, Praha 8, jak mám dole v popise.

Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

The post was edited 1 time, last by SHOWSTOUCH ().

• Není nad to se chtít hádat viď? :)

Jen to ukončím tím co jsem ti psala - piš si co chceš,je mi to lhostejný.Vím,že bych si k tobě na opravu nic nedala,podle toho co právě teď píšeš :)

Vše je ideální dle tvých přesných informací.Tak ať je.Přeji ti to :)

Všimni si nehádám se,jen ustupuji.Z 90% tu píšeš něco,čemu nerozumíš.Vcelku mi to je jedno.Z 10% máš pravdu.Jinak mimo :)

Spíš si myslím,že ti jde o to aby jsi mě nějak zmanipuloval a že tvé tvrzení jsou vždy faktické a pravdivé - promin nejsou.Jen pro příště vynech zaujatost a výsměch :)

Lehce se může stát že omyl má pravdu a že nevědomí tě zasáhne víc než si připouštíš :)

Tímto za sebe ukončuji nikam by to nevedlo.Každý si necháme své názory. :D
  • wendysis wrote:

Zařídíme Joedo nějaký "hrací koutek", aby si tam mohla povídat. Vzhledem k tomu, že z 90ti% příspěvků, které všude na boardu napíše, jsou to kraviny, silně NEDOPORUČUJI se jejími příspěvky řídit, nedej bože zkoušet.

Docela jsi mě překvapila a to mile :)

O sobě si myslím že nejsem ničím vyjímečná.Tečka.Takže kvůli mě něco zakládat je nesmysl.

Dalším bodem a teď to překvapení "hrací koutek" - to by byla zbytčná práce :) Tohle je co? No herní forum - hrací koutek.Proč chceš abych měla nějaký privilegia - ne díky o to nestojím :D

Další věc,my všichni si tu můžeme psát co chceme.JEDINÝ zodpovědný a "pravdivý" komentáře tu píší členové týmu.Pokud neuvedou že mají na věc svůj osobní názor.Ostatní je trash.

Nu a konečně zakladatel se opět na něco ptá.Já neodbočuji od tématu.Bohužel o jiných bych si tohle nedovolila tvrdit.

A pro všechny KDYŽ SI HODÍM PŮLKU JABLEK A DRUHOU PŮLKU HRUŠEK NA HLAVU,BUDU MÍT OD NICH VŽDY STEJNOU BOULI.Je to to samé,vždyť to jsou přeci půlky :)

Zakladateli promiň,vím že mě tohle malinko vrhá tam kam nechci totiž mimo obsah téma.Není to slušný a není to fér,když tě zajímá něco jiného.Nechci sem vstupavat,stačí jen použít tag :) Jinak to považuji za útok na mě ne za názor.

P.S.Nebudu repostovat vše - post 6 - radí post 7 vyvrací jeho omyly - post 8 místo aby si potvrdil co psal spíš jen napadá a píše něco o sobě aby dodal tomu důvěru.Což je irelevantní a dojem to na mě neudělalo.Takže opakuji:

JEDINÝ KOMENTÁŘE KTERÉ MAJÍ ZODPOVĚDNOST A JSOU TĚMI DLE KTERÝCH SE ŘÍDIT (ACH ZAS TEN ŘIDIČ MÍSTO OVLADAČ) JSOU KOMENTÁŘE ČLENŮ TÝMU !!

Ostatní jsou pouze názory či fikcemy lidí

Tečka :)

Pleteš se v tom, že si zde každý může psát co chce... bohužel další téma musím uzavřít nevyřešené.
    Pokud chce někdo pomoci zakladateli s jeho problémem, pošlete mi PM a já to tady milerád znovu oteřu. /Sparrow318

The post was edited 2 times, last by Lendin ().