[MITHGARD] Nový směr

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [MITHGARD] Nový směr

Ahoj,

Společně s Mykhaylo Mithgard bychom vám chtěli představit myšlenku, nad kterou už delší dobu rozmýšlíme. Jak jste si jistě všichni všimli, život na Mithgardu pomalu, ale jistě vyhasíná a je jen na nás, zda budeme schopni ho obnovit, případně alespoň udržet v takovém stavu, v jakém je teď.

Proto jsme přišli s konceptem, který zahrnuje všechny aktivní hráče se zájmem o hru, se zájmem o spolupráci a o úspěch, kterého můžeme jako skupina dosáhnout. Rádi bychom založili cech, který nebude hledět na to, zda jste lvl 5 a plácáte se na psech, nebo lvl 90 a dropujete v mapách věci, které nemáte komu prodat. ?(

Koncept zahrnuje velitele cechu – jímž bude Myk, dále zajistit schopné a zkušené hráče, kdy každý z nich bude zodpovědný za jemu svěřenou oblast – např. správce pozemku – bude shromažďovat materiál a finanční prostředky na pozemek. Trenér a rádce – ten bude mít na starost zaškolovat méně zkušené hráče do tajů hry a radit jim v začátcích. Dále bychom rádi takové hráče, kteří jsou schopni nám pomoci zajistit zábavu pro celý cech – někoho, kdo vytáhne věž. Někoho, kdo se vyzná v katakombách. Někoho, kdo zná naleziště rud a vezme celou cechovní výpravu a půjde s nimi těžit. Tohle jsou jen nástřely nápadů. Činností ve hře je spousta a je jen na tom, jak schopné a ochotné lidi seženeme.

Rádi bychom nováčkům zajistili snadný průchod začátkem hry. Proto základní osazenstvo cechu začne dropovat výbavu a kovat ve věži tak, abychom ji mohli nabídnout potenciálním zájemcům o místo v cechu.
      A co se chce po vás? Jak už jsem zmiňovala výše. Musíte mít chuť něco začít dělat, být aktivní – chápeme, že máte své životy a nemůžete hře věnovat 10 hodin denně, ale jednou za týden přijít, prohodit pár slov a přidat ruku k dílu nikoho snad nevytrhne. ^^

No. A to je za nás všechno. Teď už je to jen a jen na vás. :beer:

Zájemci se mohou hlásit a přidávat SEM.

Seraphina & Mykhaylo
    • Ahoj všem!

Od pondělka se toho hodně změnilo. Cech už má svůj název a dokonce známe i říši, ve které vznikne - je jí Jinno 8o . Pokud by se někdo rád připojil, instrukce jsou v prvním příspěvku. Momentálně probíhá fáze přesouvání postav a účtů do modré říše, takže než cech vznikne, ještě to pár dní potrvá.

Díky za pozornost, trpělivost a zájem. :love:

Amina
    • Škoda, že se těch pár hráčů co v červené bylo přesouvá do modré, jsem fakt zvědavá kolik lidí tam v té říši zůstane (což asi nezjistím). :) Samozřejmě vím, že ty jsi přešla do žluté, ale myslím ostatní, pokud tedy nejde pouze Mykhaylo.. Nicméně vám přeju hodně štěstí s cechem, snad ten server brzy neupadne úplně.
    • Nápad, pěkný ale těžko proveditelný a to z jednoho prostého důvodu.
      • Málo aktivnvíh lidích
      • Zkušenější hráči mají cech - a nechtějí měnit
      • Větší levly drží pospolu a většinou jsou jim nováčci ukradený. Najdou se i vyjímky... EtheraL,Lousos,NemohuZustat,Hyny....
        Každý z nich rád pomůže, poradí ale cech by podle mě ani jeden neměnil....
      • Neaktivita GM - Hra je zničená botama, lidi odešli kvůli zničeným cenám na tržišti v průběhu eventu. To zničilo Mithgard
      • Lídé už dávno z Mithgardu odešli - myslím že je na záchranu pozdě.
      • Pokud všichni odejdou z červené a žluté říše a přesunou se do Jinna tak ta hra zase ztrácí kousek ze své krásy.
        Nebude možné bojovat proti jiným říším. Narvat všechny do Jinna se mi nezdá moc dobrý nápad.
        To asi neřeší celý ten problém. Možná je to jen můj ''špatný'' úhel pohledu.

Podle mě ten server jen lidé nezachrání.... ale musí k tomu přiložit ruku organizační tým. Nebo někdo výše postavneý

Vyměnila jsem si pár e-mailu s BA z německého MT2 vím že má na starost jen forum ale nikoho jiného už neznám. Všichni už jsou dávno z této komunity pryč, ale slíbila že přiští týden se uvidí s naším COMA Darcoonem a že to předají výše... lepší udělat něco než nic.

Mithgard upadá to je holý fakt, a jestli nás hodlají přifařit k Fenixu bude to znamenat pro všechny hráče Mithgardu KONEC, jelikož se nemůžeme srovnávat s lidma co hrají nekolik let a ti co začli hrát nedavno na Mithgardu.
      I tak přeji hodně štěstí, snad se Vám něco podaří vybudovat. Ale myslím si že je otázka času kdy tam i větší levly přestanou chodit.
      Lidé odchází radši na Global servery (EU,US)

Ale snaha se cení palec nahoru.

Mithgard
    • Cením snahu nějak server vyzdvihnout a vytvořit tam nějakou komunitu, protože současný stav je jedna velká tragédie. A existence pouhých tří kanálů to ještě zvýraznila.
      Co se týče cechů, jsou vůbec na tom serveru nějaké pořádné v současné době? Delší dobu jsem se snažil sehnat cech, kde budou nějaké schopné vysoké levely na PvM, bohužel neúspěšně. Jeden z mála cechů, který je v Jinno a jsou v něm ve větší míře zastoupené větší levely, mi bohužel taky zrovna naději nepřidal. Když pominu to, že polovina z nich má problém cokoli udělat, protože nemá ani na elixíry, a to, že třetina dostává postupně bany za hacky a boty, tak to s tou aktivitou stejně žádná velká sláva nebyla (jednou se šla neúspěšně pavoučí baronka). Bohužel až na pár lidí tady většina vysokých levelů nedělá celé dny nic jiného než stojí na námku a dávají průrazy na stánky a postupem času končí, protože jet only PvP na mrtvém serveru je asi jako lyžování na Sahaře. A ten zbytek má většinou problém na 75 vytáhnout věž nebo sesekat metin 90. Shame
      Co se týče nápadu - nemám problém v případě zájmu pomoct. Jak materiálně, tak nějakými těmi radami. Pokud tahám věž, tak to hlásím do all chatu cca 5 minut předem, stačí si to ohlídat. Není problém ani zajet s nějakými menšími levely do red lesa nadropovat zlodějky/expáky/pláště. Nějaký větší run třeba Katakomb/Draka bych taky uvítal. Pokud by byl zájem, stačí napsat do hry (Lousos/Awerty, jazyky nemám, jsou tady zbytečné), FB u mě moc smysl nemá. Cech zatím měnit nebudu, ještě pár dní počkám, jak se to rozjede/umře úplně.
      Ještě k tomu Globálu - minimálně ten EU je prakticky ještě víc mrtvý než Mithgard. Hlavně teď, když Turkům otevřeli 23. srpna nový server. Ten zbytek Francouzů, Italů a Poláků má vůbec problém cokoli prodat. To je na tom Mithgard ještě dobře.
      :borg:
    • Ahoj,

ráda bych reagovala na pár vět z postu 4.Ono nejde všechny lidi házet do jednoho pytle,všichni nejsme příšerkama co požíraj sami sebe.Takže to na co chci reagovat označím barevně,jen kvůli přehlednosti:

Málo aktivnvíh lidích
      Zkušenější hráči mají cech - a nechtějí měnit - s tímto se moc neztotožnuji,cech je o lidech,čím víc lidí v jednom cechu (shluku či skupině) tím o to víc hrozí ponorka.A končí to dost nevalně :( Zvlášť po jistých zkušenostech tady :-)
      • Větší levly drží pospolu a většinou jsou jim nováčci ukradený. Najdou se i vyjímky... EtheraL,Lousos,NemohuZustat,Hyny....
        Každý z nich rád pomůže, poradí ale cech by podle mě ani jeden neměnil
        .... za sebe,píšu a stojím si za tím,ne.Vždycky jde o zábavu a hru,nebýt sama,v prostředí sice nereálném ale brouzdat sama po oblastech by se asi každému brzy zprotivilo.Spíš jde o to,že chvíli trvá než se lidé poznají .... A pokud mají cech pak nic nebrání přijmout nové členy - se stejnýma nebo podobnýma názorama a ochotou bavit se popř. něco málo obětovat pro druhý.
      • Neaktivita GM - Hra je zničená botama, lidi odešli kvůli zničeným cenám na tržišti v průběhu eventu. To zničilo Mithgard - nevím.memám podklady abych se mohla přímo k tomuto vyjádřit.Ale osobně zastávám názor,že ne neaktivita členů GM,nýbrž naše chuť podvádět a být na sebe sobecký pohřbívá nejen Mithgard.
      • Lídé už dávno z Mithgardu odešli - myslím že je na záchranu pozdě.Neviděla bych to až tak skepticky.Zachránit se dá ledascos.Bohužel i když přijde avizovaná velká změna,nás,uživatele/ky to nezmění.A v tom je základ toho všeho.Vznikl nový server,šlo začít odznova.Zahodit předsudky a hrát hru - ale jaká je skutečnost?
      • Pokud všichni odejdou z červené a žluté říše a přesunou se do Jinna tak ta hra zase ztrácí kousek ze své krásy. - S tím souhlasím.Ale na druhou stranu je tohle výsada kterou hra nabízí a možnost pro nás uživatelky si vybrat.
        Nebude možné bojovat proti jiným říším. Narvat všechny do Jinna se mi nezdá moc dobrý nápad.- Souhlasím.
        To asi neřeší celý ten problém. Možná je to jen můj ''špatný'' úhel pohledu. - No,každý máme svůj názor.A je hezké když se sejde,najde víc lidí,se stejným názorem i způsobem hraní hry.A připojím se,řeší to z 50 % jakýkoliv problém.To o čem píšeš-i kdyby hra byla brak,pak my co jí hrajeme z ní můžeme udělat suprovou zábavu.A nebo taky nemusíme.
      .................................................................................................................................................................................................................................

Jen malá poznámka a reakce k postu 5 - ono to samé je i na Fenixu.Máš pravdu,že vyšší lvl se nudí.Vidí zábavu v tom,že můžou ostatním ukázat svou moc a sílu.Sme ve hře nic proti.Ale občas to je frustrující - jít nakupovat a stokrát ti prcka sesekaj než si koupíš to co jsi chtěl/a.To je skutečnost.Další věc,mnohdy se tu nadává jak je všechno drahý a tak.Ale jak si dotyčný hráč má něco koupit,když ho neustále osekávaj jiní? :) Minimálně to dotyčné odradí od jakýhokoliv nákupu ...........

Ach jo,pořád to je o nás lidech.Točí se to okolo našeho chování k sobě samým.Je takový pravidlo - když ti někdo řekne skoč z okna 8 patra domu - taky to uděláš? Jen proto že prostě to jde udělat? To samé paltí o PVP neutrálních lokacích - hra to umožnuje,ale je na nás jestli to chceme používat nebo bejt lidma i tady :)

A nebojte se vy dva,pokud dojdu k názoru že se vám nechá věřit,a přejdete na Fenix,pak vám pomůžu.O tom ta celá hra je,je mi jedno jestli to je lvl 5 nebo vyšší - jde o zábavu a společnou činnost - prostě se bavit a ne kidlit nebo si nadávat.

Tečka :)
      Modelová situace - psaní návrhů + malý návod čeho se držet (post 23)
    • Je hezký zakládat cech, snažit se něco spojit, ale už i sám vidim jen na cechovnim kováři (CallForBrave), vydelaval kldine 2kk za den ještě 2 měsíce z5 ted vydela denne možná 100k, ve hre ubyli i ti, co za něco stali, zbylo opravdu malo lidi a můžete mít hru sebevice radi jako já kdyz uz offik hraju 11 let, ale kdyz nejsou lidi, nesezete věci, neni co dělat a s kym si povidat tak to proste nebavi nikoho, myslím si že 20 lidi v jednou cechu to stejně nezachrani, a jak bylo receno, Vigilandcrew, CallForBrave a dalsi cechy, který jsou na Jinno potazmo jinde tak lidi z nich sneodejdou, pri nejmensim ne vudci, každopádně snad Vám to vyjde a budu mít komu alespon vyhlasovat warr, protože je to vážně mrtvy, gl (FikusCZ)
    • @FikusCZ Docela bych se chtěl zeptat co přesně jsi očekával? Že všichni zahodí 10 let hraní a půjdu na nový server? BEZ NIČEHO, ZASE OD NULY? Však od začátku bylo jasný, že je to server pro lidi, kteří se buďto na Fenixu neprosadili (tzn. malý lvl, málo financí atd) nebo pro lidi, kteří chtějí znova začít offík. Jenže se opakuje stejná situace jako byla u Heliosu. Nejdříve obrovský povyk, velký zájem být nejlepší. Ale když lidi zjistili, že vlastně na serveru nic není, všechno si musí udělat sami (dropnout v lepším případě) => hlavně koupit v IS, tak samozřejmě zájem opadl a spousta lidí se vrátila na Fenix, kde je sloučeno 5 serverů dohromady a nepřeberný množství itemů za minimální cenu. Takže scénář u Heliosu jako přes kopírák, byl jsem se nedávno na Mithu podívat a zájem o server prostě není :)
    • MrKlepik wrote:

Jenže se opakuje stejná situace jako byla u Heliosu. Nejdříve obrovský povyk, velký zájem být nejlepší. Ale když lidi zjistili, že vlastně na serveru nic není, všechno si musí udělat sami (dropnout v lepším případě) => hlavně koupit v IS, tak samozřejmě zájem opadl a spousta lidí se vrátila na Fenix, kde je sloučeno 5 serverů dohromady a nepřeberný množství itemů za minimální cenu. Takže scénář u Heliosu jako přes kopírák, byl jsem se nedávno na Mithu podívat a zájem o server prostě není :)

Já si zase myslím, že lidi neskončili proto, protože by si vše museli udělat sami, ale proto, protože mají všechno hned. Zbraně každých 10 lvlů, které jsou silnější než ty, které si člověk udělá.. Např. zbraň od lvlu 70, která se dostane tak jako všechny na 14 dní byla silnější jak jedák +6 s průmkou 34%. Zbraň od lvlu 30 absolutně nemá smysl dělat... Každou chvilku jsou nějaké eventy, např. ten rybářský při kterém si každý naitemoval věci. Ta hra není už to co bývala, je to moc lehký. Do pár dnů jsi lvl 80 a pak dělat co? Navíc na prázdném serveru, kde se chodí akorát věž..

Nevím tedy jak to tam vypadá teď, ale poslední dobou jsem viděla hráče co tam ještě hráli stát akorát na náměstí, což je hrozná zábava..
    • Tak tohle je podle mě naprosto hloupá logika. Ta zbraň je přeci na 14 dní. Tzn za 2 týdny bude sekat pěstma, že se zbraň (i když slabší) nevyplatí? :D A právě to itemování, to není podle mě až tak úplně pravda. Sice dneska už jsou začarka atd z truhel, z eventů apod, ale furt to nepokryje přece potřeby novýho serveru, natož pokud má člověk víc výbav. Na fenixu si vzpomeneš že chceš ebeny +9 s 20% nemrtvý na dropa, tak vezmeš 2 stovky (chápej 200kk) a koupíš je během pár minut. A oproti tomu na mithgardu? Tam je to přece úplně diametrálně odlišný. Takže si nemyslím že by lidi měli hnedka všechno, právě naopak.
    • Undyne wrote:

MrKlepik wrote:

Jenže se opakuje stejná situace jako byla u Heliosu. Nejdříve obrovský povyk, velký zájem být nejlepší. Ale když lidi zjistili, že vlastně na serveru nic není, všechno si musí udělat sami (dropnout v lepším případě) => hlavně koupit v IS, tak samozřejmě zájem opadl a spousta lidí se vrátila na Fenix, kde je sloučeno 5 serverů dohromady a nepřeberný množství itemů za minimální cenu. Takže scénář u Heliosu jako přes kopírák, byl jsem se nedávno na Mithu podívat a zájem o server prostě není :)
      Já si zase myslím, že lidi neskončili proto, protože by si vše museli udělat sami, ale proto, protože mají všechno hned. Zbraně každých 10 lvlů, které jsou silnější než ty, které si člověk udělá.. Např. zbraň od lvlu 70, která se dostane tak jako všechny na 14 dní byla silnější jak jedák +6 s průmkou 34%. Zbraň od lvlu 30 absolutně nemá smysl dělat... Každou chvilku jsou nějaké eventy, např. ten rybářský při kterém si každý naitemoval věci. Ta hra není už to co bývala, je to moc lehký. Do pár dnů jsi lvl 80 a pak dělat co? Navíc na prázdném serveru, kde se chodí akorát věž..

Nevím tedy jak to tam vypadá teď, ale poslední dobou jsem viděla hráče co tam ještě hráli stát akorát na náměstí, což je hrozná zábava..
      Co se týče toho stání na náměstí, tak se jedná o několik málo příslušníků žluté říše a modré říše, nikoho jiného tam takhle bezúčelně stát nepotkávám. Většinou stojí proto, že na 75 nevytáhnout věž, nedají waterko ani red les.
      Souhlasím s tím, že nemá smysl si dělat zbraň od 30, ale sehnat si rovnou až jedák. Nicméně to očividně 3/4 serveru neví, a tak je jedna z nejprodávanějších věcí na serveru dobré FMSko. Na těch nižších levelech kolem té 40 - 50 se ten počet hráčů poměrně dost naplnil. Na druhou stranu spousta vysokých levelů z té první vlny končí/prodává účty, takže se zdá, že server umírá. To bude platit i pro Fíkusovy výdělky z klenotníka - dříve byly na stáncích od některých hráčů slzy +6, takže nebyl problém kovat ve věži a dost lidí to na +9 zkoušelo u klenotníka - což už potom ten výdělek udělalo. Teď jsem podobné stánky už delší dobu neviděl, tudíž asi těžko bude někdo používat klenota. Leda by si tam chodil borec kovat ebenky, což pochybuju.
      :borg:
    • Undyne wrote:

MrKlepik wrote:

Ano pokud se necháš vyexpit tak za pár dní můžeš být díky meley lv 80 :D Ty zbraně co sem měl na dropíkovi teda moc silný nebyli proti tomu co u něj mám ve výbavě ale chápu že pro někoho kdo tu výbavu nemá se to zda naprosto super třeba :D A lehké je podle tebe dnes co :D ?? To že dnes už je event skoro každý den a ne jako kdysi kdy se člověk na event opravdu těšil a připravoval půl roku předem třeba :D Na fenixu taky třeba vidíš přes týden stát lidi jen na námku ale možná je to také tím že si lidi stojí hodnost nebo kvůli plátnu a mezitím i po práci si jdou na chvilku lehnout aspon tak to praktikuju já a další lidi z červené říše pokud vím :D
    • MrKlepik wrote:

Tak tohle je podle mě naprosto hloupá logika. Ta zbraň je přeci na 14 dní. Tzn za 2 týdny bude sekat pěstma, že se zbraň (i když slabší) nevyplatí? :D A právě to itemování, to není podle mě až tak úplně pravda. Sice dneska už jsou začarka atd z truhel, z eventů apod, ale furt to nepokryje přece potřeby novýho serveru, natož pokud má člověk víc výbav. Na fenixu si vzpomeneš že chceš ebeny +9 s 20% nemrtvý na dropa, tak vezmeš 2 stovky (chápej 200kk) a koupíš je během pár minut. A oproti tomu na mithgardu? Tam je to přece úplně diametrálně odlišný. Takže si nemyslím že by lidi měli hnedka všechno, právě naopak.

Zbraň je na 14 dní, ale dostává se až do lvlu 70. Takže na lvlu 60 si vezmeš tu od 60 a na lvlu 79 pak tu od lvlu 70 (na lvlu 80 mi už nešla vyzvednout) a pak do těch 14 dní si nějakou od lvlu 75 už uděláš, což je o dost lehčí, než kdybys musel shánět zbraň od lvlu 30. Začarka a zesilka jsou z truhel a samozřejmě to nestačí na úplně celou výbavu, ale je to úplně něco jiného než Metin býval dříve. Mě popravdě ta hra takhle nebaví, dřív to bylo o hodně, hodně zábavnější. Teď mi to už připadá jak nějaký trošičku těžší privát. :)

Edit pro jard01: (při psaní jsem neviděla tvůj příspěvek) Ano, někdo se expit nechává, já ale třeba nikdy od nikoho. ;) Výbavu mám si myslím celkem dobrou (na Mithgard dobrou... na Fenix už tolik asi ne). Se pařátama jestřába+8 s průmkou 34% jsem brala metinům 90 o 100 menší dmg jak s tou zbraní, která se dostává na lvlu 70. Lehké je podle mě dnes už v metinu všechno, pokud hraješ hodně dlouho, tak musíš vědět sám moc dobře, že ta hra je prostě už o hrozně jednodušší, než byla dříve. K tomu stání na náměstí.. Možná ty to tak děláš, ale na Mithgardu stojí plno hráčů na náměstí (mimo náměstí) a to ne jen kvůli hodnosti nebo kvůli plátnu... Stojí tam, protože je to buď nebaví nebo jak psal Lousos nic nedávají.

The post was edited 2 times, last by Undyne ().

• Když už je řeč o zbraních a výbavě,mě by se třeba líbilo,aby hra poskytovala dropy,a to v omezenemém spíš malém měřítku a někde v nabídce svitku by byl nákres,obrys brnění či zbraně,šperku a my z dropů co dropneme (+ bonusy náhodné) bychom si sami mohli stavět zbran či brnka apod.Bonus byb yl náhodný a stavbou by se měnilmvetšinou k nelibosti naší :)

A pokud by taková věc byla neprodejná mohli by se její bonusy zvyšovat současně s lvl postavičky. :)

Ale když sem něco podobnýho navrhovala,byla sem fackovaná z obou stran tak nevím no :)
    • Jasně, je to jiná hra než dříve, ale kdyby se hra nevyvíjela, asi těžko by se udržela. To, že jsou dnes jiný možnosti a ulehčení než před 10 lety, to je prostě realita no :) A s těma zbraněma to furt nechápu. Já teda když začínal od nuly, tak priorita byla vydělat si na výbavu a udělat kouzla, potom až expit. Jestli je dneska moderní expit na 80 s M2 kouzlama a se zbraněma z úkolů a potom stát na námku že nic nedám, tak skutečně chápu, že to někoho asi nebaví :D
    • Souhlas, ani neudělají bio, výbavu a výsledkem je pak zmiňovaná postava 80 lv s M3 aurou, která neutáhne ani věž. Co jinýho pak než skončit, když člověk nikde nic nedá. Podle mě není vůbec rozumný dělat rovnou jedák a hnát se na lv 75, protože tam ostrouhá. Ono to není jen tak náhodou že se 75 lv dřív dělal přes rok, když do toho člověk započítává bio, čtení a vydělávání/dělání výbavy
    • Máte pravdu.

Ale na jednu věc se zapomíná - no věc je špatná formulace asi - a to jsou přátelé.I s low výbavou může člověk hrát když ve hře najde přátele.

Může s nima chodit kam chce a nemusí se až tolik bát že by sám nic nedal.O tom by asi měli být cechy.Ale všichni víme jak to tady funguje.Tak vlastně pořádně ani nevím kde je chyba jestli ve výbavě nebo ... :)

Dracone wrote:

Chápu, proč to lidi balej a ačkoliv se Metin výrazně zjednodušil, pořád to dá dost práce, když člověk nejede IS. S touhle myšlenkou jsem na Mithgard ani nelez a ačkoliv mě mrzí, že snaha tolika hráčů přijde v niveč, tak se to dalo čekat.

No každý jsme nějaký,občas přehodnotíme to co děláme a dáme si jiné priority.Možná že jen spousty lidí čtve že za 10 let hry má tahle hra pořád stejné chyby jaké měla v minulosti.Už je přestalo prostě bavit to složitý nastavovámní woken a programů.Těžko říct,navíc jediný co tuhle hru táhne je levelování.Něco jako cílová meta.A co víc?

Cechy mají omezený lvl,postavičky také - příšery to samé apod.Co chceš pak ve hře dělat? Jedině založit nový char - ale nemá vlastní interakci - ani minulost ani příběh co by zabavil ....

Možná na to mám jen špatný úhel pohledu to nevím ... :)

The post was edited 1 time, last by Joedo ().

• Já se jako magor hnal nejdřív na 69 (4 m skilly), 70 (BS+9) a nakonec na 75 (jedák, watery atp). Jsou to docela krušný časy, když máte skilly M8, slabší výbavu a fakt není co dělat. Takže pak spousta času na dropovi a na tom jsem to zvednul, ale bylo to fakt peklo. Chápu, proč to lidi balej a ačkoliv se Metin výrazně zjednodušil, pořád to dá dost práce, když člověk nejede IS. S touhle myšlenkou jsem na Mithgard ani nelez a ačkoliv mě mrzí, že snaha tolika hráčů přijde v niveč, tak se to dalo čekat.

K Joedo: Výbava se dnes dá udělat taková, že dáš všechno sám. Tam jsou mety dnešních hráčů a možná i proto společné hraní (méně lukrativní) upadá. Druhý důvod je, že jsou lidi hovada, ale s tím asi nic moc neuděláme...
    • Můžu říct, že jako člověk, co hře neobětuje vše... A neplatí, tak udělat pořádnou postavu je stále běh aspoň na rok, rok a půl... A to nepočítám aspoň základ alchu...

První drahá výbava od 35, druhá od 75, do toho buffka + její výbava... Trvá to. Za týden se dá udělat 300kk, ale po 2 týdnech z toho člověk zmagoří...

Mithgard umírá - ne všichni chtějí platit, a ti, co neplatí, nemají šanci. Na fénixu ano.
      WP Sura lvl 75-The Godness :chainsaw:
      Začarovaná čepel: P :thumbsup:
      Začarované brnění: P :thumbsup:
      Strach: M10
      Dračí vír: M7

Něchť se nepřátelé třesou! Soumrak přichází...

BUFF lvl 72 - Endurancee :love:
      Teprve začínáme...
      Pomoc draka: M8
      Požehnání: M
      7