Přidání uživatelské funkce do fora hry

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Přidání uživatelské funkce do fora hry

Vážení a milí příznivci této hry a herního fora:

Navrhuji malé vylepšení fora a to přidáním funkce - uzamčení vlákna.(Vysvětlovat tuto funkci snad nemusím - nadřazený této funkci je vždy moderátor fora - dle jeho uvážení může debatu okamžitě přerušit (uzamknout) bez ohledu na komentáře,či zakladatele threadu.

O co jde - mnohdy se tvoří a celkem kreativně myslí,v sekci např. návrhy - bohužel ne každý má či chce do svých počítačů "kecálky" např. skype apod. Navíc odbíhání od tématů formou PM zpráv či jiných aplikací nikdy nevyřeší problém,jelikož další lidé v současném vláknu by rádi přispěli svými názory a nemají k tomu prostor.(Nejsou v obraze a mnohdy reagují podrážděně pouze proto,že řešení např. návrhu už pokročilo jinam - např. přes PM nebo skype)Další věcí je vyčleňování názorů a tím i "částečné zesměšnování myšlenek".Tím se princip fora ruší a působí velmi negativně na možné nováčky.Rozhodně pravidla fora jsou nutné respektovat,ale existují i vyjímky kde se dá dotyčné vlákno uzamknou uživatelem.A to může být právě sekce Návrhy.

Jak by to fungovalo? Do sekce návrhy (pouze u ní) by se přidal symbol klíče.Zakladatel či zakladatelka popř. lidé s hodností by měli automaticky možnost přístupu do vlákna bez ohladu na příkaz zámku uživatele.
      Ale,uživatel - zakladatel vlákna - by mohl tímto způsobem své vlákno uzamknout ostatním,těm co debatují o něčem jiném,popř. nejsou na "stejné vlně" jako on.Tzn. prakticky,že tento uživatel může vlákno uzamknout jiným (kick neboli vyhození z vlákna),ale měl by právo,těm,o kterých si myslí,že jsou přínosem k jeho myšlence (komentáři) a že dokáží posunout či rozvinout jeho myšlenku novými nápady - své vlákno odemknout.A tudíž komunikace by pak už záležela na této vybrané skupině.Ostatní by nadále mohly pozorovat vývoj diskuze,ale nemohli by do ní vstoupit.

Pokud by se někdo domníval,že k nějakému vláknu má co říci,ať negativně či pozitivně,pak by musel požádat zakladatele o povolení a odemčení vlákna pro něj.Tzn, ano jednalo by se částečně o omezení vstupu.
      Ale pouze v sekci návrhy.(Tím se odstraní rušivé elementy,a zajistí se tím i jakási úroveň zpracovávání - jelikož se nesmí zapomínat,že vždy to může moderátor fora uzamknout,pokud se spadne a začne se řešit něco jiného/někdo jiný).

A jelikož tuším,kdo se ozve,nebojte se,tento styl funguje na sociálních sítích celkem dobře,takže by se do dané sekce mohl i zavést.

A dříve než vezmete kameny do rukou a začnete je po mě házet,zamyslete se prosím,všichni nad tím co právě navrhuji.Děkuji

.................................................................................................................................................................................................................................

EDIT: A aby bylo z čeho čerpat a nevyznělo to jako planý žvást,dovolte mi použít svůj komentář jak postupovat při psaní návrhů/úprav popř. nějaké hry - upraveno:
      Takže,můj názor co chci psát je - návrh je stejný jako když se tvoří nová hra:

1.Sehnat pár fandů co mají společnou vizi k tvorbě aplikace - hry,návrhu.Návrh stručne popsat a v bodech uvést čím začít a čím skončit - dát k dispozici ostatním - zda souhlasí.

2.Rozdělit je dle jejich schopností - Tzn.Grafik,programátor,desingér,korektor,apod. - navrhovatel (jednatel),skupina dotvářející (kritik + korektor) návrh,skupina lidí co návrh promýšlejí - vybraní diskutéři apod.

3.Udělat skicu - návrh,Jedná se ale stále o neveřejný formát,tudíž není možné to ještě posílat vejš(tzn.v názvu uvést co se řeší a na co se zaměřit - pokud možno procentuelně uvést míru postupu návrh 0-100%),pokud již bude hrubý produkt - návrh vyhotoven (jedná se u hrubou verzi bez úprav) potom začít schánět a přemlouvat to nejhorší = sponzor,produkce,ale i Jednatel uskupení tvůrcú hry (potažmo GM,GA,WM apod - to je ta nejhorší práce (když o tom píšu,pak i tvůrce případného překladu,není to sranda).Proč? To nejznámější je to,že každý má rád peníze a vždy bude mít ze začátku negativní postoj ke všemu novému.Jak může vědět že to a to bude mít úspěch?Kde jsou záruky?A proč zrovna tohle má sponzorovat,když má třeba rozjetý už něco jiného pro něj (má v tomprachy) výnosnějšího? Stručně řečeno - být klidný/á a počítat s neúspěchem.

4.Pokud se to zdárně dostane až k tomuto bodu,pak musí přijít jaká si reklama,že to existuje.Tzn. už by to mělo být (fuj čas,nesnáším limity) hotové ve formě hrubého produktu.(Který by mohl být už zaslán týmu) Tak aby to mohlo být k dispozici produkci.(Musí to být dodělané a smysluplné).I když to bude s chybama ale jako celek to musí být funkční.

5.Rozhodnutí - pokud se kývne,(dokázali jsme přemluvit či přesvědčit GA popž. jiné členy týmu) pak sehnat opravdový (ne laiky) testery a testovat (provést korekturu,doplnění nejasných věcí) (limit je vždy peníze a termín).

6.Finále - vše je splněno - tudíž šup s tím na svět.

A hlavně nezapomínat na rekapitulaci návrhu - tzn.pokud návrh je v řešení uvést stručně co je vymyšlené a co se řeší - čas od času toto připomenout - např po 10% zpracování
      uoou.cz/poruseni%2Dzabezpeceni/ds-5020/p1=5020
      (a zejména poslední odstavec)

The post was edited 4 times, last by Joedo ().

• Tím si samozřejmě měla dozajisté na mysli mě, že ano :D ?? Víš upřímně je mi líto že nechápeš pojem slova DEMOKRACIE, kde každý má právo říci svůj názor na danou věc at už sní souhlasí nebo nikoliv v rámci slušného vyjadřování :D Ovšem z tohoto tvého příspěvku mám pocit že se zde snažíš zavésti totalitní systém typu Fašismu nebo Komunismu :D Kde jen ty sama budeš rozhodovat a diktovat GAMEFORGE co se smí a co nesmí aktualizovat a upgradovat v Metinu což považuješ za svou soukromou online hru :D A už vůbec ti je jedno kolik tisíců hráčů z celé ČR a SR tuto hru vůbec hraje a jestli stvým názorem souhlasí nebo nesouhlasí :D Nesmíš zapomínat že každý má právo se slušně vyjádřit k danému tématu :D tak už to hold v DEMOKRATICKÉM státě chodí :D
    • Ahoj
      Než to "zamkneš" Joedo,tak to svůj návrh ještě zvaž, protože než by se dobralo v nějakém vlákně zdárného konce a ty bys ho obohatila svými výroky o tom ,že jsi vrtulník a zítra budeš pejsek,okamžitě by ho zakladatel uzamkl a byl by konec.

Neříkám, někdy tvé nápady a návrhy mají hlavu a patu, ale ve většině Tvých příspěvků mám takový divný pocit, že si z lidí kteří komentují a navrhují to či ono děláš legraci. :evil:

Přeji příjemnou hru :)
      bobicek lvl 95 (aurák), ERHARD lvl 35 (aurák, dropík)

kamikk lvl 95 (dračice)

bobicka lvl 90 (dýkařka)

Vedoucí cechu HONEST

Shinsoo (Elrohir) navždy ! ;)

Zbytek si nechám pro sebe :whistling:

The post was edited 2 times, last by bobicek ().

• Nejprve bych byla ráda aby se uživatelé v postu 3 a 5 věnovali tématu,řeším něco jiného.Děkuji.

Dále,pokud nikdo nic dalšího nemá,považuji tento návrh v plném znění za dokončený (post1) a tudíž bych tímto dala prostor někomu z vyšších míst k vyjádření ano/ne.Popř. to na čem z uvedeného ještě zapracovat popř. změnit.Děkuji za účast všech a doufám v úspěch tohoto návrhu.

Děkuji.
    • Bravurně jsi ignorovala poznámky v postech 2,4,5 které označily tvůj návrh za nedemokratický postup, cenzuru a v případě 5 i nastínily možný vývoj událostí v případě zavedení. Že v návrzích musí být systém to uznávám, ale zároveň mi přijde, že tebou navržené uzamykání je naprosto nevhodné pro platformu, která má býti nazývána fórem. S takovou bych byl rád, kdyby se toto vlákno uzavřelo/ transformovalo v návod, jak podávat kvalitní a kvalitně zpracované návrhy.
    • k uživateli postu 8 - souhlasím a vím o tom.A co navrhuješ tedy pozměnit v uváděném postu 1?

Pro mě je ten návrh připraven k odsouhlasení či poslání do koše ve znění v jakém je.Ráda to doupravím,pokud se přijde ještě na nějaké nejasnosti.

Jenže Wedysis,já nepíšu ve všech sekcích,to ne.Jen v sekci návrhy to zavést.Nikde jinde to neomezovat.

A jinak ocásek nemám - ale pampelišky to je moje :)

EDIT:Omluva Dracone - nějak sem přehlídla tvůj koment (post7) Pardon.Ale napravuji to,takže nesouhlasíš s celým zněním navrhu v podobě jaké je předkládán.Pouze souhlasíš s jeho druhou částí.Problém je v tom,že nejsem moderátorka fora,a tudíš tento návrh by potom postrádal (myslím návod) jakousi zodpovědnost či ověření.Prostě - i když jsem o tom uvažovala - nemohla a ani nechtěla zakladat další thread s vláknem návod - jednoduše nemám na to funkci :)
      Proto bych byla opravdu ráda,aby to bud moderátor hodil do koše nebo aby napsal ano - ale ......
      Jinak to co jsi psal respektuji - není to sociální síť.Ale vždy se najdou rušivé elementy co prostě z návrhu udělají absolutní nesmysl.A to nepíšu jako diktátor,na mě nikdy nezáleželo,ale myslím tím na všechny ostatní a na to,že vlastně jim by to náramě pomohlo v této sekci realizovat své myšlenky do formy návrhu,který bude přínosný pro samotnou hru.Ale jednoznačně děkuji za koment a tvůj názor :)

A jen dodám,že laiky co uděluji slouží tedy mě pro lepší orientaci.Komentáře co mají pro mě význam a jsou svým obsahem (postojem) pro mě samotnou přínosem.A pokud mě napadne nějaký návrh,obratím se převážně na ty,kterým jsem dala laik.I když byly negativní v komentářích popř. si myslí něco jiného.Takže mám jaksi vyčleněnou skupinu lidí,na které se v dalších návrzích obratím,a bude očekávat jejich názory,i když neuvedu jejich nicky.To jen vysvětluji své laiky - i když nemusím :) Nejsou zadarmo.

The post was edited 2 times, last by Joedo ().

• Zkráceně, myslím, že od toho zde slouží zde moderátoři, kteří byli pečlivě vybráni. Pokud by zde nastala taková funkce, už by mi přišla jejich přítomnost částečně zbytečná (kromě kontrol apod).

Takže za mě zbytečnost, myslím, že není problém se v pohodě domluvit s moderátorem či požádat přidávající, aby se komentování zdrželi. Zrovna v tomhle ohledu věřím, že je team vstřícný.
      Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix

Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity
    • Dobrá tedy - jste proti 1 části,tudíž moje první část se nelíbí a tak jí ruším.Tudíž celkově je diskutovaný návrh na nějakých 50%.

Takže zbývá druhá část - a to:

1.Sehnat pár fandů co mají společnou vizi k tvorbě aplikace -hry,návrhu.Návrh stručne popsat a v bodech uvést čím začít a čím skončit- dát k dispozici ostatním - zda souhlasí.

2.Rozdělit je dle jejich schopností -Tzn.Grafik,programátor,desingér,korektor,apod. - navrhovatel (jednatel),skupina dotvářející (kritik + korektor) návrh,skupina lidí co
      návrh promýšlejí - vybraní diskutéři apod.

3.Udělat skicu - návrh,Jedná se ale stále o neveřejný formát,tudíž nenímožné to ještě posílat vejš(tzn.v názvu uvést co se řeší a na co se zaměřit - pokud možno procentuelně uvést míru postupu návrh 0-100%),pokud již bude hrubý produkt - návrh vyhotoven (jedná se ohrubou verzi bez úprav) potom začít schánět a přemlouvat to nejhorší =
      sponzor,produkce,ale i Jednatel uskupení tvůrcú hry (potažmo GM,GA,WM apod - to je ta nejhorší práce (když o tom píšu,pak i tvůrce případného překladu,není to sranda).Proč? To nejznámější je to,že každý má rád peníze a vždy bude mít ze začátku negativní postoj ke všemu novému.Jak může vědět že to a to bude mít úspěch?Kde jsou záruky?A proč zrovna tohle má sponzorovat,když má třeba rozjetý už něco jiného pro něj (má v tomprachy) výnosnějšího? Stručně řečeno - být klidný/á a počítat s neúspěchem.

4.Pokud se to zdárně dostane až k tomuto bodu,pak musí přijít jaká si reklama,že to existuje.Tzn. už by to mělo být (fuj čas,nesnáším limity) hotové ve formě hrubého produktu.(Který by mohl být už zaslán týmu) Takaby to mohlo být k dispozici produkci.(Musí to být dodělané a smysluplné).I když to bude s chybama ale jako celek to musí být funkční.

5.Rozhodnutí - pokud se kývne,(dokázali jsme přemluvit či přesvědčit GA popž. jiné členy týmu) pak sehnat opravdový (ne laiky) testery a testovat (provést korekturu,doplnění nejasných věcí) (limit je vždy peníze a termín).

A hlavně nezapomínat na rekapitulaci návrhu - tzn.pokud návrh je v řešení uvést stručně co je vymyšlené a co se řeší - čas od času toto připomenout - např po 10% zpracování

Prosím tímto zúčastněné o jejich vyjádření co upravit/vyškrtnout.Děkuji - popř zdali s tím jsou za jedno.
    • Návod je to pěkný, ale je to spíš takový obecný business plán, ale do návrhů na MT2 je to nepoužitelné - nebudou nějak extra schopné týmy, nabízí se to vždy GF a hlavně si nemyslím, že by se kdokoliv chtěl dělat s takovým dílem, když mu ho v 95% případů zamítnou (Lendinovo slovo).

Systém navržený chápu a uznávám jako fungující model, ale je určený pro o dost jiné podmínky než máme my...
    • Dracone,nejprve,nechtěla jsem to psát hned na začátek,považovala jsem to za dost velkou indici.Ale ted už to napsat mohu.Nejen to co je v postu uvedeno k diskuzi,ale celé toto vlákno jsem měla na mysli uvést jako model.Prostě jako příklad toho jak psát návrhy.Nechtěla jsem prostě,aby hned každý věděl o co jde (bylo by to strojené a nemohlo by to sloužit ostatním - už z principu).Teď už to je v podstatě jedno.A to proto,aby když někdo bude v koncích,toto vlákno otevřel a mohl to použít jako indicii,tak trochu i pomoc,při řešení jeho návrhu,popř při řešení nějaké té krize - co je špatně a vyvarovat se toho (bohužel spousty návrhů/nápadů) z minula je celkem dobrých a posunuly by hru dopředu - pak přístup komentářů a to,že každý si psal páte přes deváté samo o sobě návrh pohřbilo.Nebylo čeho se chytnou - pomyslně něco mít v ruce.Proto jsem jen chtěla tohle vlákno použít jako celkový návod jak psát návrhy - lepšíma slovama - jak jsi psal ty - jako model.

A teď k tématu - můžeš uvést svojí vizi - budu vděčná - díky :) Já vycházela z názvu 2 části,takže pokud vidíš chyby napiš je,bud sám nebo já je opravím nebo začlením do koncepce "návodu".Děkuji.

60%

EDIT:Jinak i o tom je v návodu zmínka - počítat s neúspěchem :) Jinak,asi jsem naivní,ale naopak já pevně věřím,že tady se najdou skupinky lidí,co jsou tvořivý a pochopí že prostě když to nevyjde,tak to nevyjde.Nevím proč,ale já jim prostě věřím.Jen to v nich probudit bude někdy těžké ale ne tolik,protože i mohou mít možnost přeci být těmi co se zaslouží o úspěch a zkvalitnění hry,VĚŘÍM JIM - i to že pochopí,že né vždy (stejné jak u jiných aplikací) to projde,to je bysnis!!! A to jsem opravdu teď smrtelně vážná.

The post was edited 4 times, last by Joedo ().

• Joedo wrote:

Zakázali mi červenou, tak tady to máte

Dobrá tedy - jste proti 1 části,tudíž moje první část se nelíbí a tak jí ruším.Tudíž celkově je diskutovaný návrh na nějakých 50%.

1.Sehnat pár fandů co mají společnou vizi k tvorbě aplikace -hry,návrhu.Návrh stručne popsat a v bodech uvést čím začít a čím skončit- dát k dispozici ostatním - zda souhlasí. Určitě, je super, když se kolem návrhu vytvoří core tvůrců, kteří se tomu více věnují a vytvářejí reporty a závěry z volné diskuse.

2.Rozdělit je dle jejich schopností -Tzn.Grafik,programátor,desingér,korektor,apod. - navrhovatel (jednatel),skupina dotvářející (kritik + korektor) návrh,skupina lidí co návrh promýšlejí - vybraní diskutéři apod. Mám trochu pocit, že nemáme tak jasně vyčleněné "odborníky" ponechal bych to ve skupinové diskuzi a ať ti, co tomu nerozumí drží hubu.

3.Udělat skicu - návrh,Jedná se ale stále o neveřejný formát,tudíž nenímožné to ještě posílat vejš(tzn.v názvu uvést co se řeší a na co se zaměřit - pokud možno procentuelně uvést míru postupu návrh 0-100%),pokud již bude hrubý produkt - návrh vyhotoven (jedná se o hrubou verzi bez úprav) potom začít shánět a přemlouvat to nejhorší =sponzor,produkce(to máme poměrně jasný, GF nebo nic...),ale i Jednatel uskupení tvůrcú hry (potažmo GM,GA,WM apod - to je ta nejhorší práce (když o tom píšu,pak i tvůrce případného překladu,není to sranda). Modrou větu vůbec nechápu, je to nějaký zmatený. Hlavně si myslim, že překlad si zvládne GF samo. Proč? To nejznámější je to,že každý má rád peníze a vždy bude mít ze začátku negativní postoj ke všemu novému. A tohla tak trochu vysvětluje, proč se nebudou vyrábět žádné polohotové projekty, které pak GF jen převezme - zadara to nikdo dělat nebude. Jak může vědět že to a to bude mít úspěch?Kde jsou záruky?A proč zrovna tohle má sponzorovat,když má třeba rozjetý už něco jiného pro něj (má v tomprachy) výnosnějšího? Stručně řečeno - být klidný/á a počítat s neúspěchem. To je skoro denní chléb...

4.Pokud se to zdárně dostane až k tomuto bodu,pak musí přijít jaká si reklama,že to existuje.Tzn. už by to mělo být (fuj čas,nesnáším limity) hotové ve formě hrubého produktu.(Který by mohl být už zaslán týmu) Takaby to mohlo být k dispozici produkci.(Musí to být dodělané a smysluplné).I když to bude s chybama ale jako celek to musí být funkční. Tohle moc neberu, zase je to napůl to, co ve 3 a zase se počítá se skoro hotovým produktem, který je třeba "jen" odladit.

5.Rozhodnutí - pokud se kývne,(dokázali jsme přemluvit či přesvědčit GA popž. jiné členy týmu) hlavně vedení GF pak sehnat opravdový (ne laiky) testery a testovat (provést korekturu,doplnění nejasných věcí) (limit je vždy peníze a termín). No, ono by úplně stačilo mít komunitu, která by to testovala tak jako poloprofesionálně na uzavřeném serveru.

A hlavně nezapomínat na rekapitulaci návrhu - tzn.pokud návrh je v řešení uvést stručně co je vymyšlené a co se řeší - čas od času toto připomenout - např po 10% zpracování Zásadní věc- rekapitulovat, sumarizovat a diskutovat

Prosím tímto zúčastněné o jejich vyjádření co upravit/vyškrtnout.Děkuji - popř zdali s tím jsou za jedno.
      Tak tady to máte, de facto je to dopodrobna rozebraný post 12

Červená je taková údernější, tohle je fakt takový vyšeptalý :/
    • Teď když na to koukám,ta modrá věta je formulovaná špatně - měl toto vyznít ve smyslu - nemusíme se zajímat o případný překlad,pokud bude úspěch,pak sama produkce,někdy sponzor informuje tvůrčí tým o možnosti překladu,a mnohdy požáda tvůrce i o obměnu textu - z důvodu odlišností jazyků a mentality cizinců.Jen sem něvěděla jak to tam vložit.

Předkládaný návrh - je post 14 - tak by se to mohlo předložit vejš.Návrh uvedený v postu 14 se mi líbí a považuji ho za asi z 89% hotový.

The post was edited 1 time, last by Joedo ().

• Možná by stálo za to, to ještě jednou přepsat. Vím, že jsem úžasný (just kidding), ale přeci jen to není úplně jasné, co vlastně chceme použít jako návod... Některé věci jsem jen zdrbnul a není jasné co zbylo. Radši to necháme na 90% a ještě provedeme jednu sumarizaci.

A jbtw, jsem Dracone, nikoliv Darcoon.

PádJméno
      1Dracone
      2Draconeho/Dracona
      3Draconemu
      4Draconeho
      5Dracone
      6Draconem
      7Draconem
    • Návrh je podobný jako když se tvoří nová hra:

[i]Nejdůležitější vždy je - hlavně nezapomínat na rekapitulaci návrhu - tzn.pokud návrh je v řešení uvést stručně co je vymyšlené a co se řeší - čas od času toto připomenout - např po 10% zpracování Zásadní věc- rekapitulovat, sumarizovat a diskutovat[/i]

1.Sehnat pár fandů co mají společnou vizi k tvorbě aplikace -hry,návrhu.Návrh stručne popsat a v bodech uvést čím začít a čím skončit- dát k dispozici ostatním - zda
      souhlasí.Tím se rozumí: Určitě, je super, když se kolem návrhu vytvoří core tvůrců, kteří se tomu více věnují a vytvářejí reporty a závěry z volné diskuse.

2.Rozdělit je dle jejich schopností (zjednodušeně):[i]Mám trochu pocit, že nemáme tak jasně vyčleněné "odborníky" ponechal/a bych to ve skupinové diskuzi a ať ti, co tomu nerozumí drží hubu (raději mlčí).

3.Udělat skicu - návrh,Jedná se ale stále o neveřejný formát,tudíž není možné to ještě posílat vejš (tzn.v názvu uvést co se řeší a na co se zaměřit - pokud
      možno procentuelně uvést míru postupu návrh 0-100%),pokud již bude hrubý produkt - návrh,vyhotoven (jedná se ohrubou verzi bez úprav) potom začít schánět a přemlouvat to nejhorší = GF - "řekne" beru nebo ne,o případný překlad textu se také již postará GF.Proč z většiny návrhů téměř nic neprojde?To nejznámější je to,že každý má rád peníze a vždy bude mít ze začátku negativní postoj ke všemu novému.([i]A tohle tak trochu vysvětluje, proč se nebudou vyrábět (vydávat,přebírat,posílat GF) žádné polohotové projekty, které pak GF jen převezme a dodělá - to zadara nikdo (GF) dělat nebude.Jak může vědět že to a to bude mít úspěch?Kde jsou záruky?A proč zrovna tohle má sponzorovat,když má třeba rozjetý už něco jiného pro něj (má v tomprachy) výnosnějšího? Stručně řečeno - být klidný/á a počítat s neúspěchem.To je skoro denní chléb...

4.Pokud se to zdárně dostane až k tomuto bodu,[i] počítá se skoro hotovým produktem, který je třeba "jen" odladit .Pak by měla (mohla) přijít(zejména u tvorby her) jaká si reklama,že to existuje.[/i]

5.Rozhodnutí - pokud se kývne,(dokázali jsme přemluvit či přesvědčit GA popř. jiné členy týmu - ale hlavně GF). Pak sehnat opravdový (ne laiky) testery a testovat (provést
      korekturu,doplnění nejasných věcí) (limit je vždy peníze a termín - platí především u her).[i]I když, ono by úplně stačilo mít komunitu, která by to testovala tak jako poloprofesionálně na uzavřeném serveru.

.................................................................................................................................................................................................................................
      Zpracováno asi na 91 %

Dracone,jako návod myslím,ne přímo jen to o čem diskutujeme,ale tohle celé vlákno.Je zde prostě vidět úplně vše.Nesouhlasy,"rejpaly",postoje.chyby především ty moje,dokonce i vývoj "návrhu" to jak vypadal dlouhý nesmyslný - a po tom všem jak se začíná rýsovat něco použitelnýho - prostě škola hrou :)

Mimo záznam - dneska bylo tak krásně - hm,ale když ty pampelišky táák .... Ne vážně,promin za zkomolení nicku.A díky za skloňování podst.jmen - opakování matka moudrosti :)

The post was edited 1 time, last by Joedo ().

• I'm OK. Jenom prosím moje výtvory nechávej zeleně, pokud jsi nepřepsala původní větu tak aby to do ní pasovalo, líp se pak orientuje v tom, co je myšlenka a co komentář.

Ale zase mám problém s bodem 3, jak to myslíš s tou hrubou verzí? Napsaná na papíře neboj jako program? Varinatu program předem vyvracím, moc práce zadarmo
    • Dobře dobře zkusíme si udělat malou rekapitulaci - před úpravou:

Dracone wrote:

Joedo wrote:

Zakázali mi červenou, tak tady to máte

Dobrá tedy - jste proti 1 části,tudíž moje první část se nelíbí a tak jí ruším.Tudíž celkově je diskutovaný návrh na nějakých 50%.

1.Sehnat pár fandů co mají společnou vizi k tvorbě aplikace -hry,návrhu.Návrh stručne popsat a v bodech uvést čím začít a čím skončit- dát k dispozici ostatním - zda souhlasí. Určitě, je super, když se kolem návrhu vytvoří core tvůrců, kteří se tomu více věnují a vytvářejí reporty a závěry z volné diskuse.

2.Rozdělit je dle jejich schopností -Tzn.Grafik,programátor,desingér,korektor,apod. - navrhovatel (jednatel),skupina dotvářející (kritik + korektor) návrh,skupina lidí co návrh promýšlejí - vybraní diskutéři apod. Mám trochu pocit, že nemáme tak jasně vyčleněné "odborníky" ponechal bych to ve skupinové diskuzi a ať ti, co tomu nerozumí drží hubu.

3.Udělat skicu - návrh,Jedná se ale stále o neveřejný formát,tudíž nenímožné to ještě posílat vejš(tzn.v názvu uvést co se řeší a na co se zaměřit - pokud možno procentuelně uvést míru postupu návrh 0-100%),pokud již bude hrubý produkt - návrh vyhotoven (jedná se o hrubou verzi bez úprav) potom začít shánět a přemlouvat to nejhorší =sponzor,produkce(to máme poměrně jasný, GF nebo nic...),ale i Jednatel uskupení tvůrcú hry (potažmo GM,GA,WM apod - to je ta nejhorší práce (když o tom píšu,pak i tvůrce případného překladu,není to sranda). Modrou větu vůbec nechápu, je to nějaký zmatený. Hlavně si myslim, že překlad si zvládne GF samo. Proč? To nejznámější je to,že každý má rád peníze a vždy bude mít ze začátku negativní postoj ke všemu novému. A tohla tak trochu vysvětluje, proč se nebudou vyrábět žádné polohotové projekty, které pak GF jen převezme - zadara to nikdo dělat nebude. Jak může vědět že to a to bude mít úspěch?Kde jsou záruky?A proč zrovna tohle má sponzorovat,když má třeba rozjetý už něco jiného pro něj (má v tomprachy) výnosnějšího? Stručně řečeno - být klidný/á a počítat s neúspěchem. To je skoro denní chléb...

4.Pokud se to zdárně dostane až k tomuto bodu,pak musí přijít jaká si reklama,že to existuje.Tzn. už by to mělo být (fuj čas,nesnáším limity) hotové ve formě hrubého produktu.(Který by mohl být už zaslán týmu) Takaby to mohlo být k dispozici produkci.(Musí to být dodělané a smysluplné).I když to bude s chybama ale jako celek to musí být funkční. Tohle moc neberu, zase je to napůl to, co ve 3 a zase se počítá se skoro hotovým produktem, který je třeba "jen" odladit.

5.Rozhodnutí - pokud se kývne,(dokázali jsme přemluvit či přesvědčit GA popž. jiné členy týmu) hlavně vedení GF pak sehnat opravdový (ne laiky) testery a testovat (provést korekturu,doplnění nejasných věcí) (limit je vždy peníze a termín). No, ono by úplně stačilo mít komunitu, která by to testovala tak jako poloprofesionálně na uzavřeném serveru.

A hlavně nezapomínat na rekapitulaci návrhu - tzn.pokud návrh je v řešení uvést stručně co je vymyšlené a co se řeší - čas od času toto připomenout - např po 10% zpracování Zásadní věc- rekapitulovat, sumarizovat a diskutovat

Tak tady to máte, de facto je to dopodrobna rozebraný post 12
      Červená je taková údernější, tohle je fakt takový vyšeptalý :/

Po úpravě:

Joedo wrote:

Návrh je podobný jako když se tvoří nová hra:

* Nejdůležitější vždy je - hlavně nezapomínat na rekapitulaci návrhu - tzn.pokud návrh je v řešení uvést stručně co je vymyšlené a co se řeší - čas od času toto připomenout - např po 10% zpracování Zásadní věc- rekapitulovat, sumarizovat a diskutovat

1.Sehnat pár fandů co mají společnou vizi k tvorbě aplikace -(X) návrhu.Návrh stručne popsat a v bodech uvést čím začít a čím skončit- dát k dispozici ostatním - zda souhlasí.(vsuvka)Tím se rozumí: Určitě, je super, když se kolem návrhu vytvoří core tvůrců, kteří se tomu více věnují a vytvářejí reporty a závěry z volné diskuse.

2.Rozdělit je dle jejich schopností (X) (zjednodušeně): první věta smazána (X). Mám trochu pocit, že nemáme tak jasně vyčleněné "odborníky" ponechal/a bych to ve skupinové diskuzi a ať ti, co tomu nerozumí drží hubu (vsuvka) (raději mlčí).

3.Udělat skicu - návrh,Jedná se ale stále o neveřejný formát,tudíž není možné to ještě posílat vejš (tzn.v názvu uvést co se řeší a na co se zaměřit - pokud
      možno procentuelně uvést míru postupu návrh 0-100%),pokud již bude hrubý produkt - (X) návrh,vyhotoven (jedná se ohrubou verzi bez úprav - (vsuvka) myšleno psané nanečísto na papíře - (vsuvka) ne jako program) potom začít schánět a přemlouvat to nejhorší (X) = GF - "řekne" beru nebo ne,(vsuvka) o případný překlad textu se také již postará GF.(X).Proč z většiny návrhů téměř nic neprojde?To nejznámější je to,že každý má rád peníze a vždy bude mít ze začátku negativní postoj ke všemu novému.A tohle tak trochu vysvětluje, proč se nebudou vyrábět (vydávat,přebírat,posílat GF) žádné polohotové projekty, které pak GF jen převezme a dodělá - to zadara nikdo (vsuvka GF) dělat nebude.Jak může vědět že to a to bude mít úspěch?Kde jsou záruky?A proč zrovna tohle má sponzorovat,když má třeba rozjetý už něco jiného pro něj (má v tomprachy) výnosnějšího? Stručně řečeno - být klidný/á a počítat s neúspěchem.To je skoro denní chléb (vsuvka) každého,kdo něco vytváří a GF předává...

4.Pokud se to zdárně dostane až k tomuto bodu,...(X).( X),... počítá se skoro hotovým produktem, který je třeba "jen" odladit .Pak by měla (mohla) přijít(X) jaká si reklama,že to existuje.

5.Rozhodnutí - pokud se kývne,(dokázali jsme přemluvit či přesvědčit (X) GA popř. jiné členy týmu - ale hlavně GF). Pak sehnat opravdový (ne laiky) testery a testovat (provést korekturu,doplnění nejasných věcí) (limit je vždy peníze a termín - platí především u (X) návrhů).I když, ono by úplně stačilo mít komunitu, která by to testovala tak jako poloprofesionálně na uzavřeném serveru.

Zpracováno asi na 91 %
      A ještě do třetice - vysvětlivky - barva zelená - vloženo do konceptu od Dracone; (X) věta či část věty byla smazána.* - přesunuto na začátek textu.(Vsuvka) = vloženo,zelená barva vloženo od Dracona.

Pro upřesení uvádím,že zeleně označené věty jsou upraveny a skoloňovány v rámci textu.

Co změnit/přidat/upravit?

The post was edited 6 times, last by Joedo ().